Grijeh i dobitak :D

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by zilo, Oct 29, 2005.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja ne znam do cega je, ali meni ova 9800pro radi isto ko i geforce2 GTS, majke mi, ima vise detalja, efekata, ljepse je za oko, ali framerate mi ostao skoro isti u odnosu na staru gfaficku. danas sa foramtirao komp. ponovo snimio sve, nove omega drivere, instaliram NFS, isti quratz!

    do cega je?!
     
  2. monK

    monK Komšija

    Procesor?
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    nemam blage, izgleda da su sad skupljati za novu maticnu i proc :D :(
     
  4. Sleeper

    Sleeper Komšija

    A sta li si ti mislio :roll:
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    mislio sam da ce se fps povecati bar za 50%! sto sam je kupovo ako mi isto ide igra?!
     
  6. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Imash ti josh cuclat vesla do master levela.
    Willie 1.7 pushi foru od mog starog A1700 Xp i to na KT333(a kamoli na nf2).
    Kad smo vec na temi procesora ako te zanima idi na Tom's Hardware(Interactive CPU charts) pogledaj P3 1.2 VS Willie 1.3 pa vidi koliko je to dobra arhitektura....
    ...gubi od starijeg brata sa sporijom memorijom&sabirnicom&frekvencijom.
    Ako hocesh bolje performanse nema ti nego uzet novi proc i maticnu :lol:
    Masina je jaka koliko i njena najslabija karika.

    By the way:neke igre su ovisne o procesoru umjesto o grafickoj(koji je to levat programirao :evil: ) tako da rezultati variraju.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    pi*da im materina! moram lagano skupljati za proc i maticnu, samo me jebe sto moram uzeti maticnu sa AGP!

    i uzimam AMD kobinaciju ako Bog da, za mozda godinu :D kad skupim pare :(
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    za potpuno iskoristenje 9800pr treba ti proc na 2.66 GHz

    s tim da moras imati i dosta rama da ne bi bilo uskog grla
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Donesi ti taj 9800 Pro pa cemo da demonstriramo sta stvarno moze :D Ako ne nabacim 25 000 markova u 2001 SE evo glava, ako se ne varam to je negdje cetiri-pet puta vise od tvoje stare graficke ?? Jel to ona iz UE ?? Ne rece nikad kako ide sa overklokom ? :(
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    opet ovaj sa 3D Markovima. shvati da je gamerima to najmanje bitno.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    osim ovog sto je iron vec naveo, 2001se je namjenjen DX8 grafickim karticama, i druga stvar je sto njegov rezultat puno zavisi od procesora
     
  13. Spider

    Spider Aktivista

    Koju god da uzmes bit ce: "Djavo donio - Djavo odnio" :mrgreen: . . .ne zelim ti to ali tako bi bilo kod mene!!!



    Ja sam za number-1 ;)
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    overclock-o :D sam je na oko 395/595 MHz (mem/core valjda :D ne sjecam se, preko ne ide, javljaju se artefakti)

    sad imam zadnje OMEGA drivere, ali cu probati sa original ATI Catalyst, da vidim hoce li biti kakve razlike. Sulu mi je donio 3DMarkova, i jos nekih benchmark-a pa cu stra, prekosutra postati rezultate....
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    http://img337.imageshack.us/my.php?image=test4km.jpg

    nego ja nesto ne vidje na ovom testu da je taj tvoj 1700+ bolji od ovog mog, da oprostite sranja....
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a koji je ovo test ako se smije znati? da nije mp3 kodiranje? daj citav link na tu stranicu. a ako nisi primijetio DDR266 memorija je u pitanju a ne DDR333.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ova poredjenja nemaju veze sa zdravim mozgom. P4 testiran sa RD ram memorijom a AXP na SDR memoriji i KT133 chipsetu. hahahaha. da se usporedjuje sa gotovo identicnim komponentama (CPU i ploca izmjenjeni a sve ostalo isto) vidio bi da je XP neuporedivo brzi od bilo kojeg sub-northwood pentiuma.
     
  19. postal dude

    postal dude Aktivista

    ljudi pentuim pusi foru od k5 ali jarane ima nenormalno puno para jer su ozbiljan proizvodjac proc jer imaju nekoliko pogona koje amd nema cime uzimaju sav novac za ozbiljnog partnera u prozvodnji.ja se samo jednog bojim i izgleda da se bojim sa razlogom jer je vec amd postao skuplji od pentuima. x2
     
  20. Sleeper

    Sleeper Komšija

    3D Mark,MP3....Qler jel ti vrtis igre ili bencheve?
    Thrughbred B 1467/133 KT333 DDR266 - dakle nije 200MHZ sabirnica(na koliko sam ja svoj drzao) nije nF2 maticna i nije DDR400 memorija.
    Sta mislish sta bi mu tek na toj kofiguraciji uradio A Xp 1700?
    http://www23.tomshardware.com/index.htm ... 9&chart=26

    http://www23.tomshardware.com/index.htm ... 9&chart=25

    @postal dude nije ni cudo sto je skup: proizvode premalo procesora da zadovolje potraznju i onda htjeo ne htjeo cijena ide sky high.
    Osim toga.....da nije tragicno bilo bi komicno kad vidim da je A64 X2 4200(500-550$) brzi od Dual Xeon-a 3.4GHz koji kosta cca. 3500$(barem tako kaze google).
    A da i ne spominjem kako je u igrama pomeo P4 XE 3.73GHz koji kosta cca. 1000$.
    Osim toga vrijeme dual core procesora tek dolazi....cijene che padati.....to ili prodaja....bilo kako bilo ja nemam namjeru uzimati proc u skoroj buducnosti tako da nisam u dilemi.
    Kad jednog dana budem uzimao proc svakako nemam namjeru izvalit vise od 300KM za jednu komponentu taman da je od zlata(makar imao 10k u dzepu).