gigabyte nvidia gtx470 soc

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by 91keno, Jan 16, 2011.

  1. 91keno

    91keno Novi član

    Dakle kupio sam gigabyte nvidia gtx470 soc. Ocekivao sam mnogo bolje performanse i vise fpsa od svoje stare graficke 8800gt, sto je i logicno, jer se ove dvije grafike ne mogu porediti. Medjutim imam skoro pa jednake performanse sa gtx 470, kao i sa 8800gt, konkretno u call of duty black opsu.
    Ne znam u cemu je problem, ali mislim da nesto ne stima bas kako bi trebalo. Instaliro sam sve najnovije drivere za graficku.
    Moja konfiguracija je: cpu quad core q9400 2.66 ghz
    3gb ram 800 mhz
    nvidia gtx470soc
    psu: cooler master gx 750W

    Mozda je procesor malo slab, ali opet kontam da bi trebao da imam bolje performanse sa gtx 470 nego sa 8800gt...
    Da li neko ima slican problem, ili da mi da neki savjet?

    PS ako tema nije na pravom mjestu, molim admina da je premjesti.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na kojoj se rezoluciji to sve vrti?
     
  3. 91keno

    91keno Novi član

    1600x900
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Overklokiraj cpu na bar 3.2GHz, snimi sistem na novo (pozeljno win 7), i trebao bi osjetiti veliku razliku. Hajde sad probaj na toj rezoluciji upaliti 8xaa, 16xaf, pa vidi onda fps, ako budes imao priblizno isti broj kao sada onda cpu koci, jer kartica nemoze da se razmase do maximuma.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    COD Black Ops ce da trza ako je kopija u pitanju, a inace bi trebao osjetit razliku u performansama.
     
  6. 91keno

    91keno Novi član

    Nije kopija u pitanju, imam orginal igru.
    Sto se tice clockanja procesora, da li trebam uzeti onda neki bolji cooler?
     
  7. 91keno

    91keno Novi član

    Vjerovatno si upravu, jer ja imam isto fpsa i na high i na low settings...
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    fol je u tome što je ova igra port sa konzole tako da mnogo zavisi o procesoru a ne toliko o grafičkoj zato i te lošije performanse od očekivanih jer je procesor isti. naravno da ga klokaš osjetio bi razlike u performansama. obavezno instaliraj patch, vjerujem da već jesi jer imaš original al eto da napomenem. ja sam igrao na e7200 @3,6ghz i 4870 i bilo je solidno ali znalo je zatrzati često i sa patchom. promjenio sam u quad iz potpisa @ 3,1ghz uz istu grafu i igra ide mnogo fluidnije, baš radi procesora, reza 1600*1200 aa off sve extra.
     
  9. 91keno

    91keno Novi član

    ako bi se odlucio da clockujem procesor na 3.0, da li bi mi trebo bolji cooler?
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze i sa stock hladjenjem, ali bit ce malo bucniji, obrati paznju na temperature.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prespor ti je procesor za tu karticu, mada su to vec svi rekli. :D

    3GHz s tim procesorom ce pomoc, ali nece biti dovoljno. Vidjet ces i sam.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Po toj logici je prespor i za 4890, evo vec dva dana dobijem losiji framerate na tenkicima i pes-u naspram 9600gt a isti cpu, veceras cu zategnut proc dokle ide
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    baci Crysis benchmark i sve ce ti se reci, nadam se :)
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    cod bo nije uopste toliko zahtjevan po grafu. Meni se skroz dobro vrti (preko 50fpsa) na 1920x1200 sa 16AF i 4AA na 4870, sto znaci da si i na 8800gt mogo imat dobre performanse.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    iz licnog iskustva (imao slican problem) - formatiraj C:, nanovo instaliraj Win7 i onda vrti benchamarke ;)
     
  16. 91keno

    91keno Novi član

    @Vedo pokusat cu.
    hvala svima na savjetima :D