no comment...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kamikaza, Feb 22, 2006.

  1. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    naletih na to pa reko da pokazem posto sam vidio na mnogim forumima

    Asteroid Apophis u petak 13. travnja 2029. prozujat će pokraj Zemlje. Ako dođe do udara, a za to postoje realne šanse, čovječanstvo će biti izbrisano u par sekundi.

    Bliski susret već je izazvao veliko uzbuđenje znanstvenika i zabrinutost običnih ljudi, donosi Večernji list.

    Iako većina znanstvenika tvrdi da je Zemlja sigurna i da su šanse da asteroid udari manje od jedan posto, ugledni znanstvenik iz Instituta Max-Planck dr. Klaus Jockers upozorava:
    "Ako dođe do udara, a za to postoje realne šanse, cijelo čovječanstvo bit će izbrisano u samo nekoliko sekundi".

    Iako ne vjeruje da će se to dogoditi, Jockersov kolega dr. Daniel Scheerer, profesor na američkom Sveučilištu Michigan, vjeruje da bi vodeće svjetske zemlje, posebice Sjedinjene Države, morale razraditi detaljan plan kako uništiti asteroid ako svojom blizinom uistinu zaprijeti Zemlji.

    Ipak, tom su se viješću najviše okoristili brojni samozvani proroci koji predviđaju da će petak 13. travnja biti sudnji dan, armagedon za Zemlju i čovječanstvo. Panika koju su već sada u SAD-u izazvali napisi o apokalipsi aktualizirala je pitanje naseljavanja Mjeseca i Marsa, na kojima bi, čak da je naseljavanje i moguće, mjesta bilo samo za povlaštene pojedince.
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Amerikanci već imaju tehniku za to. Testiralu se prije neki mjesec, vršili neke pokuse, do 2029 bi trebali imati 100% šanse da pogode. Iako lično mislim da neće udarit, ali kako god.
     
  3. wacko

    wacko Aktivista

    asteroid je velicine 400 metara tako ad ne bi ucinio neku globalnu stetu nego regionano. Tako je slican asteroid(malo manji oko 300 metara je bio) udario u sibir 1908 i unistio skoro cijelu sjevernu Rusiju. Ali naucnic kazu da ce asteroid 2004NM 98.7 % imati sanse da "profula" Zemlju 8)
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    samo nek ne udara na balkan.... nek opalki negdje skroooz na surptnoj strani....
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Ma nedo Bog da igdje "opalki" kako ti kazes :mrgreen:
     
  6. Tony Montana

    Tony Montana Novi član

    ma sta ima veze i da padne haj ba..
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Ma to je suplja.Prisjetite se malo.Koliko je zadnjih godina bilo ovakvih prica...
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Hoax ba.


    Do sada nas je trebalo 100 puta sastavit nesta.
     
  9. [tota]

    [tota] Aktivista

    Jasta :lol: :lol:
     
  10. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    ovo je cista glupost CUJ 13.PETKA gdje nadje taj dan ovvoo su puste price

    al evo sta je momak napiso na jednom drugom FORUMU :

    sad ozbiljno - znate one znake apokalipse sto pisu u svetim knjigama (kur'an, biblija, tora itd itd) - ovo bi moglo biti to...

    tamo pise - kad sunce izadje na zapad - pa asteroid je ogroman i ako dodje zemlji u tom trenutku sa zapadne strane - izgledat ce kao ogromno sunce koje izlazi na zapadu...

    najebali smo ljudi... ima nekih "extremista" (ili kako god da ih nazovemo) sto proucavaju postojanje vanzemljaca... i ima teorija da su oni sa nama ustvari posljednjih 3-4000 godina... tako bi se sve objasnilo... pazi ovo... ako je Isus ustvari fakat prikucan na kriz - i uskrsno - a to uskrsnuce kako je prikazano - kao da neki oblaci svjetlosnom zrakom vuku "dusu" covjeka - svemirski brod iza oblaka svjetlosnom trakom vuce tijelo... u nasoj historiji postoje hiljade jos primjera o tim posjetama - npr neki veliki naucnici su mozda bili u kontaktu sa vanzemaljcima - nikola tesla medju prvim - on se mjesecima ponekad zakljucavao u svoju sobu gdje bi mu batler donosio vodu i hranu kroz mali otvor ispod vrata, a u sobi je bio samo stol, krevet i jedan ormar... i nakon toga bi izlazio iz sobe sa izvanrednim idejama po 200-300 godina ispred tehnologije koju je cojvek tada posjedovao (a da nepricam o tome kako je on radio pokuse u americi o slanju poruka u svemir - vanzemaljcima)

