problem - virus?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ---, Feb 15, 2006.

  1. ---

    --- Aktivista

    cijelu vece mi se desava isti problem, na floppyju se upali lampica, ono ko malo se cuje samo da trzne i izbaci mi ovo:
    [​IMG]

    nekad po 3-4 puta u minuti, pa ga nema 5 minuta, pa opet...

    odma mi je bilo suhveli da nije kakav spajvercic, pa sam skeniro sve sa microsoft antispyware, naso je nesta, ali se ovo i dalje desava.

    pa sam probo u procesima ugasit i taj win32ssr, al kasnije opet otvorim i vidim da je i dalje pokrenut.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    This is an undesirable program.

    This file has been identified as a program that is undesirable to have running on your computer. This consists of programs that are misleading, harmful, or undesirable.

    If the description states that it is a piece of malware, you should immediately run an antivirus and antispyware program. If that does not help, feel free to ask us for assistance in the forums.

    C:\Windows\win32ssr.exe
    Added by the W32/Sdbot-AOT worm and IRC backdoor.

    Skeniraj sa avastom ili nekim drugim AV iz safe moda ili ono prije bootanja. Obrisi reg key. I trebalo bi biti OK.
     
  3. ---

    --- Aktivista

    znaci udjem u safe mode i odradim to jel

    a kako da obrisem reg key, moze mala pomoc. :)
     
  4. ---

    --- Aktivista

    eh, evo uradio sam scan s avastom, znaci otiso u safe mode, nesto je nalazio, i onda mi je trazio restart i pitao me hocul da prilikom bootanja napravi detaljniji scan, reko hocu i u pola bootanja je poceo da radi, znaci ono ko recimo kad ugasim kompjuter na dugme pa ide scan disk; i onda ga je drljo jedno sat vremena. naso je dosta zarazenih fajlova koje sam ja po nakom vlastitom nahodjenju briso (uglavnom iz downloaded program files i temporary internet files), ali nisam smio da diram pagefile.sys i taskmg.exe, a i njih mi je izbacio kao zarazene. sta da radim s njima, dal da ponovo odradim sve pa da i njih uklonim ili...?
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    udes u registry (start>run>regedit) i sa opcijom find nadjes key u kojem se spominje win32sr, i obrises taj key

    nakon skeniranja sa AV, skeniraj sa nekim antispyware-om (adaware, spy sweeper, spybot s&d)
     
  6. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Uzmes nod32 izvrsis update, ad-aware se pro ili se samo i update. Nakon toga fino safe mode. I sve sto je zarazeno unisti. Ja otkad imam nod32, ne sjecam se sta su problemi ili usporavanje racunara. Naj je 99%
     
  7. hihi

    hihi Novi član

    da.. u mene nece da updatuje bazu sa definicijama za nove viruse.. uvijek trazi neki username i password.. iako je selektovano automatic update..
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Nema to veze automatic.

    NOD radi na fazon da ga mozes koristiti koliko god hoces ,ali kada treba update izvrsiti trazi username i pass,koji se ima ako se posjeduje original NOD32.;)

    Nesto bih ti rekao,ali pravila foruma su takva da... :mrgreen:
     
  9. GV

    GV Komšija

    Skini sa njihovog weba probnu verziju radi ispravno mjesec dana, kada prođe deinstaliraš je->restart->instaliraj ponovo->restart->radi normalno opet slijedeći mjesec, za dalje pogledaj u pm
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Ma poslao sam mu ja pass i username.

    Nisam siguran da radi to sto kazes.

    Ima onaj trik oko calendar&time koji ga zahebe.

    Dosta od mene.Ako kome treba nes' oko NOD-a nek mi posalje pp.

    PRIDRZAVAJMO SE PRAVILA! :mrgreen: