tableti a la dealextreme

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 16, 2011.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    moze li mi neko reci kakvi su tableti sto se prodaju na dealextreme, tj. Android kopije iPada. Ako je neko imao iskustva molim da mi prenese svoj dojam.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kinesko smeće. Ako si imao prilike koristiti kopije mobitela, onda te očekuje slično iskustvo.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kineski dreamboxi su odlični :) bolji i od originala, često :)
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    sta znaci bolji od originala, sa ovim nisi ozbiljan jel tako ;)
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Djelimično sam ozbiljan, susretao sam se sa ljudima koji su imali originalne dreamove
    koji su crkavali samo tako, dok većina kineskih DM500s radi duži niz godina bez greške,
    bar moja 2 komada i kod mojih par poznanika.
     
  6. JaLa

    JaLa Komšija

    Ne bih nikad rekao, ajd nek je sretno i dalje :)
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    imam i ja klona yumatu, radi sve 10, fleshao ga i maltretirao stalno, ali ipak je to drugo jato. Drugo su touchscreen uredjaji koje mozes probiti visom silom zbog nekvalitete izrade. Znao sam ja da je vecina ovog kineski shit, ali rekoh da pitam jos koga da mi izvuce jedan koji valja. Generalno mi je puno dati 1k za ipad ili dell streak za nesto sto je vise dzidza nego korisno, a moze se jos malo fin laptop ubosti. Eto ako ko zna kakav nov i kvalitetan tablet, a da kosta bar pola vrijednosti ipada slobodno nek predlozi.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Dajte ba reciveri i telefoni kada sui kinezi u pitanju su dva razlicita pojma, ajde da vidimo ko je zadovoljan sa kineskim kopijama mobitela ?
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Sto se tice kineskih kopija telefona, probao iphone 3g kopiju, nokia e71 i e65 kopiju. Sve sto mogu reci je katastrofa, narocito display kod kopije apple telefona, softwer jos gori na svim telefonima, i realno meni to ne vrijedi ni 50 KM a prodaju se po 200KM. Samo se mozes pokajati kasnije i nista drugo :) Realno za obavit poziv, poslat poruku, koristiti dual karticu je ok, ali to se moze i jeftinije sa originalnim proizvodjacima.
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Kopije mobitela su vecinom kriticne, kopiraju samo izgled, a od mogucnosti nula.

    Ali ovi tableti mi se ipak cine boljima, pogotovo jer su vecinom na Androidu, tako da je barem OS dobar.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Što se tableta tiče, Android (ne računajući 3.0) uopšte nije namijenjen niti optimizovan za upotrebu na tabletima. To, zajedno sa poprilično lošim hardverom koji preovladava u ovim divljim brendovima i obično starijom verzijom Androida na uređaju je bacanje para.

    Cijena nije velika, ali opet dati 150+km za nešto što vrlo vjerovatno ima i lošu bateriju, izradu i jednostavno ne radi dobro ono za što je namijenjen, po meni je bacanje para.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ali opet ima masa raje koja je zadovoljna ovakvim uređajima.
    Kada uporedis cijenu kineskih i brandiranih razlika je ogromna.

    Sigurno ih ne mozes koristiti kao zamjena za brandirani uređaj, ali koristiti za one neke osnovne funkcije zašto da ne :D
    Kinezi su ove uređaje zaista dotjerali da se mogu solidno koristiti. (Barem tako kupci kazu)
    btw...pogledaje koji video na YT, zaista nije lose za svoju cijenu.
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    ma uzmi primjer iPhone 4.
    Kinez je oko 200 KM a apple je 1200 KM. Razlika jeste ogromna, ali ako ces uzeti kineza od 2 stoje koji ima samo osnovne funkcije, onda radije uzmi neki brandiran telefon od 2 stoje, koji ima dosta vise funkcija od tog kineza...
    Ja kopiju ne bih nikad uzeo.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jeste, ali s brand telefonom od 2 stoje gubis onaj flesh faktor koji imas kad pred njubovima izvadis plasticni hifone, a oni misle da je "pravi".
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne kažem ja za obicne telefone.
    To se zaista ne isplati, ali ovakve tablet spravice nisu lose za svoju cijenu.
    Mislim, nisam imao priliku isprobati iz prve ruke, ali mnogi su zadovoljni funkcijama za te pare.
    Ipak je to Android OS.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo neki dan sam nosao Iphone kineza, pa to je smiješno, ko dječija igračka fakat. :)
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Renno, jeste Android ali je vecinom 1.5 ili 1.6. Veliki broj stvari ne radi tu kako treba, a i one sto rade radi slabih specifikacija ne rade kako su namijenjene. Za neku osnovnu upotrebu je mozda OK, mail, kakve biljeske i sl, ali to danas moze i svaki mobitel. Evo u reviewima za 5-6 modela nisam vidio nijedan pozitivan, od problema sa baterijom (tipa par sati traje ili nekom nikako ne radi ako nije prikljucen na napajanje), sporih performansi i u browsanju i svemu pa sve do da na nekim nema wi-fija i sl. Touchscreen je resistivni, sto dodatno otezava rad na Androidu. O multitouchu da i ne govorimo :)

