sta bi moglo biti

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ziki_k, Jan 5, 2006.

  1. ziki_k

    ziki_k Novi član

    E ovako...posto sam ja sama svoj majstor kad je racunar u pitanju, prvo trazim savjet prije nego sta realizujem... i dosad mi to dobro ide, svasta sam naucila...rastavim ja svu centralnu pa sastavim...kao puzzle, luda cura pa hajd :arrow: Pa stoga naredna moja objasnjenja svatite kao amatersko obrazlozenje srzi problema :wink:

    Dosad nisam radila recoveri windowsa xp...to ono kad dizem sa cd-a, fragmentiram birani disk...citam upustva pa hajd...nije neki problem ali kod ove opcije recoveri (mislim da nisam dobro napisala ali skontali ste sta je pisac htio reci) trazi mi administrator password..koji pa sad password ukinem ti ja onaj kad se pali racunar na desktopu...reko da nije to, kad nece, a kad toliko ima ti passworda u mojoj glavi nekak pojma da nije mozda (pada mi na pamet) mozda onaj cd key sto pise na sistemskom cd-u.

    Et ako kome sta pada na pamet...
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    probaj da nista ne upises... :D to ti trazi pass od onog "glavnog" admina, sto podesavas prilikom same instalacije winxp-a, a u 90% slucajeva ljudi tu nista ne pisu... tako da postoji mogucnost da nemas sifre tu nikako....
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    U username upisi samo ''administrator'', ako ne radi idi u safe mode i loguj se kao admin i pobrisi sve sifre.
     
  4. san

    san Aktivista

    ova metoda radi samo ako nema sp1 ili sp2 instaliran
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Evo kod mene SP1 i radi :wink: , slijedeci put provjeri stvari kad slusas prepricavanja.
     
  6. ziki_k

    ziki_k Novi član

    pa svasta nesto mi se napricaste...ako sam pola razumijela valjda cu uspijeti rijesiti problemcic... :wink:
     
  7. Esh

    Esh HWB

    trebala si nam malo detaljnije objasniti zasto si uopce pokrenula recovery? koliko vidim, mozes se bez problema logovati na taj sistem, pa me zanima zasto mislis da ce za "odredjeni problem" pomoci upravo microsoft-ov recovery?

    prije nego sto podjes dalje da radis "u konzoli", savjetujem ti da isprintas (zbog komandi) sadrzaj ovog linka:
    http://support.microsoft.com/?kbid=314058 posto je vrlo moguce da ces morati i par datoteka kopirati tu i tamo..

    sto se tice samog password-a, deleron ti je vec napisao da moras koristiti password od admin accounta na xp-u. dakle, provjeri koje imas account-e, a username / password su oni koje si unijela (ili neko drugi?) prilikom prvobitne instalacije windows operativnog sistema. kao sto je vec receno, cesto se nista ne unosi, pa je username administrator, a password polje prazno.

    ipak, najbolje bi bilo da kada vec udjes u windows (sto izgleda da mozes) odes na control panel / user accounts / i kliknes na account ispod kojeg pise computer administrator. tu dalje mozes mijenjati password i druge opcije...

    kod nas je tradicionalno na forumu da se uslijed threada pocinje pricat o sedmim stvarima, tako da vjerujem da ces se naviknuti na to, a za podsjecanje da to ne bi tako trebalo da izgleda pobrisao sam par postova.