TV,hdmi problem.

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Oby, Nov 9, 2010.

  1. Oby

    Oby Novi član

    Vozdra svima,

    Da predjem na stvar odma, znaci spojio sam kompjuter sa tv-om putem HDMI kabla, i sve ok radi, i nakon 10 minuta gledanja filma slika postane ljubicasta ali i dalje vrti film samo sto je u ljubicastoj boji :/, kada vratim sliku na monitor i opet je vratim na tv bude ok, ali opet nekih 5-10 minuta i ljubicasta boja se vrati..

    Tv: Sony Bravia KDL 37S5600
    Graficka: Gigabyte ATI Radeon 4850 1GB + adapter za graficku sa HDMI izlazom

    Unaprijed zahvalan :)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Za pocetak standardno, isprobaj razlicite drivere, drugi HDMI kabl, drugi adapter, pa javi.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    a kad zatvoris film jel ti i desktop bude ljubicast na TVu? (kontam da ti nije do codeca / playera)
     
  4. Oby

    Oby Novi član

    @EnisDonKing, Instalirao nove drivere, al drugi HDMI nisam kao ni adapter..
    @Vedo, Bude sve ljubicast dok ne prebacim na monitor :/
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    Kao sto Enis rece, vjerovatno do kabla/adaptera,
    graficka nije jer na monitoru radi OK, ali ipak, jel ti monitor spojen preko DVI ili VGA, takodjer i TV, jel preko DVI ili direkt HDMI ?
     
  6. Oby

    Oby Novi član

    Monitor>Graficka
    Graficka>adapter hdmi>tv

    Mozel' ovako ? :)
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Koje izlaze imas na grafičkoj, dva DVI pa spajas preko adaptera DVI to HDMI ? Da li na oba izlaza bude ljubicasto ?

    Licno sumnjam da je do kabla ili dadaptera jer ako moze prvih deset minuta, ne vidim razloga zasto ne bi i dalje. AKo je uvjek u isto vrijeme, onda je najvjerovatnije softwerske prirode.. ili TV nesto zeza.
     
  8. Oby

    Oby Novi član

    Dva dvi-a,pa preko adaptera DVI to HDMI spajam na tv..bude mi ljubicasto samo na tv-u na monitoru ne :/
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    Ako koristis ISTI izlaz i za monitor i za TV, onda je do TVa ili software-a iako ne znam kojeg :S
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, a jesi li probao zamjeniti mjesta ?
     
  11. Oby

    Oby Novi član

    Probat cu ujutro, pa javim kako i sta :)
     
  12. Oby

    Oby Novi član

    Evo da prijavim :)

    Instalirao novi ffdshow, zamijenio mjesta, takodjer sam zamijenio ulaz na tv-u i stavio na extend displays.

    Gledao dr.house-a koji traje 45 minuta, nije bilo ljubicastih prekida :)
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    drago nam je :)
     
  14. Oby

    Oby Novi član

    Hvala na pomoci :)

    I samo jos jedno kratko pitanje na ovo sve, da li je moguce da mi se ovo desavalo, ako su Hertz-e razlicite ?
     
  15. JaLa

    JaLa Komšija

    Mislim da kad prebacis sliku na TV, automatski driveri stave defaultne hertze od TVa, dal je 60 ili 100 ne znam :)
    Ali mislim da nije do HERTZa...
     
  16. sonyman

    sonyman Novi član

    Koliko je meni poznato terba da se napravi nadogradnja softvera, samo to rješava ljubičasti problem u celini.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Kojeg crnog softwrera, a tv bi trebao da bude na 50Hz. PAL a NTSC je 60Hz.
    Imao sam slican problem i jedino mi je rjesenje bilo da neprebacujem tv na HDMI ulaz dok nezavrsim prebacivanje na racunaru tj. ukljucim exdended ili clone mod pa tek onda tv ulaz.