Konfiguracija do 1500 KM -trebam savjet

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by najamnik, Jul 17, 2013.

  1. najamnik

    najamnik Novi član

    Pozdrav. Ispao sam iz svih info o pc a treba mi kofiguracija koja bi se kretala oko 1500 KM (kes). Konfiguracija bi trebala da sadrzi i monitor. Bila bi uglavnom za igranje (ne mora biti nista specijalno i bez klokovanja ali da tjera naredne 2 godine vecinu igara na nekom srednjem nivou zahtjevnosti). Monitor isto neki srednji, po mogucnosti 20 ii 22 ". trebala bi mi i preporuka za radnju gdje se sve to moze kupiti (zbog garancije) ili kod nekog od ovih PIK prodavaca za koje kazete da su ok i da daju garanciju (ako sastavljaju komplet konfiguraciju).
    Unaprijed hvala
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Konfiguracija do 1500 KM

    Kontaktiraj didi_sa,peropa i ostale i vidi sta ti mogu zbaviti do 1500km..
     
  3. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Konfiguracije sa pik.ba , definitivno perop; provjeren i možeš za tu lovu moćan PC imati.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo ti konfiguracija: http://www.pik.ba/artikal/7800081/amd-fx-8350-master-gamer-hd2-amd-msi-hd7870-2gb/

    AMD FX8350 procesor
    2 x 4GB 1600MHz DDR3 memorija
    MSI HD7870 TwinFrozr 2GB grafika
    500GB HDD
    600W napajanje
    THERMALTAKE SPACECRAFT VF-I kuciste
    Instaliran OS

    Cijena 1289KM , garancija 24 mjeseca.

    I jos kupis monitor 22 ili 23" i gotovo.

    Imaju mnogo konfiguracija u ponudi pa pogledaj mozda ti se nesto drugo vise svidi, tu su i nove Haswell (Intel) konfiguracije kao i Ivy Bridge (Intel) . :wink:

    Licna preporuka za ovu pik prodavnicu, odlicno iskustvo i saradnja. :smt023
     
  5. najamnik

    najamnik Novi član

    hvala puno na brzim odgovorima, obavezno pogledam pa javim se ::
    hvala jos jednom
     
  6. EmiRem

    EmiRem Novi član

    Da se nadovezem na ovu temu da ne otvaram novu. Treba mi konfiguracija do 1500 km, za igranje novih igara, bez monitora, ispo sam totalno iz fazona sto se tice ovih konfiguracija, i interesuje me da li su ove konfiguracije na pik-u http://www.pik.ba/artikal/8473050/intel ... er-series/ realne za cijene koje su postavljene i da li su kvalitetne komponente, jer kada sam ja pratio prije davno dok sam bio u fazonu, gotove konfiguracije su uglavnom bile nerealnih cijena i komponenti slabijih vrijednosti. Volio bih gotovu konfiguraciju jer nisam vise u fazonu ''kupi ovo ovdje, ovo ovdje'' . Hvala na odgovoru
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    TA konfo na spisku od 1500 i neku marku nije losa medjutim ta ploca mi se ne uklapa u ostatak konfe,ne znam jesam li nesto propustio kad je haswel u pitanju al K procesor i B ploca do ssad nisu isli zajedno,za K proc je trebala P ili Z ploca da bi mogao klokati,inace kupovia K procesora nema smisla.
     
  8. EmiRem

    EmiRem Novi član

    Ok, hvala na odgovoru, mada se ne namjeravam baviti bilo kakvim clockanjem, ovog prodavca sam naveo samo ko primjer, ako ima jos neki sa gotovom konf bio bi zahvalan.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako ne misis ici na overcking onda bi trebao ici na i7 4770 bez K oznake koje i jeftiniji a umjesto HD7850 (koja je odlicna grafa ali takodje zahtjeva overclocking da bi pokazala pravu snagu) uzmes GTX660.
     
  10. EmiRem

    EmiRem Novi član

    Dakle otprilike ova konf samo da trazim cpu bez K ? I interesuje me da li je ok ova napojna i uopsteno ova konfiguracija za ove pare...

    Extreme Gamer V4
    Procesor: Intel® Core™ i7-4770K (8MB, 3.50 GHz) Haswell
    Maticna ploca: MSI B85-G43
    Ram memorija: 8GB (2x4GB) KIngston 1600MHz
    Hard disk: 500 GB WD Blue Sata III 6Gbit/s
    Graficka karta: Gigabyte GTX660 2GB GDDR5
    Napajanje: LC600H-12 600W
    Kuciste: LC Power Pro 925B Black
    Cijena: 1515 Km
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo ja upravo hocu da dodam nesto vezano za napojnu kad i ti uleti sa tim pitanjem,tu napojnu opasno hvale po srbijanskim forumuma kako je OK za male novce al ja se licno kao i pola foruma ovdje ne bi upustao u tu avanturu. Ipak bi se drzao provjerenih brandova. Ostatak konfe je ok.

    EDIT

    Evo bas sam sad istrazio i promaklo mi je da je sa Haswel generacijom omoguceno overclockiranje i na H i B chipsetima,stoga neko stoji taj "K" procesor jer danas sutra ces se ipak odluciti da izvuces jos koji megaherc iz tog procesora.
     
  12. EmiRem

    EmiRem Novi član

    E hvalaa ti Dino puno, bio si mi od velike pomoci ....

    Kontam da mi samo malo spusti cijenu, ne treba mi windows , office, av i ostalo jer to imam sve svoje licencirano, taman da mi spusti da uzmem bolju napojnu, ako i tu mozes preporuciti neku ako ti nije problem
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    A gdje je x79 ploca, a x79 je quad chanell, znaci treba mu 2x taj ram sto si ti gore linkao.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Moze se ono naci raznih dobrih rijesenja sto se napajanja tice al posto si se ti bazirao da kupis komp kod jednog prodavca onda bih ti predlozio ovou CM napojnu jer je nekako sasvim OK za te pare.

    http://www.pik.ba/artikal/8333719/napaj ... s-85-novo/
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Opet koja logika 2011 bez multi gpu ili barem titana?
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    DA mi je samo da mi pojasnis sta ce covjeku 2011 za igranje igara pored najjaceg haswel-a.Investicija od 300+km u maticnu i hrpu rama da bi taj X79 radio ono za sta je i stvoren al ne kontam cemu to. Da je se javio neko ko zelio praviti 3D studio pa OK al ovako ne kontam,pogotovo sto je momak naglasio da ne zeli da ga se salje na razlicita mjesta da kupuje jednu po jednu komponentu a ti mu linkas procesor i plocu.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Dobro, u pravu ste momci, izvinjavam se. :smt006
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma nemas se ti sta izvinjavat,samo gledaj logiku,ubacis neki trud da pomognes covjeku a ustvari bespotrebno se komplikuje jer ga odvuces u pogresnom (nezeljenom) smjeru :wink: