Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A gledaj cijena dole u opisu videa za 8 i 9 seriju, mozes auto uzeti.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Entry sony se i moze kupiti sve preko bubreg divizija.

    Prosle godine kupio TCL highend miniled model 65" za 3000KM Sony tih karakteristika 6000KM.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja interesuje me 65 oled.
    sta je sada ono bes buy affordable - tv only watching
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Lg C3, Samsung S90C. Moze i B3 ili B4 kao "budžet" varijanta.
     
    Last edited: Jul 5, 2024
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Naručio starcima tcl 65C643 sa ekupi 1000km. Sad imaju neki mali Telefunken ovo će biti veliki skok. Gledaju Telemach ove naše kanale. Nemam kontakta dosad sa ovim tcl markom ali 5 god garancije mislim teško može bolje za milju.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma to je top tv za tu lovu.

    Ja imam Hisense i nisam bas zadovoljan, ovaj njihov vidaa sistem nije neka sreća iako je baziran na androidu ja mislim.


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel ja pitah za tv, crce mi trenutni :D
    sad pod garancijom, ako dobijem novi nist od oleda :D
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tetki tv više ne podržava netflix. Ja joj rekao da kupi fire tv stick.
    Koji kupiti chromcast, fire tv stick i koji fire stick ako njega, ima li potrebe 4k max kupovati?
    Primarno netflix i jos ovih par streaming servisa, ona ne zna razliku izmedju HD I 4k

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Firestick 4k se preporucuje zbog jaceg hardvera. Ako ce koristiti samo netflix ili nesto drugo predinstalirano stickovi su ok. Ako misli ubacivati jos nekih aplikacija malo je pegla jer nema mogucnost da se ukljuci usb memorija pa se mora instalirati downloader pa aptoid uglavnom nije posao za tetku. Tu bi bolji bio xiaomi tv box. Ja imam xiaomi box s i xiaomi tv stick pa sam iskusio to iz prve ruke.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma netflix, prime možda spotify ne treba njoj nikakva druga aplikacija.
    Ja sam joj preporučio fire stick 4k, ovaj max je nepotreban, gledam chromcast ali firestick mi se cini bolja opcija upravo zbog jačeg hardware-a

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zategoh LG B4 55'' :)
    Ja razlike tito dragi...
     
    dino73n likes this.
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Malen jelde. Poslije 65" ko da je 32"

    Al je zato kontrast wooow. Crna je pitch black a bjela ko snjeg.

    Dolby vision i razni HDRovi da se upišaš.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Jul 21, 2024
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma imao sam ja i prije 55, tako da je velicina sasvim ok, mislio sam 65, mjerio ipak mi je preblizu za ovu velicinu...mada sam skoro pa uzeo..

    Nego ne bih da me muka ne natjera.
    Pokvari se, servis ne radi do 20.08 :D
    znaci taman ce ga pogledati 45 dan. Zena ludi uzmemo na kraju a ovaj cemo dole kod njenih. Prebij, prelomi, dodaj i tako :D
     
    dino73n likes this.
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Valjaju li ičemu ovi Vivaxi, VOX-ovi, TCL, Tesla, Falcom 32-43", jeftini su, išao bi taj TV u manju prostoriju, a interesantan je zbog Android-a
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    TCL se izuzetno izdvaja od te ekipe koju si nabrojao.

    Ja ga imam al top model iz 2022g. 65C935

    Sve radi odlicno i slika je fenomenalna. Vjeruj da su i modeli iz niže klase dobri.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Reznor likes this.
  16. selvin

    selvin Moderator

    Imas nekih Tesla (mozda i TCL) oko 400KM na ekupi, 43", 5 godina garancija, full hd, cak neki i 4k, android, chromecast. Ne bih isao ispod tog kakva god je prostorija i kakav god da je budzet. Sve sto probas ici jeftinije je vjerovatno skroz lose ili premalo. Na olx mozda mozes naci i jeftinije po nekim radnjama ali ekupi je siguran zbog garancije.
     
    Reznor likes this.
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja bih i na hisense obratio paznju. Imaju super modela za male pare. Hocu rec da su im najjeftiniji modwli sasvim pristojni.

    Kupio sam ćaći neki 65" prije dvije godine ispod 1000,najjeftiniji bio tad a tv top u toj klasi. Slika ko mlijeko boje dobre nisu isprane a OS radi bez trzanja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Jul 21, 2024
    Reznor likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ti do 400km su svi u pet deka. Ali svakako onda hisense ili tcl oni su danas što je nekad.bio samsung i LG u tom budget segmentu

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, pogledam Hisense, TCL i Teslu onda, ovo više će biti sekundarni TV, neće na njega ići MojaTV samo streamanje filmova i drugih media sadržaja, ima već veliki TV u dnevnom boravku od 58" :)

    EDIT: uradio sam mali research. Svi ovi oko 300 KM 32-40-43" s ugrađenim Android TV imaju konfiguraciju 1/8 GB i jaako znaju biti spori. Dakle, ili "obični" Smart TV ili neki drugi Android TV sa barem 2/16 GB (mada i tad je bolji neki Android box), a oni svakako ne pripadaju ovom cjenovnom rangu...
     
    Last edited: Jul 21, 2024
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Crče mi ovaj samsung q60
    Upao u neki boot loop, samo se pali gasi. Kupio sam ga preko ekupi, koga sad kontaktiram da ostvarim garanciju?

    Joj crnjaka, gledam kupio ga 10.05.2022 kontam da ima 2+3 god sad nađem link kada sam stavio na forum nigdje ne piše da ima 2+3. Odem na email isto ne mogu ništa naći od samsumga, ima kada mi je e kupi spremio mail da su ga poslali. Izgleda da nisam ja to ni aktivirao :/

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 20, 2024