high speed USB 2.0?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Feb 22, 2006.

  1. woland

    woland Aktivista

    ovako: kupila sam usb hub i card reader nedavno i kad prikljucim bilo koji od njih izlazi mi poruka da necu moci ostvairi "high speed" prenos podataka, jer mi komp nema taj USB 2.0....eh, zanima me je li to nesto sto mogu lako rijeciti (prikacim neki dio, instaliram neki driver i slicno) ili je to do moje maticne ploce koja ne podrzava USB 2.0?

    samo da dodam da i hub i reader dobro rade i nije mi problem sto su sporiji, ali eto, cisto da znam u cemu je caka :D

    ovo su podaci o mojoj maticnoj ploci:

    Matična ploča:
    Procesor AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+
    Naziv matične ploče Matsonic MS8308E(P) (2 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DIMM, Audio, Video, LAN)
    Chipset na matičnoj ploči SiS 730S
    Sistemska memorija 368 MB (SDRAM)
    Tip BIOS-a AMI (09/13/02)
     
  2. djambo

    djambo Aktivista

    matična nema podrsku za 2.0 usb
     
  3. Esh

    Esh HWB

    djambo je vec spomenuo da tvoja maticna na zalost nema podrsku za usb 2.0, a ako ti trebaju dodatni usb 2.0 portovi, problem mozes rijesiti kupovinom neki pci kartice.
     
  4. GV

    GV Komšija

    Ma može i bez toga, malo ti sporije prebacuje podatke.
     
  5. woland

    woland Aktivista

    aha, znaci ipak je do maticne :( nema veze, moze i ovako, ali samo da znam u cemu je problem :D hvala!
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Samo je sporo do bola, probaj prebacit 500mb traje godinu.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i ja prebacujem isoe na psp preko usb 1.1 protokola. :mrgreen:
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    Meni maticna podrzava USB2.0 al sipak...radi ko 1.1 :roll:
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni je 1.1 u nekad fakat ubi u pojam ako prebacujem vece file-ove....
     
  10. san

    san Aktivista

    vidi u biosu dali ti je postavljeno kao ubs 1.1 ili usb 2 i stavi da ti je na HIGH SPEED ne na FULL SPEED i trebali napomenuti drivere?
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Cito sam u jednom BUG-u da treba SP2 za USB 2.0 pa probaj i to pored navedenog
     
  12. san

    san Aktivista

    ama moze a i nemora ako ima mp3 player ili nesto dodje driver tako da nema potrebe za sp2 ev ja sad kod buraza imam sp1 i usb2 samo provjeri gore navedeno tj. od mene :D i ima da fercera ;)
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    nije do sp-a, nego jednostavno matična ne podržava usb 2.0