Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ne razmatram nego jedna cura me pitala za neki gionee telefon, kaze 250 km

    Menu odmah kroz glavu prodje l535 a znam da je u telekomu single sim verzija.

    Pa ovaj telefon kosta oko 200km a u telekomu samo preko pretplate mozes uzeti i sl. Paketa

    A Sta mislis to, 640 xl ili 830?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    640XL nisam vidio uživo, al' kontam da bi mi bio prevelik. Zato sam i uzeo "običnu" 640-tku. 830 je debelo precijenjen telefon s obzirom da ima ekran i chipset kao mnogo jeftiniji modeli (uključujući 640), ima ok kameru i to je sve.
    Btw, nema veze da li je u pitanju single ili dual sim verzija, jer baterija jednako traje ako nije prisutra druga sim kartica, a softverski update dolazi sa minimalnim zakašnjenjem (tipa 7-10 dana max).
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jaran neki dan u mobisu kupio 640XL. Nije toliko velik (manji od moje 1520) ali super telefon. Kvaliteta izrade me je iznenadila. Kamera zeiss super i display je dobar. I na suncu se fino vidi. Nisam vidio obicni 640 ali ovaj mi je super...
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da su barem stavili Snapdragon 600 u XL, ovako mimo veličine i malo bolje kamere nikakve razlike nema. Oba su dobila sistemski update u međuvremenu btw.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    čitam da na XL-u svi hvale bateriju, 3000mah + i ne pretjerano jak hardware daju dobre rezultate
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na gsmarena regularna 640 ima malo bolje performanse baterije od XL-a iako je razlika u 500mAh.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Mislio sam uzeti nokiu e71, vidim na njoj mogu instalirati whatsapp, dali je moguće i viber?
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da ima Viber ali samo poruke. Ima neka aplikacija koja valjda moze i pozive, ne sjecam se koja je u pitanju.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jes onaj Lenovo sminka telefon :D
     
  10. black

    black Komšija

    Je li bolje uzeti polovan S4 i9506 ili Lenovo K3 Note direktno iz Kine?
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bolje uzmi i9505 i nabaci gpe rom.
     
  12. black

    black Komšija

    A LG G2 ? Imam povoljno ponudu samo njesra sto je 16GB model
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Best-buy trenutno, lollipop oficijelni dobio a to sa internom je jedini minus, mada ima za to riješenja:

    http://shop.imtec.ba/usb-flash-stickovi ... -16gb.html

    ili da potražiš 32GB verziju! :smt003
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

  15. igor.g

    igor.g Komšija

    G2 ce dobiti i 5.1.1 update kroz 2 mjeseca
     
  16. black

    black Komšija

    Pala odluka pazarim G2 bez obzira sto je 16GB pa cu slike na njega a igre na USB OTG

    Hvala svima :)
     
  17. black

    black Komšija

    Propade kupovina , bila vrucima uzas nisam ni imao zivce da ga bas provjeram. Jedan poziv i dvije tramvajske stanice kasnije pobudalio telefon skroz , slika skace k'o luda. Vratio se i lik mi vratio pare.
    Sljedeci put antutu cu skinuti pa pravo opteretiti telefon.
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Zato idući put sjedni negdje i provjeravaj to barem 10-15 min., i to sve redom jer neće se svaki prodavač tako vratiti ako otkriješ kasnije neki problem. :D
     
  19. black

    black Komšija

    Ima da se usije sljedeci put :p Ne mogu naci neki bas povoljan sad , vecina kosta skoro k'o novo. Univerzalno imaju najjeftinije telefone i par prijatelja je kupovalo ali garanciju koju nude nista ne pokriva.
     
  20. rama

    rama Aktivista

    Probaj kod ovih?
    http://www.digitalcity.ba/shop-2/lg/lg-g2-32gb/
    Gledam na piku imaju pozitivne dojmove...

    Ima li neko s foruma iskustva?