siemens speed stream

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Scarface__, Aug 19, 2010.

  1. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Pozdrav za sve , imao sam ovaj modem http://help.optuszoo.com.au/img/cms/hel ... ss4200.jpg i prestao je da radi neki dan, mislio sam da uzmem isti pa ako neko zna imali se negdje u Sa da kupi,naravno odgovaro bi mi i neki jeftini model nemora biti ovaj bas samo da radi kako treba , korisnik sam ovoga bihnet adsla.Hvala svima
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Mislim da ga nema u maloprodaji, jedino da nadjes preko oglasa. Navedi da li ti je ADSL prikopcan preko analogne ili digitalne nije (annex a ili b) pa ce ti neko od ovih sto su na ADSL-u preporuciti neki "svjeziji" model koji radi korektno bez prevelike muke pri podesavanju.
     
  3. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Valjda je preko digitalne neznam ni sam kako cu to da znam :oops: , to je onaj paket od 52km 20GB limita samo napravim konekciju u control panelu prikopcam modem i pici bez ikakvih daljih stimanja,routera ili bilo cega pa bi mi trebo neki tako ko onaj modem jednostavan da radi ko i ovaj , izvinjavam se na nestrucnosti odgovaranja valjda ce biti doboljno da mi pomognete.
     
  4. Eight

    Eight Novi član

    Predlazem ti tp link TD-W8901G mislim da je najjednostavniji sto se tice postavke konekcije i zastite wirelessa. Mozes ga koristit i za moju tv za net paket.
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Ajde provjeri šta piše na spliteru.
     
  6. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Nekoristim vise spliter, iskljucio sam telefon posto koristim samo mobitel ,tako da mi onaj kabl tanki ide direktno iz modema u prikljucak na zidu, a nemogu nikako da nadjem gdje sam ostavio spliter.
    Neznam onaj tp link TD-W8901G mi je nekako skup mislio sam kada bi mogo uzeti neki jeftiniji sada. Ovaj siemens je ono bio bas plug and play da tako kazem pa bi mi odgovaro neki takav koji spojim napravim konekciju ko i na ovome i da nema nekog previse zezanja. Znam da nisam od neke koristi sto se tice davanja vam korisnih informacija koje bi vam pomogle da mi date savjet, izvinjavam se zbog toga nadam se da ce neko znati neki modem koji bi mi odgovaro,hvala.
    Nadjoh sada ovaj http://www.tp-link.com/products/product ... el=TD-8616 on bi mi cjenom odgovaro pa eto sta mislite dali bi mi ovakav odgovarao.
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    TD-W8901G je modem + wireless router pa je zato i skuplji.
     
  8. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Gledo sam malo taj TD-W8901G i stvarno je super ali trenutno mi netreba wireless i bez njega mi je trenutno uredu, sada mi treba neki nista specijalno,nesto kao ovaj TD-8616 koji je nekih 40tak km,e jedino me to muci sto neznam dali ce da mi odgovara i da radi ko i ovaj stari siemens bez problema,a na moju zalost :cry: neznam kako da budem siguran dali ce da odgovara jer nemam nekog poznavanja oko modema i umrezavanja generalno.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    A zasto bi kupio modem?
    Ako si pretplatnik na bht-u prijavi kvar na 1422 i zamjenit ce ti za novi free of charge, vjerovatno nece biti siemens
     
  10. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Odlican savjet, upravu si prijavicu kvar pa cemo vidjeti, hvala svima koji su nastojali da pomognu.