neš kao ip telefon

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Almir, Oct 5, 2011.

  1. Almir

    Almir Komšija

    Trebam mi neko low budget rešenje za jedno 5 telefona u kućnoj verziji...Recimo 5 telefona u 5 različitih soba, za svaki telefon imam klasičnu 100mb vezu do switcha,ormara...

    Niš posebno da nebude skupo a da se tih 5 telefona mogu zvati međusobno...

    Pa ako se neko zezao oko sličnog volio bi čuti iskustva....
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Imas skype phone jeftino uzeti. Znaci slusalica sa skype klijentom instaliranim. To jedino ne zahtjeva sip infrastrukturu, skupe ip telefone i tako to.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imal sanse da taj skype fon povezem sa desktopom preko wifi-a kako to uopste radi?

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    radi na principu, pristekas telefon na mrezu, on se uloga na skype, i radi tako, zoves kontakte besplatno, ili uplatis love na account da mozes zvati vani.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Znam to, ali me interesuje možel kako bežično, da mi je ko kućni tel, a ne da ga štekam u ruter i sa pola metra pričam.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vidi na dx.com Ima svega. Bezicni su loma skuplji

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    A sta je s onim sto su na usb? Oni nemaju skype klijent vec se spajaju preko ovog na kompjuteru? Znaci sluze samo kao mikrofon i slusalice? :D
     
  8. pac

    pac Komšija

    A za sta ti sluzi android tel? Ukucani rednovno pricaju sa rodbinom preko wifi-a.
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    Netreba mi izlaz, samo lokali, to sa skypom treba internet? nisam mislio baš na toliko low budžet :)
    ja bi za serv neko soft rešenje asterix ovo ono i tako neke solidnije ip telefone

    Pa ako je neko neš radio nek napiše...
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Što se tiče telefona na našem tržištu do sada sam vidio:
    Linksys - Koristim svakodnevno SPA921 i telefon je extra
    Planet - u dodiru sam bio sa jeftinim modelima - ništa posebno
    Yealink - nisam se susretao sa njima ali sam vidio da se vrte po tržištu. Čini se solidna cijena pa možeš provjeriti eventualno koju recenziju.

    Asterisk kao softwersko rješenje do sada odlično služi :)
     
  11. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Linksys - Koristim svakodnevno SPA921 i telefon je extra

    Potpisujem. U ex. firmi smo implementirali IP telefoniju i ove SPA921/922 telefone. Koliko znam kod nas se kreće cijena oko 120 KM. Trenutno gdje sam u firmi koriste Siemens telefone koji su negdje oko 400 KM :D a sa nekakvim displejom (koji služi samo za slidesho btw) su 800KM :D

    EDIT: Ili, ako ćeš već asterisk koristiti onda nabavi "Asterisk Card TDM410P" karticu i imaš 4 analogne linije i podjeliš im Bira/Telefunken/Ping-Pong telefone od 10 KM :D. Ova kartica je oko 80$ na Ebay-u.

    EDIT v2: Tek sada vidjeh koliko je star post, izlapio pred kraj radnog dana... :| .