P: Q9450 PC i Q6600 PC

Discussion in 'Računari i komponente' started by Vedo, Jun 13, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hdd, probao kod Vede?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije probao kod mene. Kao sto rekoh, ja ubacio WD 120GB disk iz ovog Q6600 (Dzeno je njega htjeo, umjesto ovog Maxtora od 80 GB), odradio format, instalirao Windows 8 i drivere. Onda je Win skidao jedno 900 MB updatea, pustio sam ga da zavrsi pola i onda sam ga ugasio jer sam se morao ici naci sa Dzenom.

    Rekao sam mu nek sutra dodje do mene, spojit cemo, testirat cemo, ako se ispostavi da je bilo sta neispravno, dobit ce lovu nazad i cao dzaci.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ja, to je najbolje odmah probat i svi sretni :)
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Dzeno donio PC, i kod mene nece da upali svaki put. Crna slika. Hoce svaki 5. put. Mijenali grafu, ramove, napojnu, opet isto, kresne samo nekad. Skinuo cooler i cpu, svi pinovi su OK.

    Dobio je lovu nazad

    Zna li ko sta se moglo zeznuti 'preko noci'? :/
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    napon...
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Drugi cpu na toj ploci? Ako ni on ne radi onda do kondova oko socketa cpua
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Nemam gdje probati ovaj CPU.

    Nista, proc i ploca ostaju kod mene dok ne stignem probati negdje drugo i ne utvrdim sta je kvar. U drugom sam PCu probao napojnu, grafu, ram - oni su pojedinacno na prodaju, kao i CM690 kuciste.

    Ovaj Q6600 komplet PC je i dalje na prodaju, savrseno ispravan, po zelji kupca mogu ga premjestiti u CM690 kuciste ili ovu 8800GT u njeg ubaciti.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa probas u tom drugom pcu?
     
  9. russ-co

    russ-co Komšija

    Koja bi bila cijena ovog kompa sa tom boljom VGA, u ovom prvom kucistu, bez HDD

    HDD bih ja donio 750GB
    LP
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Otisla oba, moze lock
     
Thread Status:
Not open for further replies.