Tv kartica (tunner) ne radi na novoj ploci

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Torzioni, Aug 18, 2012.

  1. Torzioni

    Torzioni Novi član

    E pozz ljudi
    Treba mi vase misljenje o mom problemu
    Naime, imam tv karticu wayjet-ovu i radila mi je bez problema na Xp.
    Onda sam uzeo novu maticnu plocu i instalirao novi win xp, sve poustekao u nju i kartica ne radi, prepozna i uredno instalira drivere i softwere ali kad hocu software da pokrenem onda izbaci onu klasicnu xp gresku "dont send ..." a preko drugog softwera sa neta, resetuje mi racunar pri samom pokusaju da pokrenem...!
    Onda sam ponovo instalirao windows xp i opet isto, zatim sam instalirao win7, onda opet nece samo sto ne izbaci gresku vec jednostavno ne pokrece ga...
    Onda sam otishao prijatelju da na njegovu plocu ustekam tv karticu, da provjerim da nije crkla...no medjutim kod njega radi bez problema, sve uredno...
    Zar je mogu da moja ploca trenutna ASRock 4CoreDual SATA-2 ne podrzaje tv kartu ili sto??Inace ploca radi dobro sa ostalim softwerom i hardwerom..
    Hvala vam svima unaprijed!!!
    :)
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ako je radila prije na toj ploci onda ne moze biti da ploca ne podrzava. Probaj mijenjati PCI slotove. Ima li kakvo upozorenje u device manageru ili je sve ok?
     
  3. Torzioni

    Torzioni Novi član

    Ne, ne...radila mi je na staroj ploci, na ovoj ploci nikako ne radi ni na jednom OS...nisam bas puno cackao oko PCI slotova
    Jedino ne znam da li treba updatovati BIOS, mozda je do toga, jer na sluzbenoj stranici ima da se skine jedan update pod nazivom
    "Patch Pinnacle DV500 PCI card."...ovaj bio je 1.70, ja sam instalirao noviji update 2.20 pod nazivom "first released"...
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima li kakvo upozorenje u device manageru ili je sve ok?
     
  5. Torzioni

    Torzioni Novi član

    sve ok, kao sto rekoh, sve je sto se toga tice glatko, sve prepoznato i uredno, tako pise...ali eto ne moze da pokrene sa ove maticne...
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    First released je 1.10 i to je prvi bios. Stavi ovaj posljednji 2.20 http://www.asrock.com/mb/VIA/4CoreDual- ... oad&o=BIOS
     
  7. Torzioni

    Torzioni Novi član

    sorry, zeznuo sam, taj i imam instaliran, ja citao odozdo prema gore...Trenutno mi jest 2.20
    da li sad na tom update od BIOSa ima sve i od prethodnih updata?? Ili treba i ovaj instalirati 1.70 na kojem pise "Patch Pinnacle DV500 PCI card." Jer nisam jedan po jedan instalisao, samo zadnji ovaj...
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Samo zadnji je dovoljan. A ne znam probaj još mijenjati slotove.
     
  9. Torzioni

    Torzioni Novi član

    pokusao sam, nema sanse, nece da si hljeb...:(
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sjecam se prije par godina kad sam imao tu istu plocu nije mi mogla raditi TV tuner kartica na njoj koja mi je uredno radila na prethodnoj maticnoj. Bila je neka INTEX bila vise se ni ne sjecam. Kasnije kad sam promjnio plocu na neku sa P35 chipsetom opet je mogla raditi.
     
  11. Torzioni

    Torzioni Novi član

    Hvala, sad si mi olaksao...ne moguce valjda da je citava serijska greska ove maticne na tim tv tunerima...Nadam se da bilo koja moze tv tunner kartica sa VIDEO IN tj zutim ulazom, jer je koristim samo za nadzornu kameru ispred vrata...:)
    Lakse ce mi biti promijeniti tv kartu nego maticnu...
    Vidis ti koje sam ja kurate srece, od tolikih ploca nabasam bas na tu...ili sto bi svijet rekao, od milion pi...ki ja za ku.... uhvatio...! :x
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Tv kartica (tunner) ne radi na novoj ploci

    Ni meni nije jasno kud baš Asrocka pored Asusa i Biostara :D

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  13. Torzioni

    Torzioni Novi član

    Re: AW: Tv kartica (tunner) ne radi na novoj ploci

    Ah, privuklo me sto je povoljna bila i sto ima agp slot jer mi je trebao a ima i PCIE slot i podrzava ddr1 i ddr2 ram memoriju...
    A pazi ovo, evo pokusavao sam sa tri razlicita cd-a instalirati win7 32 bitnu, nema sanse, samo ekran zamrzne na pocetku instalacije, nakon prvog "welcome " screena i moze se samo 64 bitna instalirati na ovu plocu...koja radocina od ploce majko draga :smt003
    Nema tu nista dok se ne pljune dvije hiljade i ne uzme nova masina... :(