Cime overklokirat GT240

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dmr, Nov 29, 2011.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Treba mi neki program, ili nacin :), da po potrebi ukinem 2d mod na gt240 i da je kloknem na 3d taktove bez obzira je li opterecena ili ne. Grafa je u drugom pcie slotu i sluzi samo za physx. Probao sam MSI Afterburner i on kloka samo 3d stanje a grafa kad nije opterecena pada na 2d taktove. Riva tuner ne podrzava gt240. Ima li ikakav nacin da je kloknem da non stop radi na istim 3d taktovima?
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Zar ne bi AfterBurner trebao drzati OC clockove non stop kad stavis da OC profil ucitava po startanju kompa? I jesi li probao u power setingsima za tu karticu ugasiti power saving opcije?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Izgleda da ako ne uspije ovaj X-Factorov hint Nibitor ce imat posla.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Afterburner samo odredi gornje klokove a kartica opet ide u 2d. Problem je sto na win7 kada je hibrid sistem (ATI+Nvidia) ne mozes pristupiti nv cp-u. Ima li kakav program da "pregazi" power saving i da kloka na kolkio stavis kao sto je riva tuner bio?
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam nesto trazio dok sam imao GTX460 i nisam nista nasao,tebi treba nesto tipa ATT za ATI karte,cak ni za ATI grafe ne znam ni jedan drugi program osim ATT-a koji podrzava tu opciju.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne bih da se zajebajem sa biosom na kartici sa samo jednim biosom :D. A nije to, ipak meni treba i godi da grafa ide u 2D taktove jer tada nista i ne trosi :D. Ali eto sa novim physxom nesto jos ne stima sa hibridnim sistemima pa ne digne taktove physx kartice. To ce se rijesiti vjerovatno al et sad mi treba trenutno da mogu fixirat ja taktove. Znaci nikakav drugi program za overclock nema? Lijepa riva :D
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nvidia Bios Editor, edituj cijeli bios.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    i sta da onda bude non stop u 3d? To mi ne godi, reko sam prije, samo mi treba po potrebi.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda jedino profili u Rivi/Afterburneru. :)

    Ne znam, ja imam GT240 kao dodatnu karticu, ali joj reguliram taktove u Afterburneru. Medjutim kod mene su obje Nvidia kartice.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    i da li u afterburneru mozes ukinuti da ide u 2d?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam probao. Znam da ima opcija 2D/3D profili, i znam da ta opcija ne radi za GTX460 zbog drugacijeg power managementa. Ovako mi radi u 2D, u 3D samo ako se koristi za Physx (citaj: nikad :D).
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa zar nije stalno u 3d modu ako u nvidia control panelu staviš "maximum performance" umjesto "adaptive"? ja kad sam stavljao na to, uvijek mi je gpu-z prikazivao 3d taktove.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    A rekao sam već ne može se ući u cp u slučaju hibrid setup-a
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne radi 2d/3D ni sa gt240. A ništa vratit ću physx na prethodnu verziju dok ovo ne riješe.
     
  15. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ne kontam kako ne može Afterburner.
    Možeš odabrati automatsko pokretanje 3D profila kada se neka palikacija pokrene.
    Stim da listu edituješ u MSI On-Screen Display Serveru.

    Po meni ovo je isto kao što ima ATT.
    [wrapimg=]http://event.msi.com/vga/afterburner/images/profile.gif[/wrapimg]
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    jednostavno ne radi sa novim physxom, kao da su blokirali da kartica detektuje da je pokrenuta physx aplikacija, ali se radi na novom patchu.
     
  17. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Čekaj zašto ideš na detekciju Physx aplikacije. Probaj ubaciti EXE igre i podesi stvari s desne strane tako da koristi 3D ubrzanje i trebalo bi da aktivira 3D profil u Afterburner-u. Nemam ni Afterburner ni nVidia kartica, ovo govorim kako bi trebal odabude i čisto da brobaš, ako si nešto slučajno previdio.

    [wrapimg=]http://www.pasteall.org/pic/show.php?id=21686[/wrapimg]
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probo sam ovo i ne radi, vjerovatno se i afterburner oslanja na driversku detekciju 3d aplikacije. Ne znam kako nisu napravili da je "dernes" na koliko hoces bez obzira je li u 2d ili 3d.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sorry nisam vidio, iskreno mislim da nema programa s kojim ces to moci uraditi ali eto pricekaj mozda nek nesh iskopa.
     
  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    U tom slucaju izvadi ATI graficku, ostavi samo nVidiju, postavi sve postavke u cp-u kako ti odgovara, spasi ugasi i vrati ATI karticu, tako ces imat zeljene postavke na GT240, a ATIja podesavas kako ti je cejf.