Problem sa memory stick-om

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by esco, Mar 21, 2011.

  1. esco

    esco Novi član

    Kada hoću da uključim mem.stik u USB nekoliko puta mi se desilo, u trenutku kad primaknem stik neposredno do USB-a
    restarta mi računar i onda mi se pojavi crni ekran sa ispisanim opcijama kako ću da podignem sistem, ono
    windows normaly i td. O čemu se radi?
    Mem. stik je 'Patriot Xporter XT' od 8GB. Što se tiče računara do sad nisam imao nikakvih hardwerskih problema.

    Pozdrav
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da li se to dešava samo sa tim stickom ili?
    Meni su se dešavale slicne stvari kada sam pokušavao da ukljucim neke jace potrosace u USB utor. Moguce je da taj USB stick ima neki kratki spoj na sebi ili slicno.
     
  3. esco

    esco Novi član

    Do sada mi se dešavalo samo sa ovim stikom, ali taj isti stik mi još nikada nije izazvao ništa slično na laptopu u kojeg sam ga do sada nebrojeno puta uključivao?
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da ne otvaram novi topic... Kingston usb stick 4gb opran u mašini. Stavio ga da se suši nisam ga spajao na usb jer znam da bi ga tad definitivno uništio, ima li šanse da će raditi?

    [​IMG]
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Stavi ga u alkohol, imat ce vece sanse da radi nego ovako samo "osusen od vode". Alkohol ce isparit, voda nece tako lahko.
     
  6. irhadkul

    irhadkul Komšija

    moj se 3 puta u masini prao(ostane u dzepu uvijek) i eno ga jos ziv.Tako da ga slobodno upalis.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nemam alkohol u kući ali ni domaće šljive a apoteka je već zatvorena tako da ću ga ostaviti par sati blizu peći da se dobro osuši pa probati.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nema od sticka ništa, ubacivao u 2 različita kompa i u onaj fm modulator u autu ali ne radi pas mu majku!

    EDIT: otvorio ga, skinuo onu plastiku, još malo vlage bilo, osušio i evo radi :smt005
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moj se oprao nebrojeno puta,uvjek ga otovrim da se osusi kako treba i uvjek kresne od prve,jest da je bio 8gb prije a sad se od pranja pokupio na 7,5gb,*ebala ga centrifuga. :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    To ti je do omeksivaca.
     
  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Znaci nisam jedini :smt005 .
     
  12. Zeljo

    Zeljo Guest

    Evo da ne otvaram teme...Imam Apacer USB 8GB,i naravno kako mi svi "cupamo" stickove iz PC-a ,ovaj mi prestane radit.Kada ga stavim u USB utor na kompu trazi formatiranje...pocne i na pola stane.ERROR.Zanima me postoji li kakav program koji bi takvo sto mogao rjesiti,jer mi je bezveze bacit USB 8gb :twisted: