pomoc oko nove konfiguracije

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by artemis, Jun 14, 2006.

  1. artemis

    artemis Komšija

    pozdrav svima.prije nekoliko dana proc,matiča(soc. 754) i grafika su riknuli,te ih namjeravam zamjeniti.corsair ramovi,hard i optika ostali čitavi

    mislio sam uzeti soc 939 msi k8n-sli deluxe ploču,atlončeka-64 3500 sa zalmanom cnps-7000b cu led,msi geforce 7600gt 256mb,550w napojnu fortron,te neke ostale sitnice i sve to bi me doslo nekih 1000km
    zanima me sta vi mislite o ovome,zadnjih mjeseci imao sam završne ispite te nisam baš u toku
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Obzirom da imam Epoxicu kojom sam jako zadovoljan, preporucio bih ti bas Epox-a. Taj Zalman 7000 ti je los izbor, AC Freezer64 je puno bolji, miljama :lol:
    Mislim da ti napajanje od 550W zbilja ne treba...dosta ti je i 400W(brand name, naravno!) pa cak i ako ces nekad tjerat dvije 7600GT u sli-ju :)
     
  3. qwerty

    qwerty Novi član

    moja preporuka - sacekaj do kraja jula. 23-eg jula stizu conroe procesori koji ce drasticno oboriti cijene amd-ovih.

    za maticnu - mozda malo pricekati pa uzeti AM2.
    skontaj se sta ti treba - SLI ili ne....
    od proizvodjaca najbolji ti je DFI, ali recimo MSI, Abit, Asus... pa i epox i asrock nisu losi za svoje pare.

    ovo za freezer64 pro definitivno stoji. najbolji cooler za svoje pare.

    graficka - kolko se mozes "progegnuti"... nema puno pametovanja oko toga.. kolko para toliko muzike. 7600gt je (barem meni) i vise nego sto je potrebno. jedino ako nisi strastveni gamer.

    bottom line - cekaj kraj jula pa kupuj. kazu da ce biti drasticnih spustanja cijena. amd-ovi dual core procesori padaju i za 50%.
     
  4. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Slažem se sa kolegom definitivno..malo sačekaj pa uzmi ili Amd soc am2 ili ako si intelaš conroe proc..cijene će ići dosta dole tako da ne bacaš sada uzalud novce...strpljen spašen,,, :wink:
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pogresno...danas su za AMD najbolji DFI i Epox, a Abit, Asus i ostali su zasrali :lol:
     
  6. qwerty

    qwerty Novi član

    hajd da ne ulazimo u dublju diskusiju.. evo malo procitaj review jedne ASUS ploce:
    http://www.pcstats.com/articleview.cfm? ... 32&page=11

    btw. obrati paznju da je dobila Editor's Choice award.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    evo ti moj prijedlog
    msi k8n neo f1 (nije sli )
    msi 7600gt
    amd 3000+
    silent boost hladnjak naravno (necujan je na 900obrtaja a hladi procesor na 40C)
    od viska para uzmi nesto od dodatne opreme
     
  8. Chem

    Chem Komšija

    ma cekaj ljeto da se zahuska bice tu pojeftinjenja zestoko
     
  9. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    ovo sve za 1000 KM??? :shock: gdje???!!!
    msi k8n-sli deluxe (deluxe???...jesi li siguran da je msi...msi nema deluxe...mozda asus)...kako god...razmisli o ploci sa pasivnim hladenjem chipseta)

    evo ti 4400 X2...
    OCZ 2 x 1GB Platinium Dual Channel
    DFI LP UT NF4 Ultra-D (nova) ili ASUS A8N-SLI Premium....1000 KM

    @Stavie Ray....DFI...zna se za sta je i samo je za to....ASUS imam u dva kompa i za razliku od DFI proradile su iz prve i maximalno stabilne...ASUS uvijek, ali uvijek prije DFI
    iako prodajem DFI plocu nikako ne bih garantovao 100% da je ispravna....imao sam priliku da sklapam 4 kompa sa DFI LP UT NF4 Ultra-D plocama...mogu samo reci, daj skinite se vise sa DFI ploca ako vam OC nije zanimanje ili totalni hobi (niti jedna nije proradila iz prve...jedna nije nikako proradila)
    DFI je pain in the ass totalni
    AC Freezer64 jeste dobar izbor, ali zasto je zalman los? zalman je extar cooler...provjereno


    p.s. uputstvo za sklapanje kompa sa DFI plocama.....na samom pocetku popiti apaurin ili lexilium :D :D
    nikako ne konzumirati alkohol ili ganjdju :D :D
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    mislim da od msi k8n diamond nema bolje ploce
    :D

    al je 400keka
     
  11. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Ako čovjek hoće full stabilan rad i ako ima novaca..onda ASUS sli Premium ploču.. u krajnjem slučaju može i ovu kao što je moja Asus nforce 4 ultra...nije da sad hvalim ploču...jer je imam ja ali ploča je odlična nemam nikakvih problema sa njom...od prvog dana radi besprijekorno..što se tiče dfi su isto jako dobre ploče ali kao što je kolega rekao naoštrite živce i na posao...Asusu je bar kod mene uvijek bio broj jedan ploča od svih koje su prošle kroz moje ruke,jedino koje su malo pravile probleme su bile sa sisovim čipsetom....dakle Asus u svakom slučaju...imo..sve ovisi što će dečko raditi...dali će biti overkloka ili samo igre ili već što ja znam što..dakle lega ako uzimaš ploču moja preporuka je Asus.. i da sačekaj malo cijene će pasti ...pa lijepo uzmi soc 939 ploču,proc 3800+dual core i napajnje ti netreba jače od 500w ali kao što si napisao uzmi fortrona ili enermaxa...ili slično napajanje u toj kategoriji...jel za stabilan rad ili overklok uveliko ovisi i kvalitetno napajanje...ispričavam se na podužem postu... :lol:
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    sto se tiče ploče ipak je msi k8n-sli diamond ne deluxe(mislio sam uzeti asusovu deluxe prvobitno al bi čekao nekih 10dana da dodje).evo upravo gledam ovaj zalmanom vent u vidiju koji je best buy i ne cini se uopste loš

    to dodje 1100km,sa chieftec kucistem(imam extra popust 8)

    a sad da cekam...to mi ne odgovara,jer i ovako prolazim jeftino(ako ja mislim dobro)...pozelio sam odigrati bwl,aq u WoW-u,,a ovu konfiguraciju bi mogao naruciti danas, dolazi u petak i u petak navecer igram WoWa :D

    eh ako ima nesto bolje da ne ukljucuje cekanje molio bih sve prijedloge:p.btw proc je winčester e sad nisam bas siguran valjal to,cuo sam da je dosta nestabilan i nekad problematican
     
  13. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista


    s obzirom da je u taj proc koji si naveo oko 500 mambi u sarajevu onda ta cijena od 1100 je i vise nego dzaba (nisi rekao je li novo...polovno...ukradeno)....tesko da ces igdje naci za tu lovu nesto takvo....
    ja sam kont'o prodavat proc, maticnu i memoriju koju sam gore naveo za 1000 kM...mozes to sve dobiti odmah...ako se uklapa u tvoj budzet....ako ne, ova konfa koju si naveo je i vise nego prihvatljiva za tu lovu.....nadam se da ce se ostali sloziti s ovim.
    sto se tice zalmana tu neces pogrijesit sigurno