Setovanje modema

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by line_, Jan 17, 2011.

  1. line_

    line_ Novi član

    Rijec je o Adsl konekcji znaci treba da iskljucim automacko konektovanje, ali kada otvorim http://192.168.1.1/ trazi mi username i password ?
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    admin
    admin
     
  3. line_

    line_ Novi član

    Probao, nemoze :?
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Ako nije admin/admin ili admin/blank, napisi koji je model pa cemo vidjeti da li je neka druga kombinacija, ili ces ga morati resetovati na fabricke postavke kako bi takva neka kombinacija prosla.
     
  5. line_

    line_ Novi član

    Probao obadvije kombinacije nista , a model je kasada kd318mi
     
  6. line_

    line_ Novi član

    Uredu je pronasao sam password, hvala svima na odg ;-)
     
  7. line_

    line_ Novi član

    Jel moze pomoc oko setovanja ? Sta da uradim da ne automacki ne konektuje , sad sam iskljucio skroz nece ni automatski a ni rucno :)
     
  8. GW

    GW Moderator

    Imaš na telecom-ovoj stranici upute za konfiguraciju.
     
  9. line_

    line_ Novi član

    Uradim prema uputama ali primarni i sekundarni dns se ne mijenjaju ostaju 192...
     
  10. line_

    line_ Novi član

    Imal koga ? :)
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja ne vidjo u tim uputama da ima za bridge, sto tebi treba. Fino ti umjesto PPPoE, stavi na bridge, DNS se i ne treba mijenjati, ostaje isti, 195.222.32.10/20, to ti ne skodi. Napravi novu konekciju preko windowsa, ukucaj username i password od adsl-a i trebao bi se konektovati.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    KAd je vec ovdje tema o modemima, da ne otvaram drugdje..

    pazite situacije..

    Modem ruter telecomov standardni, ima 4 porta.

    prvi port je internet
    druga dva su moja tv
    4 port je telefon

    E sada, internet pici dhpc upaljen i naravno koristim normalno. Sad kada iz prvog porta kablom dovucem do wan ulaza u airlive modem koji je wifi, kako bi pokrio stan sa signalom, nema neta..

    Imam mrezu, dobijem ip, dhcp ukljucen, podesavao getaway od onog modema, od bhnbeta, nist, nece da prica internet. znaci ima mreza, ima sve, al internet ne moze da djeli taj airlive ruter.
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Treba bridgeovati, nisam to radio, pa da ti mogu ovako objasniti, ali radi nakon toga 100% :)
     
  14. line_

    line_ Novi član

    Meni problem nastaje kada iskljucim tamo u podesvanju modema , PPPoe Ethernet i ukljucim Bridge , primarni i sekundarni dns se automacki postave na 192.... umjesto 195.222.... I kada napravim novu konekciju sa username i password ne javlja nikakvu vezu da se konektuje. Sad me zanima jeli nesto pogresno radim kad prebacujem ili je neki drugi problem ?
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nisam vidio da je 192, a nisam radio s tim modemom nesto pretjerano da bih ti ovako mogao napamet reci, siguran sam da bi rijesio na licu mjesta kada bih vidio sta je i kako je :)
     
  16. line_

    line_ Novi član

    Hehe ma ok razumijem , tesko je ovako napamet rec kad moze bit hiljadu stvari a ni ja nemam bas puno vremena da to procackam detaljno :D. U svakom slucaju hvala
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    sto se tice kasde reset sa zadnje strane vraca u bridge 8/35 , za eventualno brisanje suvisinih, advance/wan i obrisi sve sto nije ipoa_8_35
    sto se tice paradigm-e, jel ti automatska konekcija na portu 1 ili se konektujes preko ikone, ako je druga situacija ako ti se preklapa ip adresa modema i rutera zna praviti problem, promjeni na svom ruteru na 192.168.1.2 i probaj onda ppoe
     
  18. r00t

    r00t Guest

    Moze li mi neko objasniti koje postavke trebam unijeti u Paradigm 8411 da radi na Logosoftu, treba mi samo internet..
     
  19. vnm_

    vnm_ Komšija

    192.168.1.1, user/pass = admin/admin

    Advance -> WAN

    [​IMG]

    [​IMG]

    kad uneses sve moras dole ici na ADD, a na kraju mislim da mora ici gore u cosku onaj SAVE, ali nisam 100% siguran posto sam davno radio, probaj skontaces.

    kad to zavrsis samo napravis konekciju. kako napraviti da paradigm radi kao router na logosoftu nisam nikad skontao, a oni koji su mi postavljali nisu mi znali reci.
     
  20. r00t

    r00t Guest

    Hvala puno!

    Unio sam podatke -> ADD -> Save i uspjelo je ;)