Petak 13...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by zilo, Jan 13, 2006.

  1. zilo

    zilo Komšija

    je danas,al' boli mene cosak za to.Meni 13 sretan broj. :p

    ''Žak de Mol bio je veliki prior templara, kada je 1307. godine jednog petka 13. dana u mesecu, u krvavoj raciji, po nalogu francuskog kralja Filipa IV Karolinškog, zvanog Filip Lepi, oko 13.000 vitezova templara pohapšeno i uglavnom pobijeno. Tu akciju, zbog koje se petak koji se poklopi sa 13. danom u mesecu naziva "crnim petkom", Filip Lepi izveo je u dosluhu sa papom Klimentom V. Žak de Mol završio je na lomači.''

    Ostalo je historija i nase praznovjerje. :wink:
     
  2. anonymous_girl

    anonymous_girl Novi član

    I meni je danasnji dan prosao bez ikakvih problema (do sada) :wink: ... Sinoc smo to spominjali, a danas sam cak skroz i zaboravila na datum 8) . Ali bilo bi interesantno saznati je li ko imao kakvog belaja danas? :mrgreen:
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ni na pamet mi nije palo da je jučer bio petak 13... pa fino eto.
     
  4. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Stvarno gluposti najveće. Meni prijatelj reče: "Sutra Petak 13. biće svašta". Gluposti, lijep mi dan bio kao i svaki petak do sada. :? Ne znam kome je taj Petak 13. čudan....
     
  5. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Petka trinaestog sam dosao avionom iz Svedske u Beograd. Tek sam skontao da cu letjeti petka trinaestog u cetvrtak popodne. Sreca pa se nisam srusio :mrgreen:
     
  6. postal dude

    postal dude Aktivista

    nema veze bih sada ima piramidu,sta ima veze sto su je vanzemaljci izgradili.
    u svakom slucaju znal ko gdje se ima kupit ~povoljno zvucnika ??
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    refresh :D

    Opet 13. naleti :D:D:D
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    ko bi ga znao da ne pogleda ovde :D
     
  9. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    13.10.2006=> 1+3+1+2+6=13
     
  10. FearLess

    FearLess Aktivista

    opet neka teorija zavjere 8)