    Opet da ponovim, nisu to neke velike pare, ali jednostavno je nepouzdano ovo, jedva radi stvari za koje je namijenjen i nije to to. Ico vjerovatno hoce za faxa to, da moze povremeno surfati, pa i nesto zabiljeziti i eto koristiti kao svesku, a ovo mu bas i nece biti dobar asistent. Moja preporuka bi bila da saceka sa kupovinom, da se vidi sta ce donijeti 3.0, pa ce vjerovatno izaci i neke jeftinije varijatne, koje ce donijeti nesto korisno i fino izradjeno za razumnu svotu.


    A sto se tice iPhonea kineskog, i ja sam prije par sedmica malo vidio kopiju 4. Na prvi pogled sam pomislio da je pravi sa kraja sobe, ono izdaleka, ali odma poslije me ogromno prejako plavo "wifi" svjetlo sa pozadine uvjerilo da je tu nesto sumnjivo :)
     
  18. Surveyor

    Surveyor Novi član

    Ja imam iskustvo sa kineskom kopijom iPhone-a.
    Prvo da se zna da je to samo kopija dizajna, i ništa više. I ikonice su kopirane, al tu je kraj priče.
    Na poklopcu piše da je kamera čak 12MPx, -ustvari VGA :(

    E sad pozitivne strane:
    Znao sam za sve nedostatke te kopije prije nego što sam ga kupio (kupio sam ga sestri). Bilo mi je samo bitno da radi wlan i da ima podršku za javu.
    Ja sam ga testirao prvi mjesec, a radi već skoro godinu.
    Baterija je super (dobio sam dvije, jednu nisam ni izvadio iz folije), wlan radi bez problema, ekran reaguje solidno...
    Stvarno nemam za šta da se požalim. Čak me i plastika kućišta pozitivno iznenadila.
    Ako se uzme u obzir da sam platio 170KM, dobio wlan, 2 baterije, tv-prijemnik (super je slika), podršku za 2 sim kartice... a telefon još radi bez problema i 95% ljudi misli da sam sestri kupio iPhone, po meni nisu bačene pare :D

    Kupio sam ga preko rodbine na nekoj stranici lightInTheBox ili nešto tako...
    Ja ti samo govorim iz svog iskustva, pa ti ne garantujem kako ćeš proći sa kopijom tableta. Ako već ima android na sebi, trebao bi biti funkcionalan...

    EDIT:
    Evo jedan sa android 2.1 za 170$
    http://www.lightinthebox.com/iMito-iM7- ... 44622.html
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r39dyEQx0xk&feature=player_embedded#![/youtube]
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma ti kineski telefoni su fakat samo za wanna be in, ljepa moja Nokia 5130.
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ljudi, ovo nije tema o kineskim kopijama telefona koji su na trzistu godinama vec je tema o kopijama poznatih tableta koji su nedavno dosli na trziste sa nevjerovatnim cijenama.
    Specifikacije tih tableta su porpilicno dobre za 135KM.

    Pa prije par mjeseci nisi ni mogao pomisliti da za 135KM mozes dobiti nesto sa ovakvim specifikacijma ne gledajuci kvalitetu izrade.

    Ako nista, koristiti za bilješke, storage, pregled slika, pregled video klipova i sl.