Problem sa grafickom!!!!!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mirnes, Nov 29, 2010.

  1. mirnes

    mirnes Novi član

    Imam n vidia gf 9600 gt 512 mb 256 bit ddr 3 , gigabyte

    graficka je bila ispravna, ali najednaput se pocela naglo grijati i po monitoru se pojave neke crtice koje drhte
    sve je ok jedno 3 -5 min a ond se pocinju crtice pojavljivati po monitoru ,i kad je dodirnem hladnjak ( pasivni hladnjak )na graf on przi al bash przi
    ako ko ima kakvo rjesenje unaprijed hvala :)
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa cekaj, ne kontam sta hoces od nas? da ti mi pushemo po grafickoj? :D pa valjda je logicno da trebas fixnirati nekakav ventilator da puse po tom pasivnom hladnjaku... eventualno skinuti taj pasivni hladnjak, ocistiti skorjelu pastu, i nanijeti novu...
     
  3. mirnes

    mirnes Novi član

    drug probo sam staviti aktivni hladnjak na ovaj pasivni ali nista, jednostavno s e pregrije za 3- 5 min ( ne mogu da je dotaknem prstom koliko je to vrelo )
    moze li biti da je otiso ovaj pasivni hladnjak ?
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moze ako je sa heat pipama. Daj tacnu sliku grafe da vidimo koji je kuler.
     
  5. mirnes

    mirnes Novi član

  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa moguce da je istekla tekucina iz cjevcica. Kada dotaknes cjevcice da li su osjetno toplije od aluminijskog dijela kulera?
     
  7. mirnes

    mirnes Novi član

    vrlo malo toplije
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ali su i dalje najtoplili dio kulera?

    EDIT: A moguce da je i kartica rikavela ako vent ne pomaze jer kako vidim ima previsoku radnu temperaturu.
    "We've got stunning results! Our PC case has a standard ventilation system, room temperature does not exceed +24°C, but temperature of the GPU core rose above 100°C!"
     
  9. mirnes

    mirnes Novi član

  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Procitaj ovo pod EDIT, ako nisi. A probaj zamjenu paste na gpu chipu a ako ne pomogne onda joj ne gine rerna :) A de mi reci jesi li probao samo izvaditi grafu iz PCIe porta pa malo bolje uglaviti nazad? Ne bi me cudilo da se pod ovolikom temperaturom neki kontakt izgubi.
     
  11. mirnes

    mirnes Novi član


    probavo sam ali nista 1000x vadio pa vraco nista
    kako znas za ovu temperaturu, nemam nikakve graf
    monitor mi je trenutno prikopcan na integrisanu graf na maticnoj ( izvadio 9600 gt )
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

  13. mirnes

    mirnes Novi član

  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    A i ovaj zakljucak ti sve govori, trebao si prije nabaciti kakav vent na kuler.

    "But if we take into account its heat release and inefficient passive cooling, we cannot recommend it to all users. You can buy it only if you have a PC case with a well thought-out ventilation system. However, such PC cases are not quiet as a rule, so the idea of a noiseless cooler will be compromised.

    Alas, we decided not to use this graphics card for a long time. Especially in a closed PC case. There would have been more noise, because fans would have to speed up - such a hot device wouldn't contribute to quietness inside a PC case."
     
  15. blaze

    blaze Novi član

    Imam pitanje ako mi neko moze pomoci
    reinstaliro sam prijatelju windows zaboravio sam vidjet koja mu je graficka
    a nema nikakvih " podataka " o racunaru
    jel postoji neka mogucnost da vidim koji driver treba ?!?
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ako je integrisana onda otiđi na stranicu proizvođača matične i skini odgovarajuće drivere. ukoliko nije integrisana već agp, pci ili šta već onda sa everestom/aidom očitaj koja je grafa i opet sa stranice proizvođača grafe skini drajver, nvidia ili amd.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda ima u control panelu, u device manageru, pod display adapters? :)
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ako windows nije u instalaciji povukao generički drajver onda ne piše.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    instaliraj everest i vidi.