    eh zamislite sad da takvi vanzemaljci postoje i da su fakat bili tu kroz historiju covjeka - sta mislite koju tehnologiju oni posjeduju ? - sigurno bi im bilo ko iz zajebancije lagano da predvide i izracunaju sa tacnoscu od 100% da ce taj asteroid udariti u Zemlju i pokusali nas spasiti tako sto su nas gurali sa tehnologijom, pomazuci naucnicima da je otkriju, i tako koloniraju drugi planet kako bi osigurali svoj opstanak... :D :D

    toliko od mene... ja mislim da smo fakat najebali sto se tog asteroida tice...
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jesi to citao knjigu "Posjetili su i nas"? :mrgreen: :mrgreen:

    Sto se tice apokalipse, iliti kraja svijeta, to ce biti sigurno.

    Ja vjerujem da ce na kraju ljudi zasrati, pa ce mo se pobiti medjusobno. Ili ce neki ludi naucnik nesto pogrijesiti i raznijeti sve, izbiti zemlju iz orbite i tako nesto, ili ce nas pokositi kakva opaka bolest tipa picije gripe ili slicno.
     
  12. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    ja iskreno ne vjerujem da postoje VANZEMALJCI to su sve nagadjana. da postoje do sad bi se dokazalo

    (jednom sam gledo na RTL -u emisiju EXPLOZIV dosla zena uu emisiju i govori kako je ona vanzemaljac i pokazuje neke TACKE NA tijelu glupost ocigledno da joj treba "pomoc" ) a i ovo za nikolu teslu to je sve "nista"
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    kamikaza, ti mene zezas... :lol: :lol: :lol: :lol: ovo je bilo prije 10 mjeseci na Sarajevo X forumu... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mora da si ceprko po starim topicima :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  14. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    ama to sam samo prepiso sa jednog foruma tamo je to novo pa i ja vam stavio :D znam da je ovo staro gledo sam imal na HWB ovaj topic al vidjoh da nema pa reko da stavim ...

    sve u svemu GLUPOST
     
  15. jeretik

    jeretik Komšija

    Re: no coment

    Super
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, samo sto taj asteroid nije udario u kontinentalnu plocu vec je raznesen u zraku. Ko ga je skinuo s neba - ne zna se jos, iako elementi koji su nadjeni u okolnim stablima i zemlji zasad ne postoje na ovoj planeti...
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    nadam se da ću otplatiti sve kredite do tad :D
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    [​IMG]


    http://www.astrosmo.unam.mx/~j.lugo/astpage6.html
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Ono sto je explodiralo u Rusiji je veoma moguce da nije bio asteroid vec neshto deseto. Moguce je da je i bio asteriod pa ga je netko "pogodio" prije nego je pao na zemlju, al moguce je i da je netko testirao "beta" verziju atomske bombe.

    Postoji velika, jako velika mogucnost da ce nas u iducih 100god pogoditi jako veliki meteorit koji ce zbrisat sav (oke ne sav, al svi veci organizmi ce gecrknut) zivot na zemlji (ko sto je dinosaure istrijebio). Pa se postavlja pitanje, jel se to mozda vec prije desilo? Mozda smo mi vec 2. il 3. "generacija" ljudi na Zemlji. Ako putanju kometa ne uhvati gravitacija Jupitera (koji nas je do sada spasio mali milijon puta) postoji realna sansa da ce nas puknut :D...onda ce doc malo razdoblja totalnog mraka i te stvari :)...

    E sad, ako je netko gledao ST, tamo je na trekkie nacin objasnjeno kako su kompovi izumljeni, dosli vanzemaljci, srusio im se brod, mi kopirali tehnologiju i napravili CPU :D ... a takav scenarij je cak i moguc.
     
  20. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ma nek' pričaju naučnici šta hoće Bog zna šta će biti, mi smo mali mravi za sve što se događa u svemiru (ako se događa), tako treba poklopiti usta, zguziti tehniku i otići klanjati, moliti se u crkvu ili kakvu ko ima vjeru... (ne mislim moliti se da ne udari asteriod, nego spremiti se za svašta). Ja tako gledam na sve stvari.... Kao što neko reče ako bude bude, ne može se pobjeći.