USB stick ne prepoznaje?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Ejub, Nov 22, 2011.

  1. Ejub

    Ejub Novi član

    Danas mi je dosao drug i dao USB stick da mu provjerim kapacitet. Kad sam ga prikljucio u racunar normalno ga je prepoznao. Promjenio sam mu naziv i reguralno ga iskljucio iz rezima rada(desni donji ugao klik desni...) i istekao.
    Kad sam ga ponovo prikljucio u racunalo nije ga prepoznalo. NMG da vjerujem da se to meni dogodilo.
    Dali utice to sto sam naziv promjenio u 'Šumarstvo'?
    Iako ne vjerujem da ista utice na naziv.
    Dali ima neki driver ili program preko kojeg mogu povratiti USB u zivot??
    Ljudi pomagajte
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima li ga u device manageru? (Start>Run>devmgmt.msc)
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I ja imam slican problem na jednom usb stiku, dao sam ga jaranu i nakon sto ga je ubacivao u racunar.
    Poslije toga nece nikakav racunar da mu prepozna memoriju, ima u device menageru, znaci radi kontroler ali ne prepozna memoriju.
    Vjerovatno da nema rjesenja za to. Ako ima neko nekakav prijedlog nek javi. Mada sam ja otpisao stik.
     
  4. Ejub

    Ejub Novi član

    ma meni je najgore sto nije moj stick, imao sam ja isto tih problema i bacao stickove, ipak je u pitanju 16GB stick .... ne daju mi se pare za dr.
    da ga nisam napravio onu standardnu proceduru nebi mi bilo krivo al ovo ... strasnoo
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    a da odgovoris na pitanje ?
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    "turi" ga u frižder i ostavi dan-dva, osusi pa probaj. Nekima je to uspjelo.
     
  7. Ejub

    Ejub Novi član

    pokusat cu pa javim