Dilema

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by GV, Oct 16, 2005.

  1. GV

    GV Komšija

    Prijatelji su odlučili kupiti novi komjuter pa su našli nešto Iconu, a dilema se sastoji u slijedećim kofiguracijama:

    ASROCK A8X-M 939 (AGP)
    Athlon 64 3000 939
    512 MB
    Grafička vjerovatno 9550 ili 9600 Pro 256MB
    Sa svim mogućim dodacima ( DVD RW, printer, skener, UPS, LCD 17''...)
    cijena oko1800-1900 KM


    ili

    Asus A8N-E 939 NF 4U (PCI-e)
    Athlon 64 3000 939
    512 MB
    Grafička vjerovatno GF 6600 128 ili Ati X300 128
    Athlon 64 3000
    dodaci kao gore cijena vjerovatno oko 2000 KM

    Iako pretpostavljam vaš odgovor problem se sastoji u tome da će nas jaranova žena strpati u top ako nešto zajebemo. nisu u pitanju nikakvi overklokeri samo hoće dobar stabilan kompjuter najbolje što si mogu priuštiti i što je najvažnije u Icomu daju kredit na dvije godine.

    Ako ne želite da čitate u novinama o dvostrukom umorstvu hitno odgovarajte i savjetujte (nemojte samo Plusa i Bogoljuba molim vas)
    Unaprijed zahvalni
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Ama ne znam za dvije milje se moze sklepat bolja konfiguracija...
    Ovdje je izgleda nabesano nakih dodatnih cuda i hepeka,od skenera printera itd...
     
  3. GV

    GV Komšija

    Nije fazon u sklepanju, ljudi hoće sve, na jednom mjestu i na kredit. Sve ostale kombinacije na 939 soketu. a koje su bez printera, skenera, LCD monitora , UPS DVD RW koštaju približno kao ove dvije. Interesuje me ponavljam samo stabilna konfiguracija na kojoj se mogu poigrati i nove igrice.
     
  4. Guest

    Guest Guest

    za 1,900Km mozes sastavit znatno jacu konfiguraciju druga kombinacija Asus................................itd..
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Drugi bi ja uzeo.
     
  6. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Dfinitivno odaberi drugu konfiguraciju jer na njoj imaš pci expres i neka uznmu ako mogu naravno nvidiu 6600 još kad bi dodali 512 rama da bude jedan giga i to je to. :smt002 :smt001 :smt002
     
  7. strawa

    strawa Aktivista

    A64 3000+ SCK 939
    COOLER K8 FOXCONN
    FOXCONN K8S755M
    17'' LCD SAMSUNG
    512 DDR
    ATI 9550 256MB
    HDD 80GB MAXTOR / WD
    KUČIŠTE
    TASTARURA MM
    MIŠ LOGITECH
    UPS 600VA
    HP 1410 PRINT/SCAN/COPY
    DVD RW /SAMS/BTC/NEC

    Sve 1790,00 KM
    Kredit na 2 god. bez žiranata (AS-COMPUTERS)
    Ako ti odgovara baci mail na o_senad (izbaci) @bih.net.ba
     
  8. GV

    GV Komšija

    I ta je na AGP-u i mini atx, Ova na asrocku bi imala DVD ROM, DVD RW, printer odvojeno, skener odvojeno, vjerovatno ću ih nagovoriti na onu asusovu ipak je to normalna ploča sa NF4, jedino me brine recenzija koju sam pročitao u Bug-u ili sl. da ima nekih problema sa starijim verzijama te ploče.

    Jača i bolja konfiguracija se može sastaviti ali onda bi trebalo izbaciti LCD monitor i ostalu periferiju, a oni ponavljam hoće i LCD, printer i skener i UPS.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam imao bruku problema sa nf4 plocama,haman jedino ona foxonn micro je bila ok al je bila pravo spora....
    Usput zadnji problem mi je bio sa VNF4/Ultra prilikom instalacije izbaci ACPI nekompatibilan bios,flashanje....ovo ono nista nije pomoglo
    a kraju instalirao mashino kao 486 kompatibilnu ....
    ;)
    NF4 = smece
     
  10. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Samo da kažem da imam dotičnu ploču odnosno Asusa A8N-E i da ploča radi savšeno stabilno bez imalo ikakvih problema.Potrebno je samo naravno otflešati ploču ukoliko nema zadnju reviziju biosa(to možeš napraviti putem interneta ili ako više voliš dobrim starim putem sa disketom odnosno flopijem imam athlona 64 3000+ isve radi savšeno stabilno a ako želiš naravno da se možeš poigrati i sa klokanjem jer ploča ima super podešavanja za klokanje a koliko sam čitao tekst to se neće raditi,prema tome iskrene i tople preporuke za Asusa i kao što sam rekao nvidiu 6600 ako već nemože 6600-gt giga rama i imaćeš pravu pilu.Naravno na tebi je da odlučiš. :roll: :?: :mrgreen:
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    NF4 ploce? Samo izbjegavajte Gigabytea sve ostalo se moze trpiti.
     
  12. postal dude

    postal dude Aktivista

    ma DFI majka ovo ostalo šaša.A to gore je po meni nekako skupo.
    neznam kako mozes se dvomiti oko ove dvije konfig???
     
  13. GV

    GV Komšija

    Ma ne kupujem ih ja, samo sam htio pitati i za mišljenje cijenjene populacije, mada realno mislim da ova kombinacija i nije nešto skupa A 64 3000 939, NF 4 ploča, 17'' LCD, dvd i dvd rw, printer skener, ups, GF 6600 sve za 1950-2002 KM cijena je skroz povolna, pogledajte malo po kombinacijama koje nude firme (a prijatelji su htjeli sve na jednom mjestu i na kredu) ovo je OK cijena
     
  14. Guest

    Guest Guest

    a mogo bi znatno jaci pc sastavit kad bio izbacio LCD
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma vala ja bih radije ovako slab :D sa TFT nego malo jaci sa CRT.

    jebo CRT, sem' ako se se opasno ne bavis grafikom :D
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Da vidis moj CRT ne bih ti ni jedan ovaj mid class LCD pao na pamet.
     
  17. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    koji ti je crt
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Dell

    1024x768@100hz
     
  19. postal dude

    postal dude Aktivista

  20. ming

    ming Veteran foruma

    640x480 tjera u 200hz