Temperatura

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ace_, Jan 27, 2006.

  1. Ace_

    Ace_ Aktivista

    [​IMG]

    evo ljudi koliko mi je ledena soba, sa coolerom od 25KM :D
     
  2. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    brr...koji je to cooler
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    neki X-Dream 2 kupio ga za 100kn u HR, jos mi clocknut proc u sigu pise konfa, ali soba mi je jutros bila jebeno hladna :D
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ne prikazuje kako treba.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    ili zaista ima greska u prikazu kao sto mr. sulu kaze, ili taj cooler pored artickih uslova u tvojoj sobi ima i uber vodeno hladjenje koje nisi primijetio : )

    salu na stranu, provjeri to termometrom ili alternativno speedfan-om (pod uslovom da je senzor ipak ispravan)
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Nema sanse, pogledaj voltazu.
     
  7. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Mozda drzi racunar u frizideru :mrgreen:
     
  8. postal dude

    postal dude Aktivista

    mozda kada ga tek upalis ali kasnije je nemoguce mozes lagati nas ali nemozes sebe :wink:
     
  9. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    ma ajde opipaj malo,vidi jel hladnije nego temperatura u sobi :mrgreen: al sumnjam sansa je 1%,nesto nije oke
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nema sanse ja sam npr p4 830 uspio spustiti na 28 C ali sa nekom ultra gold turbo injection pastom i asus star ice hladnjakom (bakarni monstrum od skoro kilu) i max brojem obrtaja (ruchalo ko usisivac) u idle.
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Imam i sam to čudom od hladnjaka. Svog sam podigao samo za 200 mhz ali cu ici
    vise čim naučim više o memoriji i postavkama. I temperatura se nikad ne diže iznad 36 na full load-u a ipak necu da ga držim an turbinskim okretajima :) , a nema kilu, težak ej oko 4xx. Matičnu bi mi odvalilo, a ionako sam se iznervirao oko ugradnje :wink: .
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne moze ga ni sa zracnim, ni sa vodenim hladjenjem spustiti ispod sobne temperature. To se protivi osnovnim zakonima fizike. Taman da hladnjak ima 20 kila.
     
  13. postal dude

    postal dude Aktivista

    meni je 12° kada ga tek upalim jer je u sobi - heh a kasnije 30 min
     
  14. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    ccc... nemoguche... tu nesto nije OK... skroz :roll:
    Evo recimo u mene je Athlon XP Barton 2500+ @2.2GHz
    Temperatura oko 40°C (memorija 512MB twin mos),2xHDD,TITAN Bakarni hladnjak,... cca5000rpm... pa vi vidite...
     
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    nemere, nemere... kod mene je AthlonXP 2400+ @ 2.0 GHz, i temp nije nikad ispod 60°C (to je do paste, jer je stara a mjenjao sam procesore...)
     
  16. postal dude

    postal dude Aktivista

    kod tebe sve specijalno pa i temp :wink:
     
  17. iPlay

    iPlay Komšija

    narodno grijanje :D
     
  18. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Da budemo precizniji: Protivi se prvom zakonu termodinamike, osim ako ne drzi racunar u frizideru (sredini sa nizom temperaturom od sobe) kao sto sam rekao.
     
  19. Ace_

    Ace_ Aktivista

    naravno da je na pocetku na punom opterecenju se digla na 39 stepeni :mrgreen: