Film s Nikon-om

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by PKLAT, Apr 15, 2011.

  1. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Za sve one koji imaju 7 i po minuta vremena da odvoje da pogledaju amaterski film snimljen s D5000 i D3100 dSLR aparatima i film koji je imao budjet od 7 KM kolko su nas ruze kostale. Naravno sve kritike i komentari su dobrodosli :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Nije lose. Meni se svidja :)
     
  3. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Hvala puno.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Takodjer. Vidi se da je dosta truda ulozeno.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne bih da ti kvarim thread ali meni je zakon ovaj filmic koji su isto radila 2 momka iz Osijeka sa 2 canona 5D mark II
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    MA ne kvaris thread, ovaj film sam jos prosle godine gledao kad sam odlucio da snimim nesto an taj fazon s dSLR apratom, cak stavise zbog ovog filma sam to i odlucio. Al uzmi u obzir kolko je bolji bokeh na full frameu i kakve su objektive oni imali na raspolaganju, nijedan nije prelazio f/2. Dok sam ja radio s jednim 50mm f/1.8 i jednim kit objektivom.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na stranu tehnicka strana ali sve ostalo u free hugs mi je sjelo pravo, kao da nisu radili amateri :). A tebi svaka cast na trudu. Sto nisi radio/stavio u HDu?
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jako fino, samo nastavite ;)
     
  9. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Radjeno je u HD-u, al nisam imo vremena da uploadam u HD-u posto ej 600 MB. I meni je free hugs pravo super i muzika i sve, ima osjecajj velkog filma u kompaktnih 5 min :D
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa mozes kompresovat u 720p u pravo dobroj kvaliteti 7,5minuta na nekih 100MB.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Handbrake, fin .mkv i ispast ce kao sto dmr veli.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Također. Maksuz sam sabahom pogledao da vidim o čemu se radi :D
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma super ti je ovo, vidi se da je trud ulozen.
     
  14. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Hvala svima na lijepim rijecima. A budem probao onda s Handbreakom pa stavim i HD verziju danas nekad.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Super video, ima dushu, sto bi rekli :!: :wink:

    Ja bi jedino u SVAKU scenu / kadar uhvatio i neki crveni detalj (dal' je to semafor, shal ili nesto trece), cisto da odrazi temu 'crveno' i da malo razbije crno-bijeli efekt.
     
  16. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Tene su trebale bit crvene, al je to grozno ispalo i oduzelo bi mi pola zivota na maskiranje u After Effectsu. I ja sam isto se zalaago da svugdje imamo bar neki crveni detalj, al jaran koji je snimaao saa mnom nije bio raspolozen da jos snimamo tako da. U svakom slucaju hvala n konstruktivnoj kritici :D
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni se samo ne svidja glas naratora, inace dobar filmic. :)
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator


    Zar nema neki filter koji sliku pravi crno-bijelom a samo crvene detalje ne desaturira? Mislim da tako nesta ima u Photoshopu, pa bi trebalo i u AE? :)
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pa vjerovatno ima, ali nisu snimili crvene detalje :D Sigurno su tako izdvojili ostale detalje, sat, ruza, tramvaj itd.

    BTW, fin video :)
     
  20. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Ma ima, sa duplim layerom se radi i onda se ubaci leave color, al da bi u potpunosti istakli crvenu mora se tolerance podic i onda pocne sve iole crvenkasto da se istice, od trotoara do bilo kakvih crvenih detalja i onda masku ubacim na to, n nekim je mjestima maska gruba gdje je jednostavno bilo maskirat al na nekim mjestim se crvena dodiruje s drugom crvenom koju ne zelimo u boji tako da, ima komplikacija. A i ovo je bilo prvi put da montiram film i koristim se after effectsom, u svakom slucaju je moglo bolje.

    A za naratora, snimano je nabrzakaa sve osim onog dijela na tabiji. Bili smo u stisci s vremenom tako da cemo to mozda cak ponovno snimit za neke bolje festivale.