Problem sa digitalnim kanalima

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dino31, Jan 2, 2014.

  1. dino31

    dino31 Aktivista

    Prije par dana kupio sam Philips tv i postavio sve kanale i sve sto treba. E sad kad prebacujem digitalne kanale tv jednostavno zakoci, niti ima slike niti tona. Treba mu par minuta da dodje sebi. To se desava samo sa digitalnim kanalim a sa analognim je sve ok. Imam jos jedan lg tv i sa njim nema nikaovih problema. Kablovska je Bhb iz Lukavca. Je li problem sa tv-om ili sa signalom ili se u postavkama moze nesto stimati?
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ako radi na drugom TVu nema logike da je do signala. Probaj troubleshootat po netu, možda je neko imao sličan problem. Na kraju krajeva kontaktiraj Philips support i vidi mogu li ti pomoći bez da nosiš TV u servis.
     
  3. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    pozdrav.
    punac je kupio samsung tv i takodje ima
    problem sa digitalnim programima,uglavnom ima
    sliku ali nema ton.
    takodje bhb lukavac.
    ako ti nesto znaci...
     
  4. dino31

    dino31 Aktivista

    U kuci imam jos 2 Lg-a i jedan Grundig i samo ovaj ima probleme. Jos trojica kolega su uzela ovaj tv zajedno samnom i svi imaju isti problem
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Probaj mjenjati drzave prilikom skeniranja kanala.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Negdje sam citao da treba izabrati Svicarsku.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene na jednom TV-u mora biti Njemacka i to odredjena neka mreza, a na drugom Holandija :D
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Svica i Finska su dvije najcesce zemlje na kojima radi sve OK ali ne mora znaciti moze biti i neka 5-ta zemlja u pitanju.
     
  9. dino31

    dino31 Aktivista

    Bila je Njemacka postavljena ,pa Hrvatska a danas cu probati i svicarsku.