clock da ili ne?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by pac, May 8, 2006.

  1. pac

    pac Komšija

    neki dan sam klokno athlona 2400+ @2ghz na 2800+ @2250mhz htio sam pitati koliko klok steti procesora il idali ga ikako steti!!!
     
  2. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    E sada dali i koliko steti kada malo i normalno clockas to ti ja nebih znao reci,ali nevjerujem da ista steti takav clock, ali ti mogu reci da znam da steti sigurno ako mu podizes napon i da mu to skracuje radni vijek. :wink:
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ako ti prezivi Super Pi, Prime ili najnoviji PCMARK bez rusenja, sve je uredu, ako si morao dizati voltazu to ce stetiti procesoru ali u vrlo malim kolicinama(zanemarivim)
    ja drzim Athlon 2600+(1917MHz) na 2200MHz vec dvije godine i radi ko lud, naravno uvijek gledaj temperaturu i pazi da ne ide preko 60 stepeni, meni je redovno ispod 50 pri punom opterecenju
     
  4. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    @ace88
    imam isti proc, jel ti fsb 200mhz? Jesil dobio ista u performansama?
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    nije mi FSB 200 nego 191MHz, ploca mi je novija druga serija, starije NF7-ice su se bolje clockale, ali dobitak na performansama se osjeti i na 2200MHz
     
  6. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Sve dok si u granicama neke preporučene voltaže možeš mirno spavati...osim ako nepucaš na neki jači klok...naravno da onda skraćuješ radni vijek procesora...ali ako imaš kvalitetno hlađenje i to može proći... :mrgreen:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Naravno hladjenje je vrlo vazno...
     
  8. pac

    pac Komšija

    ovaj clok mi radi na 1,85volt , dobro je onda sto sam ga vratio na default :roll:
     
  9. Chem

    Chem Komšija

    o p gdje ces to raditi na standardnom cooleru :roll:
     
  10. Wolf 359

    Wolf 359 Novi član

    imam amd 3000+ trenutno na 2100 MHz temperatura je oko 40C koliko bi jos smio dici CPU
    mticna je epox n-force 4 ??
    i kolika je kriticna temperatura ???
     
  11. pac

    pac Komšija

    kriticno ti je kad ti pocne lediti komp najbolje testiraj sa prime95 malo po malo dizes i vidis na koliko ti moze izdurati tako sam ja :!:
     
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    Pitanje, imam isti procesor, i nisam ga clocko, preko cega si isao, BIOS ili prigram? Kolika ti je temperatura prije bila, i kolika tije sada, i jah,da ne zaboravim, koja ti je ploca i koji cooler? :D
     
  13. iPlay

    iPlay Komšija

    Kriticna ti je vec od recimo 70°C, kod mene ljeti zna izaci i na 75°C, ali ovaj moj radi ko lud. Savijet, drzi ga ispod 65°C, mislim nece mu biti nista i ako predje tu marku, ali bolje je za proc.
     
  14. FearLess

    FearLess Aktivista

    @Id Imam i ja taj isti procesor i kod mene radi na 2350MHz fsb157*15.
    Sve sam radio preko biosa. Bitna stvar je imati ddr400 memoriju ako imas slabiju onda klok nece preko 2250MHz.
     
  15. pac

    pac Komšija

    ma nije to nista tesko samo lagano dizi fsb za neki 5+ i vidis mozeli ti ga dici, ako moze ond ajos 5+ ako ne digni vlotazu za jedan vise (1,66 - 1,70 itd) temperatura nije bila problem normala mi je(u everstu) 40-45 stepeni, kad sam ga klokno na max i testiro sa prime 95 temp mi je bila do 59 pa je lagano pocela spadati nazalost nisma nesto puno mogo kloknuti posto mi je slaba ploca (asus a7v8x-x,amd athlon 2400+@2ghz,stok coler) nekih 2250mhz mu je max dalje a volt isto max 1,80 radi lo je nije ledio cak sam mogo i igrati bez problema (bf2) al sam u 3d marku '05 izgubio 100-150 bodova pa sad ti skontaj kako ces sta ces!!!
    moj savjet nediraj nista kupi samo rama oko 1bg jer ti bezveze da zijanis komp radi kloka nemoj!!! :wink:
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Zato i nisam vise nista dirao, ovako mi radi ok, naravno moze uvijek bolje i brze, ali sa ovom conf. koju imamo, mislim da je to to.

    Thx na Info.
     
  17. Chem

    Chem Komšija

    ma sta ce ti zbog nekih 300 MHz da zezznes masinu
     
  18. FearLess

    FearLess Aktivista

    Na normali 2400+ izracuna 1M super pi za 1.04 minute a kad ga klokas na 2250 dobije 58sec a na 2350 51sec.
    E tu ti je razlika.
    Ako ces vec drzati na normali onda barem stavi 12*166 procesor ce raditi na 2000MHz ali ce biti brzi zbog veceg fsb-a.(normalno radi na 133)