Cudan problem grafike

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by klima, Jan 17, 2011.

  1. klima

    klima Aktivista

    Imam jedan pravo čudan problem. Znam da temperature nisu problem. Napajanje je sasvim ok. Eh gdje je konflikt, ne mogu da nadodjem. Mijenjao sam vise razlicitih drivera i opet isto. Radio sam clock procesora, sasvim malo, pa sam mislio da je zbog toga, no vratio sam ga na normalu i opet se isto desava. Memorija ok. NE znam vise, ne mogu da budem pametn, dodje mi da ga nogom izlijecim, al zao mi :D

    Jel se kome desilo kada sta ovako slicno? Evo uslikao sam aparatom. Jednostavno kao da grafike nestane, pojave se kao vektori, linije, nekakvi oblici. Sve radi i dalje, bez problema, ali se ne moze nista vidjeti :)

    [​IMG]
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To je grafička.
     
  3. klima

    klima Aktivista

    Sta mislis da joj se desi? Driveri neki ili nesto trece? Temperaturu joj odrzavam dobru, ne moze se dinstati na njoj :D 39-43° Na minimumu sa clockom, znaci ne moze nize. (Dal je moguce da je i to zeza?)
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    jesi to radio downclock :mrgreen:
     
  5. klima

    klima Aktivista

    Ma da, odavno je ovako...ali i zeza odavno... sada je nekako ucestalije

    [​IMG]
    [​IMG]
    Sad cu je baciti na defaultne vrijednosti pa cemo vidjeti da li ce se desavati. NE mogu da budem pametan vise
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema sta, graficka je prdnula...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj izvaditi grafu iz PCIe slota pa vratiti, ili jos bolje par puta izvadi i vrati, moguce da negdje gubi kontakt.
     
  8. klima

    klima Aktivista

    jesi optimista hhh... Sta prdnula kad radi :) (samo ponekad prdne) :D

    Pokusat cu i to uraditi, vjerovatno odmah. :D i usput ga malo ispuhati...
     
  9. klima

    klima Aktivista

    Bit ce da nije do graficke. Izvadio sam je i ubacio u drugi racunar. Radi dva dana bez ikakvih naznaka problema. Jel moguce da nije do nje? :D Mislim, izgleda da jeste ali mi nije jasno kako. Konflikt neki gradi mozda s nekom komponentnom, ali zasto nakon dvije godine?
    Nisam ja tek onako rekao da je ovo cudan problem :D
    Ali ajde, neka jos radi u drugom racunaru da vidimo... A kod mene je druga graficka iz tog drugog racunara i sve radi ok bez problema isto toliko vremena.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Format C :D
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Probaj ovako prije formata. Uninstaliraj graficku preko device managera. Resetuj računar, sa f8 ćeš dobiti meni i uđi u safe mode. Iz safe mode-a sa driver sweeperom očistiti drivere od grafe (ono što je ostalo). Ponovo resetuj pc, skini najnovije drivere za grafu i instaliraj i vidi hoce li ti raditi. Možda si nešto čačkao sa riva tunerom pa nešto poremetio.
     
  12. klima

    klima Aktivista

    Moguce Forza, jer bio sam nesto instalirao prije nego sam skontao da mogu sve sa catalystom. Hvala. Pokusat cu to uraditi pa da vidimo. Pozz
     
  13. klima

    klima Aktivista

    Odradio sve po navodjenju, sad za sad radi bez problema. Vidjet cemo sta ce biti nadalje, nadam se uspjehu, naravno jel :D
    Hvala na preporuci jos jednom