Sta mislite o ovim monitorima?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by kakaljin, Aug 16, 2005.

  1. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Samsung 730BF LS17BIDKSV 17" LCD
    Specifikacije:
    SM 730BF Matisse, 17" TFT, 1280x1024, 300cd/m2, 600:1, 160°/160°, Response time 4ms (G to G) Worlds record breaking response time, the fastest monitor ever, Silver/Black, MagicTune, MagicBright 2, Analog/Digital, TCO'99, LS17BIDKSV The best monitor for gaming and multimedia
    Cijena : 535 KM
    [​IMG]


    Samsung 930BF LS19BIDKSV 19" LCD
    Specifikacija:
    SM 930BF Matisse, 19" TFT, 1280x1024, 300cd/m2, 600:1, 160°/160°,Response time 4ms (G to G) Worlds record breaking response time, the fastest monitor ever, Silver/Black, MagicTune, MagicBright 2, Analog/Digital, TCO'99, LS19BIDKSV Ideal for gaming and multimedia
    Cijena: 668 KM
    [​IMG][/url]
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    normalno da je donji bolji (ako ces se igrati na njemu i imas jaku graficku da guras stvari u nativnoj rezoluciji). a brzinu od 4ms uzmi sa rezervom, jer je to teoretski 8ms, a u praksi zna biti preko 12ms.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    slazem se sa ir-om, a evo i jedno moje pitanje, odakle si pokupio ove cijene? kim-tec (m-san)?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da. i mene zanima gdje si nasao ove cijene. pogledaj na http://www.tomshardware.com recenzije LCD monitora, imaju ih stvarno puno, a ljudi daju realnu i objektivnu sliku kad su performanse u pitanju.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Upravo! test onog Benq LCD a 4ms kad ispade ide i do 20 ms.

    Cim se kinez ufati marketinga......

    Cim ga mjeri? linijarom za skolarce :mrgreen:
     
  6. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Da cijene sam nasao u Kim-tecu. Cijene su veleprodajne. Za mpc dodaj jos 10%.
     
  7. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Pa koliko bi onda bilo 8ms i 12ms. Kada pisu na specifikacijama :?:
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    8 i 12 su ''priblizno tacne'' dok je 4ms Mission Imposible 3
     
  9. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Jeli to znaci da varaju sa tim 4ms, a vjerovatno u praksi nebi trebali ici vise od 8ms. Predpostavljam
     
  10. Esh

    Esh HWB

    pretpostavio sam; pitao sam iz prostog razloga jer sam procitao da kim-tec vise ne radi maloprodaju, no ko zna?
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    http://graphics.tomshardware.com/displa ... ic-05.html


    Evo ovdje se vidi 4ms pa ode na 30ms.

    The curve shows the different latency values for different levels of gray. A black-white alternation is shown on the curve by a point at X-axis 255, a black-gray alternation produces a point at X-axis 125, a black-dark-gray alternation shows as 50, etc.

    The official ISO latency rating specified by the manufacturer is only for black/white transitions (0/255). While the value we measured agrees with the manufacturer on this point, it's not of much value in judging the actual responsiveness of the panel in practice.

    As you can see, we don't share AU Optronics' optimism about the AU190EN4 V.5 panel used in this monitor. The fault lies in the obvious lack of standardization of latency measurements. The ISO latency measurement protocol isn't perfect - far from it - but at least it is relatively well defined, with effective protections against exaggeration. With the GTG system, we're getting announced values that have nothing to do with reality most of the time.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kao sto gore kolega napisa, dobijes potpuno drugaciju situaciju od one sto pise na kutiji. takodjer sam gledao da ekrani od nazivnih 4 ili 8ms prelaze na stvarnih 30ms, ali sa 12ms ekranima izgleda da nema toliko variranja. moj prijedlog je da pogledas neke ViewSonic LCD-e sa Overdrive tehnologijom. pogledaj malo opsirnije na tomshardware, jednom rijecju - odlicno. a i NEC i Philips modeli su jako jako dobri.
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Na poslu koristim 19' lg lcd 12ms i ono fakat da monitor dere
    i mislim da je 100km skuplji od 25ms varijante a razlika nebo i zemlja.
    Fakat dobar monitor 3 godine garancije isplati se
     
  14. ednet

    ednet Aktivista

    Imam Samsung 930BF i odlican je monitor.A uzeo sam ga u
    Kim-tec-u.Na poslu radim na Mac-u G5 sa Lcd od 30" i vjeruj mi nista ovaj Samsung nije gori od njega a Apple inace ima odlicne lcd monitore.
     
  15. kakaljin

    kakaljin Novi član

    Znaci da je dobar monitor, i dali vrijedi dati 668 Km za njega?
     
  16. ednet

    ednet Aktivista

    Vrjedi jer ovdje u Sarajevu neces naci po toj cjeni bolji.
     
  17. djambo

    djambo Aktivista

    danas sam bas kupio 730bf matise i radi odlicno mucio sam ga i sa igrama i sa videom i nema nikakvih mrlja i cudnih efekata tako da ga preporucujem gamerima radi ustede,malo ustimavanja boja ima ali to je to