SDRAM I DDR ZAJEDNO???

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by water_r1der, Jan 13, 2006.

  1. water_r1der

    water_r1der Novi član

    Konfiguraciju vidite ispod, znaci imam 256 MB SDRAM, posto sa tim jedva na neke jade igram GTA 3, GTA VICE CITY, GTA SAN ANDREAS, ;) PES 5, i ostale jace igre.
    Mislim jos nadograditi jedno 256 MB, da bude 512 MB (ako neko nije shvatio) ;)
    Posto 128 MB SDRAM-a kosta 54.40 KM, a DDR-a 256 MB 41 KM, SDRAM mi je skup, pa me zanima da li mogu spojiti mojih 256 SDRAMA i 256 DDR????I po cemu je SDRAM bolji od DDR??? :wink:

    P.S. PLEASE HELP, PeaCe
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sdram NIJE bolji od ddr-a. sdram je skuplji jer je dosta rjedji od ddr-a i proizvodi se (ne znam ni jel se vise proizvodi) u jako malim kolicinama.
    ima ploca pa podrzavaju obje vrste memorije, ali to ne znaci da se u isto vrijeme mogu staviti i sdr i ddr moduli - ili jedno ili drugo. ako kod tebe nije takva ploca, onda ddr neces ni moci staviti jer je raspored pinova drugaciji. dodaj jos 128MB jer neces dobiti veliki boost u performansama.
     
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Kratko jasno, NE! ;)
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Moj jaran je na starom compu imao 256 DDR-a i 128 SDR-a i sve je radilo okay.Mada bi ja izbjegavao tu kombinaciju.To sto imas nekome uvali,a za 90 markica mozes uzeti 512 megica DDR-a i mirna Bosna.

    Soccer i San Andreas ne stopaju ti zbog rama vec zbog graficke.
     
  5. GV

    GV Komšija

    Pogledaj po oglasima SDR,cijene su upola (256 u radnji kao 512 u oglasima) možda ti russco može pomoći on vazda nešto kupuje i prodaje (imaš ga na forumu pa mu pošalji PM) kod kupovine pazi da probaš prvo zbog nekompatibilnosti koja se može pokazati, ai i zbog ispravnosti. Ako prilikom butanja test memorije ne pokaže novu vrijednost, obično malo manju od nazivne ili čuješ isprekidane bipove onda nešto nije u redu sa memorijom ili je nepravilno stavljena u utor, za utor pokušaj da je opet staviš ili da im zamjeniš mjesta. Ukoliko i dalje imaš isti problem onda je vrati. Ja sam lično pristalica kupovine u radnji, imaš garanciju i možeš je vratiti, ovako ti vala ganjati čovjeka.
     
  6. water_r1der

    water_r1der Novi član

    Thx, vidjecu sta se bude moglo uciniti, nemam pojma, trebam naci tog lika ruska kako rekoste :wink:
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Uvalio ddr ili sd brzina ostaje ista.

    Uzmi DDR jer prilikom promjene ploce ides na ddr.

    To da su DDR i SD radile zajedno bas i ne drzi vodu.
     
  8. GV

    GV Komšija

    Ljudi moji neka prvo provjeri može li njegova ploča uopšte da primi DDR, nigdje nije naveo model, nego ti fino malo na netu pogledaj ili ako imaš papire od ploče vidi šta ona prima, ako može oboje onda idi na onu prodaj SDR, a kupi DDR, u suprotnom pogledati gore.

    Enise šta znači ono Haking attempt 1 kada kliknem na ''all'' kod emotikona dok ovo pišem?
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    To i meni pise, ja sam mu rekao on se smije, misli da se zezam :D
     
  10. water_r1der

    water_r1der Novi član

    Ma nemam pojma, kupim negdi 512 MB, nije problem, al kak da vidim jel maticna podrzava DDR, ako ne podrzava jebi ga, ako podrzava ima nade da ga vratim u zivot, :wink:

    Nashao sam nesto, ako ima veze sa podrzavanjem DDR-a kazite :)
    http://www.memory-up.com/Memory_Finders ... emory.html
    ne razumijem se bash u to, pa zato i trazima pomoc :roll:
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    po ovom linku ploca ti prima po defaultu DDR266 i 333. ako si 100% siguran da sada u kompu imas SDR, onda to nije ta ploca koju imas.
     
  12. GV

    GV Komšija

    De fino nađi Everest home edition (google), i prepiši ili copy/paste šta tamo piše za motherboard (klikneš na ikonu lijevo) pa da vidimo ili hardwerski šarafciger u ruke, skini stranicu, bateriju u ruke i pročitaj šta piše na ploči obično oko PCI slotova.
     
  13. -aMiR-

    -aMiR- Novi član

    mix godine

    nevjerujem da ce raditi zajedno
    samo ces dzabe riknuti lovu

    DDR 512 !!! jednostavno, bezbolno
     
  14. Fozgen

    Fozgen Novi član

    Nema sanse da ce raditi pogotovo kada danas imas mb koji ne podrzavaju ni svaki DDR.
    Dakle svoje potrebe zadovolji kupovinom jos sdrr ili mjenjaj maticnu i uzmi si ddr sto ne vjerujem da ces uciniti.
    Mozda ce neki proizvodjac navesti da njegova MB radi sa kombinacijom sdr i ddr ali tesko da ces moci spojiti tj. ukombinovati sve to da radi kako treba.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Odamah razjasni to da ti DDR i SDR moduli nemogu zajedno.Tako da se moras odluciti.A SDR memorija nije nikad bila bolja od DDR memorije.Ako mislis zbog cijene to je zbog toga sto je SDR memorija jako jako jako rijetka i jedva da se i proizvodi.Ali definitivno DDR memorija je i jaca i brza.Ako mislis uzimat ram uzmi DDR i mjenjaj tu polcu i po mogucnosti procesor.
     
  16. FreakLess

    FreakLess Novi član

    to ti citiras bahamuta?