neka konfa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by xplod, Mar 21, 2011.

  1. xplod

    xplod Novi član

    Planiram se malo ponovit novom konfom, budzet je 1200KM znaci treba mi :

    -CPU
    -Maticna
    -RAM

    Ostalo imam
    -750W PSU
    -2x500GB sataII HDD
    -GT430 GPU
    -Soprano rs101
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako je namjena gaming ja bih isao i na novu graficku za taj novac, ako je u pitanju posao ili nesto drugo navedi.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    i5 2500K + P67 ploca, rev. B3 + 8GB RAM.
     
  4. xplod

    xplod Novi član

    @hamo pipa
    Nije namjena gaming treba mi za video editing, ali ne zalim pare, moze i 1500KM .
    Koristim d920 vec 4-ta godina tako da mislim da je vrijeme za zamjenu, onako sam malo pretrazivao i nasao sam ovaj i7 ali mi nije jasno zasto su na tri razlicita soc. i koji je u stvari najbolji - barem ovi sto su kod nas u radnjama : 2600-ka i 950-ka. Da li se isplati uopste uzeti posto vidim da su oko 650KM?

    @selvin
    koliko je to otprilike
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Intel 2600 je bolji procesor od Ci7 950..

    Intel 2500K = ~500KM

    maticna P67 (B3 revizija) = 300KM minimum

    8GB RAM DDR3 1600MHz = ~200KM
     
  6. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Za 1200KM možeš uzeti:
    -Asus P8P67 B3 Revision (oko 320KM)
    -Intel Core i7 2600K (oko 650KM)
    -8GB DDR3 1600MHz (oko 200KM)

    Ako imaš love onda možeš uzeti još i neki bolji hladnjak za procesor, neki SSD disk...
     
  7. xplod

    xplod Novi član

    pa mogao bih uzeti i ssd onaj kingstonov ,,ali gdje ima taj 2600k ja sam nasao 2600 630KM ingel
     
  8. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Pa vjerovatno možeš naručiti u svakoj radnji. A imaš i na pik-u nov sa garancijom 620KM.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ili ako ti se da skoknut do Beograda, proci ces dosta jeftinije. Ili ako imas nekog u Srb / Sandzaku, dostava njemu je oko 10 KM i nek ti taj neko saljne busom ili sl.
    emmi.rs pa pogledaj cijene ;)
     
  10. xplod

    xplod Novi član

    evo gledam to na piku lik ima svega i svacega po dobroj cijeni, jbt a kako daje garanciju i to,

    hmm dobra ideja, prijatelj mi ide tamo poslom, hvala za info
     
  11. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Ja mislim da i on sve nabavlja iz Beograda i garancija tamo važi... Ako već imaš mogućnost da tamo kupiš to ti je najbolja opcija. Ovaj i7 2600K tamo košta oko 520KM (http://www.atom.rs/?sid=3396). Čak ti se isplati i da platiš kartu i odeš busom. I ja sam svoje komponente tamo uzeo...