PC konfiguracija multimedia editing

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by 3xD_design, Nov 19, 2011.

  1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Postovanje,
    citam u zadnje vrijeme dosta o hardware-u, da vidim kako se sta krece, koliko kosta i kakve su razlike, ima tu dosta raznolikosti, pa je najbolje da pitam vas, kraljeve hardware-a za preporuke.
    Imam budžet od 1000KM za konfiguraciju. Bavim se dizajnom, Adobe paket, malo bi gledao i video produkciju u premiere i after effects... I volio bih da mogu i igre da igram i vrtim...

    Koju mi konfiguraciju preporučujete ? Da li se isplati uzeti neke komponente polovne za nižu cijenu, npr. grafičku karticu, procesor (neuništiv ?)... Procesor i matična ploča su mi, naravno, najvažniji, jer lako je dograditi RAM, HDD, grafičku na dobru osnovu...
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da li je ta konfa bez monitora i periferije ili treba i to kupiti..?

    Da li namjeravas overklokovati sistem?
     
  3. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Samo mi treba opremljeno kućište, monitor i ostalo imam. Što se overclock mogućnosti tiče, vjerovatno bi želio izbjeći to jer mislim da možda nije pametno da guram hardware preko granica za koje je napravljen da radi. Bojim se da mu ne bi skratio radni vijek, pa sebi našao problem, da kupujem opet overclockiranu komponentu.

    Možda ušteda da disk bude 500GB, koji kasnije mogu nadograditi po potrebi ili kupiti eksterni na kojem će biti projekti. RAM možda 4GB za početak, neki dobar i brz, pa kasnije lako nadograditi na 6 ili 8. I ako je pametno šta od komponenti kupiti polovno, preporučite...
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Za after effects definitvno zelis vise rama, minimalno 8GB.
     
  5. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Evo drug Enis je sastavio sljedeći prijedlog:

    CPU AMD Phenom II X6 1055T - 282
    MB Gigabyte GA-870A-UD3 - 122
    Kingston DDR3 4 GB 1333 - 40
    WD Caviar Blue 5000AAKS - 75
    Cooler Master Case Elite 334, black 460 W - 125
    VTX HD6770 1GB DDR5 - 205

    Mišljenja ? Prijedlozi ? Do 1000KM
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisu 500GB diskovi po tim cijenama, ne znam gdje si vidio da je 75KM. :roll:

    Imam bas tu plocu i procesor. :D
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    8 GB rama minimum, ja bi se protegao i za 4x4GB
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vec sa korigiranom cijenom za disk probija 1000KM. Dakle jedino da se ide na integriranu graficku.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Cijene iznad su na osnovu cjenovnika koji je kolega dostavio, bez PDV-a, tako da troskovi mogu biti nesto veci za disk i eventualno za dodatnu memoriju.