Konfiguracija za video edit?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by PKLAT, Aug 6, 2011.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da GTX560 Ti je mnogo bolji izbor od GTX460 i + sto se bolje kloka..

    A od GTX470 je jaca nekih 5 - 10% samo zbog toga sto radi na skoro 220MHz vise u odnosu na GTX470..

    Hardverski GTX470 je jaca karta sa vise VRAM-a,sirom sabirnicom,vise ROP-ova i shadera.. (mana je sto se grije i trosi vise)

    U prosjeku GTX560 Ti zaostaje 15tak % za stock GTX570/480 i odlican je izbor za kupovinu..

    [​IMG]
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    SLI hack nije nikad stabilan kao prava sli podrska.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislis da je sluzbena SLI podrska po necemu posebna? Dobro se zna da je sluzbena SLI podrska klepanje po usima korisnika, to moze imati svaka ploca sa dva fizicka PCI-E x16 porta.

    Naravno potrebno je nabaviti SLI mostic za kartice koje ga "traze" i to je to.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobro eto ti onda platis grafe masne pare i stedis na ploci.Ali necu da se raspravljam.Ja tvrdim da nije isto kad je ploca ima sli certifikat i kad nema.Presaltaj malo forume vidje ces.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mora biti, recimo ploce sa 790FX ili 890FX chipsetom nemaju sluzbenu SLI podrsku. A alternative nema. SLI podrska je najmanji problem ako je ploca dobra.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    nek bude Intel platforma sa Sandy Bridge i7, bar 8Gb rama, Dobar SSD i Nvidia 560.
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Dok sam radio u Hayatu, nove mašine koje smo nabavili su bile:

    Asus Sabertooth x58
    6GB DDR3 1600
    i7 procesor
    nVidia 9500 GPU
    1 x SSD Kingston 100GB HDD (za sistem)
    2x 320GB diskovi u RAID0 za brzinu (na njemu se istresu sirovine i edituje)
    1 x 1TB disk (arhiva)

    Dakle bili smo ograničeni kompenzacijom. Disk za arhivu bih stavio na RAID1 (još jedan nabaviš), nama to nije bilo važno jer smo imali servere gdje se to na kraju sve moglo arhivirati.

    Dosta više memorije, 12GB ili 24GB. Kućišta su bila COOLER MASTER 690 II, lično sam prepakivao i slagao kablove, iznimno sam zadovoljan.

    Grafička, da nepočne vriska oko toga. Svo izvikano renderiranje i ubrzavanje AVCHD formata kroz grafiku za sada je neupotrebljivo u produkcijske svrhe. Jak procesor i dosta memorije (pogotovo za After Effects, ako uključiš u opcijama da koristi više procesora za renderiranje po default uzima 2GB po jezgri).

    Dugo sam testirao i istraživao performanse sa i bez grafike. Pošto radiš na Adobe Premiere, dobro provjeri s kojim grafikama radi njihov Mercury Engine. Jedinu korist od nVidia CUDA je prilikom transkodiranja i to nam je bilo korisno na laptopima koji su imali nVidia Quadro grafičke po performansama kao nVidia 8600. Pa su novinari vrlo brzo smanjivali video materijale z abrže slanje FTP-om.

    Mi smo bili ograničeni firmom i budžetom pa je ovako složeno. Ali opet ti kažem z grafičku nemoj se zalijetati, za sada je sve to fantazija.