Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Uzmi im lg l90, koliko sam vidio reakcije ljudi isto ok za nekih 250km, za viber i whatsapp idealan i prilično jeftin.
     
  2. darsh

    darsh Aktivista

    Jeste solidan telefon s dobrim recenzijama korisnika.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hw druzino,mozete li mi preporuciti neki siguran sajt da kupim kinezera(xiaomi redmi note 4g)?Ja sam kupovao sa xiaomiworld ali izgleda da sajt vise ne postoji.Znaci nesto pouzdano sa dostavom do nas.Hvala
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta uzeti u telekomu a da je rata nekih 40 do 60 KM? Kontam se između HTC one m7, HTC 820, xperie z2 te huawei g7. Ako ima još negdje da se može uzeti na rate preko pio/mio i to dolazi u obzir. Ovako ide jer mi treba plaćanje na rate, ne odg mi plaćanje kešom iz očitih razloga :D
     
  5. black

    black Komšija

    Z2 uzmi nema sta razmisljati
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Sta je sa htc m8, samsung s6, htc m9, zar ti se ne uklapaju u ratu?
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni se svidio pravo onaj z3comapct telefon, sad ga gonjam, pa pogledaj malo recenzije po netu, i ako ga slučajno ima u ponudi.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Z2 nemaju, danas sam išao gledati. Slaba ponuda, jer isto tako ni m8, niti z3c. S6 i m9 imaju daleko veću ratu, duplo veću, tako da to otpada, niti sam spreman dati milju i po za fon :D

    Ispade mi neka šema za keš, pa se dvoumim između novog g7 iz bhtelecoma, znaci danas kupljen ili za LG g2 polovan. LG je bolji, ovaj je nov, pa sam neodlučan. Koštao sam se i o lumiji 930 za 4 stoje, pa izgleda sto vise izbora gore mi je :)
     
  9. black

    black Komšija

    G2 ima daleko jaci hardware , samo pazi jer je IPS ekran pregledaj ima li mrlja po ekranu ili ti ga burn in.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Lumia 930 ti ke dobar izbor
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Koliko ja znam samo AMOLED ekrani su do sada imali taj burn-in, dok LCD nikada...mada se mrlje mogu pojavili.. Inače ko želi da vidi uživo burn-in efekat, imate izložen Note 4 u domodu (-1 u SCC-u) koji ima prilično gadan burn-in po sred ekrana. :D
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nemoj zezat, ja na onom note 4 crtao lumiu 1020 otpozada i divio se displayu :D
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze IPS itekako da pati od burn in-a.

    Sad kolika je vjerovatnoca kod mobilnog uredeja, ne bih znao.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Treba prijatelju Xperi SP da otključa, Austrijska A1 mreža. Vidim na ebayu ima unlock keyeva. Da li samo treba ukucati ključ ili? Ima li neko iskustva sa otključavanjem ovog telefona?
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uzeo sam LG G2 na kraju. Nema burnin niti fleka, nadat se da se nece ni pojaviti. Uređaj je osjetno brzi od xperie z koju sam ranije koristio, a i zasitio sam se sonya, jer sam vec nekoliko njih koristio.

    Nego, nije mi dostupna lollipop nadogradnja, a koiko sam skontao izasla je za g2, pa me interesuje je li to jos uvijek nije doslo lizalo na bhtelecom ili do cega bi moglo biti?
     
  16. black

    black Komšija

    Moguce da telekom nije izbacio , nadji neki custom rom sto oponasa G3
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    nabaci 30b lolipop od sombosa i dorimanx kernel
    koristi autorec za recovery /tu imas upustvo i za root
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Najjednostavnija fora ti je fleshanje firmwarea preko kdz metode.

    http://forum.pcekspert.com/showpost.php ... count=2341

    Bitno ti je da odabereš 16/32 memorija koja je kod tebe, i firmware po želji. Ne trebaš ništa posebno raditi ako želiš kk ili lolipop firmware samo ga puknes preko flashtoola i prije toga drivere snimis. Ako te zanimalo sta pitaj
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zna li neko??
     
  20. black

    black Komšija

    Imas temu kineski telefoni pa pogledaj , licno nisam telefon narucivao.