SONY DVD RW DW-D22A (HELP)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by damien, Dec 11, 2005.

  1. damien

    damien Novi član

    imam jedan neobican problem u naslovu vezanog drive-a u zadnji mjesec dana je uzasno usporio sto sa snimanjem dvd medija sto sa ripanjem istih nikako ne mogu da skontam sta je u pitanju skinuo sam mu novi firmware ili koji sam vec mogao naci :smt017 pa ako neko zna kakvo rijesenje ili u cemu bi mogao da lezi problem bio bih mu zahvalan :smt038 Koliko god mu zadam brzinu snimanja u neri snima konstantno oko 25-30 min sto nije normalno dok je to prije radio cak i za 8-15 min ili ripa u dvd decrypter-u 25min 4GB, a prije znao i za 10min 6GB
     
  2. Esh

    Esh HWB

    provjeri ide kontrolere u device manageru, tj. da li je stavljeno na dma pod advanced settings.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da ti novi firmware nije nametnuo riplock zastitu. nadji hackovane neoficijelne firmwaree pa stavi njih i vidi kako se ponasa.
     
  4. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    hehe ne postoji riplock za snimanje - samo za citanje.

    back-on-track

    najprije ce biti da je dma iskljucen - ubaci narpzen cd ili dvd u pekac -> pokreni Nero CD-DVD-Speed (Start->Programs->Nero->Nero Toolkit) i idi na Run Test->Burst Rate.
    ako je Burst manji od 20MB/s imas problem s dma. u Device Manageru deinstaliraj IDE kanal na kom se nalazi pekac i restartaj komp.

    [​IMG]
     
  5. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    btw taj dw-d22a(oem) je zapravo lite-on 1633s. sony ga jos zove i 710a(retail).
    iz toga proizilazi da svakim fw za 1633s mozes flashnuti i svoj.
    potreban ti je modifikovani fw(zadnji):
    http://codeguys.rpc1.org/firmwares/dvdr ... -mcled.rar

    i omnipatcher ako ga zelis preimenovati u lite-on, modifikovati brzine i strategije przenja i eventualno povecati brzine citanja-rippanja.

    http://codeguys.rpc1.org/patchers/omnipatcher-2.4.2.rar

    ako naidjes na problem pri flashanju - privremeno ga postavi u PIO mod pa nakon flashanja i restarta vrati u dma.
     
  6. damien

    damien Novi član

    Imam sada drugi problem kako sam mu odradio firmware sada OS nece da mi prepozna drive i blokira ga odnosno toliko uspori komp da je to za nepovjerovati pa bilo koji prozor otvara po 3min naravno vratio mu ponovno stari firmware ali opet isto navodim da se ovo nije prije desavalo!
     
  7. damien

    damien Novi član

    A sto se tice Burst Rate prije firmware-a bio mi je nemogucih 2.97 :roll: HELP! ! !
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    ako ti je SP2 i ako si regional i one zajebancije postavio na bosnian, promijeni na bilo koji drugi, i instalirat ce ga, onda vrati na bosnian...
     
  9. damien

    damien Novi član

    Eeeee Qler uspijelo je bez problema, fakat ne mogu da vjerujem da je tako jednostavna i smjesna stvar bila u pitanju, hvala buraz :wink: :mrgreen:
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    nema na cemu :)