BH Telecom najavio dobit od 155 miliona

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Esh, Dec 23, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://itpro.ba/article/815/bh-telecom- ... 55-miliona

    [​IMG]
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Nije cudno. koliko ima livadara da koriste sve njihove usluge, a oni otimaju pare nizasta to je sve normalno.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Trebali bi imati i vecu dobit. Makar 200 mil.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Ne bi bilo lose da se zadrzimo kod argumentovane rasprave.
    BH Telecom s razlogom puno investira u "nove tehnologije" sto se dugorocno mora isplatiti, no ono sto je problematicno je nacin investiranja, brzina realizacije investicija (time-to-market) te cinjenica da se prihodi nisu promijenili vec 4 godine (to se donekle moze posmatrati i kao odrzavanje dobrih poslovnih rezultata).
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    mene posebno interesuje klauzula o pojeftinjenjima
    valjda i skontaju nesto oko ovih net paketa
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Optiku dovest sto blize krajnjem korisniku, prosiriti 3g, prihvatljivi flat paketi, cijene prilagoditi potrosacu i to je to.
     
  7. GW

    GW Moderator

    Opet bi bili u igri net paketi sa 10GB limita. :D
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni je jedino neprihvatljiv njihov internet,tj.preskup je a ostale usluge su u rangu sa drugim operaterima,kako cijenom tako i pokrivenoscu
    kod mene 3G signal (gracanica) radi skoro od samog pocetka,mobilni prepaid im je solidan,sto se tice cijena,plus 10 MB besplatnog interneta svim prepaid korisnicima pocev od mStudent paketa

    preskupa im je i moja tv,i pretplata ali i to je sve u rangu sa ostalim monopolistima
    kako vidi da imaju 1.6 miliona mobilnih korisnika
    a oni sa ovim profitom mogu napraviti najbolju uslugu u evropi ali nece,ovako pomalo kljucaju a zarada je uvijek ista
     
  9. dzeri

    dzeri Aktivista

    Pa ne zadrava Telecom profit za sebe, ne znam sad kolika je tacna cifra, ali mislim da se 70-80% uplacuje u budzet za FBIH.
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa ne zadrzava profit za sebe, ali to znaci da imaju prostora da investiraju 100.000.000 KM jer jednostavno nisu uspjeli da potrose sve prihode. Medjutim s obzirom da politika odlucuje o raspodjeli profita nasa prica ide u vjetar :)