Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zna google ako niko drugi,ako nema hrpa recenzija televizora od dvije i po milje ja ga ne bi ni kupio.
     
  2. nenolik

    nenolik Novi član

    ja imam 47" 6008 extra je tv 100Hz panel, koristim ga nesto vise od 5 mjeseci i prezadovoljan sam
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Uzeo sam ipak Sony 55HX750.

    Koje biste 3D cvike preporučili za nj? Ako može jeftinije od 100 KM.
     
  4. nenolik

    nenolik Novi član

    sonyjeve orginalne ako nadjes za taj model budi sretan covjek, nemaju ih raspolozive vec 8 mjeseci, niti ce ih imati kako izgleda.



    TDG-BR250/W- ove su kostale 119 KM sa zamjenjivom baterijom i sa poprilicno flikera i zatamnjenja slike
    TDG-BR750 - ove su najbolje naocale koje sam ikad vidjeo na aktivnim ekranima ali su preko 200KM
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Pošto bih to samo ja gledao, mogu halalit i više para za jedne cvike. Ali ne bih uzimao one fancy otvorene, želim da budu zatvorene sa strane. I problem je što bih morao prvo probat, imam poveliku glavu.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Trenutno u genelecu ima akcija na LG telvizore do 31.12.2013 nude 5 godina garancije sto je primamljivo.

    Zanima me sad jel bolje uzeti obicni LG LED FullHD 42 incha koji kosta do nekih 1000km, ili LG 3D LED FullHD 42 incha koji je eventualno skuplji za nekih 100-200km?

    Da li ima razlike u kvaliteti, mozda bolje uzeti obicni LED nego 3D, kakvo je stanje na tom podrucju jer sam totalno neupucen u te stvari ?
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ta akcije je samo na neke modele, tj. one skuplje, tako da sumnjam da taj od 1000KM ulazi u tu akciju.
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma hajde opet evo imam neki Telefunken LCD vec 3 pune godine i ne ureklo se radi ko svicarski sat :D

    Vrijeme je da se novi nabaci, pa sad pitanje jel bolje uzeti LED FullHD ili ici na neku 3D varijantu LED fullHD koji košta 100-200km više?

    Opet taj 3D bi gledao nekad film, da li gubi kvalitet 2D obicni kanala "mojeTV" jer je to ipak primarno. ili je svaki LCD 3D bolji od obicnog LED LCD?
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Nisam ti bas plaho upoznat s tim, ali koliko znam, bolje je dobar no-3D tv, nego los 3D :D
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    U narednim danima cu otici do geneleca pa pogledati uživo modele koje imaju u ponudi.
    Do nekih 1200-1300km sam spreman ici sa cijenom, pogledat cu šta nude neku 42 incha barem.

    ako je neko skoro uzimao koji model i da je zadovoljan nek preporuci :)
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Mozes 50" plazmu uzeti za te pare :D
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    3D će ti biti interesantan 2 dana, ako nemaš 3D kanale na satelitu, vjeruj.

    Ja sam pogledao par hitova kad sam kupio tv i nikad ništa više, osim 3D fudbala vikendom. Pa eto vidi isplati li se.

    Ali je cool za impresionirati goste kad ti neko dođe na kafu. :smt005
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Zašto samo 3D efekat interesantan 2 dana :D (valjda 3D filmovi imaju svoje prednosti)
    Jer evo pun je internet 3D filmova, valjda je bolje gledati u 3D-u nego obicni Full HD format?

    A na koji nacin gledaš 3D fudbal :D zanimljivo je to xd
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Po meni 3D kvari svaki aspekt slike - reprodukciju boja, kontrast, brightness, motion blur. Ne moze se nista porediti sa 2D dump-om cijelog BR diska.
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jednostavno vaše mišljenje o ovome:
    Zagrijao sam se za LG FullHD 3D Cinema (3D cvike) gdje mi ne trebaju ni baterije i slicno nekako djeluje mi jednostavno i normalno gledanje.

    Filmove skidam sa TPB t*****.
    Eh sad imaju naravno i 3D filmovi ripovani na 2GB što je poprilicno malo i lahko se može doci do 3D filma.

    Zanima me jesu li 3D fazoni uredni, ili je to sve marketing dobije se vrlo malo a ocekuje neki "wow" efekat u toku gledanja samog filma?

    Vjerovatno cu otici sa nekoliko 3D filmova snimljenih na eksternom disku pa zamolit ih da mi puste po 5-10 minuta pa da ocjenim da li mi to treba ili ne :)

    edit: nije frka ni skinuti rip od 15GB jer je vjerujem tu veci kvalitet.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    pogledat ces Avatar i jos max jedan film u 3Du, reci ces "aa jes' mocno" i nikad vise neces upalit taj 3D mode.

    ja 10x radije skinem 1080p 2D film i uzivam, kao sto ti kolega vec rece - sa 3Dom gubis sav kvalitet slike.

    prebrzo isfura da bi se davale pare za to, ne znam nikog ko redovno skida / gleda 3D filmove, svako je to upalio 2-3x i nazad na 2D.
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Imaju 3D igre na PS3.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svi online ripovi 3D (većinom side by side) su popolovljene rezolucije, tj. nije FullHD3D, jer stave dva frejma za lijevo i desno oko na jednu 1920x1080 sliku.

    Evo ti jedan takav primjer:



    dok na 3D bluray filmovima imaš FullHD3D, tj. dvije slike 1920x1080 za po svako oko.

    [​IMG]

    pa je logično da je 3D sve osim bluray diska nešto lošije kvalitete.

    Fudbal gledam na Dreamboxu preko satelita, imaš na svim jačim paketima po jedan 3D kanal koji vrti cijelu heftu filmove, a vikendom jedan od derbija, engleske, italije, njemačke.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Aktivne naocale su skoro pa normalna pojava u svim segmentima.