ploca + procesor + ram plus bajramski popust :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by vipnx, Nov 8, 2011.

  1. vipnx

    vipnx Novi član

    Pozdrav drustvo :)

    Spremam se za koji dan uzeti u naslovu navedene komponente u plusu dok traje snizenje.
    Nesto sam vec sam izabrao pa bih volio to da podijelim sa vama.


    MB ASUS MAXIMUS IV GENE-Z Intel Z68 DDR III/SATA 3/RAID Sck.1155!!! 395,25 Km
    IINTEL CORE i5-2500K 474.30
    DDR III 4GB (2X2GB) 1600MHz KINGSTON HyperX Sandy Bridge 64,17 KM

    -15% 793.6

    Ostale komponente imam, al najverovatnije cu i njih mjenjati kada skupim kesh !

    Ako neko neko ima bolju sugestiju bio bih veoma zahvalan.

    Ps: conf ce se koristiti najvise za igranje.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Sugestija je da uzmes 2x4GB, kad je vec dodzaba nek se nadje :D
    A sto se tice komponenti, ja ne bih isao na tu plocu, idi na nesto jeftinije tipa ASUS P8P67 PRO ili cak bez PRO. Ne znam koja ima kod njih. Kakva ti je graficka?
     
  3. vipnx

    vipnx Novi član

    Graficka je XFX GeForce GTS 250 1GB al najvjerovatnije cu je mjenjati poslije nove godine.

    Mogu znati sta je lose u ovoj ploci koju sam stavio ? :)


    Hvala na brzom odgovoru
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nista lose,predobra je i preskupa,nikad neces iskoristi stavri koje ona pruza a platices je masno.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ploca je overkill.. (jedino ako planiras SLI mada i tada)

    Ja bih prije uzeo Full ATX plocu a ne Micro ATX..

    Znaci isao bih na Asus P8Z68-V koja kosta npr. 378KM u Imtecu (2 god garancije,podrzava SLI)..

    Ova ploca ima mnogo bolji raspored PCIE x 16 slotova tj razmak je 3 slota izmedju grafickih kartica a ne 2 slota kao kod Maximus IV GENE sto je mnogo bolje za SLI (nize temperature grafickih kartica)

    Ako ne planiras SLI onda preporuka je Asus P8P67 (B3 revizija) koja kosta od 280 - 300KM

    Za RAM idi na dvije plocice od po 4GB Kingston HyperX Blu 1600MHz (KHX1600C9D3B1/4G) koje kostaju od 50 do 60KM po komadu..
     
  6. vipnx

    vipnx Novi član

    MB ASUS P8P67-M PRO Sck.1155 (90-MIBELA-G0EAY0DZ) 278,07 KM ili MB GIGABYTE GA-Z68X-UD3-B3 (GAZ68XUD3-00-G) 340,38 KM

    Ostat ce mi nesto da uzmem stikove od po 4 gb rama.

    Eh da , ne planiram koristiti SLI


    hvala
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I moj prijedlog ide na P8Z68-V, ja sam je platio 340 km u genelecu, jest da sam je morao naruciti, a obzirom da se odlucio na plus zbog popusta onda P8P67 (B3 revizija) koja je oko 286 za gotovinu, na to ide jos taj popust predpostavljam.
    Edit: Nemoj tu P8P67-M PRO jer je i ona mikro ATX, a gigabyte zaobidji. Ako zelis da ustedis onda idi na P8P67 LE verziju koja je jos jeftinija a bit ce sasvim dovoljna, neki ovdje guraju 2600K na toj ploci.
     
  8. vipnx

    vipnx Novi član


    jel moze link na tu P8P67 (B3 revizija) posto je ne mogu naci :p
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  10. vipnx

    vipnx Novi član

    Hvala mnogo drustvo na odgovorima i pomoci.

    Postam rezultate za koji dan :))
     
  11. p4ja

    p4ja Komšija

    u imtecu ti je 288 kerma ta ploca i bolja je od LE verzije,pa eto da znas ako vec keshovanom kupujes,razleti se po radnjama
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sta kenjate o ploci, predobra je. Idi ti na nju.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Na koju plocu GENE?

    Ma to je junk od ploce, Micro ATX sa svega 3 slota (2x PCIE x 16 i 1x PCIE x 1)..

    Nabacili VRM-ova i stavili ROG i sada treba se loziti na nju.. :smt005

    Asus P8Z68-V je preslusa uzduz i poprijeko..

    Za njegove potrebe Asus P8P67 je mjera..
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Auu, nisam vidio da je GENE. Mislio sam da je obicni Maximus, jer znam da je Maximus Extreme-Z, jedna od najboljih ploca na trzistu.