skydsl-satelitki internet-sranje

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by lato, Mar 14, 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lato

    lato Novi član

    zdravo,
    enise tvoj clanak je glavni razlog zasto sam se odlucio za skydsl i nemogu
    se oteti utisku da si jednodtavno bio potplacen da pricas onakve hvale,o
    jednom nevidjenom sranju od paketa.mislim i europaonline je sranje
    ali naspram skydsl je genijalan.
     
  2. strawa

    strawa Aktivista

    evo i ja ga koristim neko vrijeme (15-20 dana) i nisam zadovoljan, preko dana se moze koristiti samo za surfanje (nekad je i to problem) i za sitan download.
    veci download ide tek iza 2h ujutro pa do oko 7h kad ide i do 600kbs (preko 4MB/s) što je odlicno ali ipak treba biti vampir pa to raditi.
    sve u svemu ne vrijedi 50 KM mjesecno barem dok ne uvedu neku minimalnu zagarantovanu download brzinu i za nas sa paketom 1 jer ovi sa vecim prioritetima pokupe sav bandwidth.
    nekad, samo nekad i preko dana ide i po 100-200kbs
    al eto za ovo kratko vrijeme skino sam preko 5,5 gb :)
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja sam vampir , jel mogu ja to imat ? :lol:
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Kad sa tvom svojom vezom (bez skydsl-a) uspijes skinut 10GB za mjesec dana a da ti racun nebude veci od 60KM javi... jest da preko dana neradi al se moze puuuuuuuuno toga skinuti po noci. al u zadnje vrijeme je i po noci postalo sporo...jako sporo...
     
  5. lato

    lato Novi član

    ma kakva noc

    ma kakva noc.download samo brzo krene i nista vise.sta cu skinuti
    kad sam ogranicen na 6o MB dnevno.filmove?igrice?jedino da skidam
    slike ili koju pjesmu,al jebes to.za 2 marke kupim cd pun pjesama
     
  6. kenci

    kenci Aktivista

    meni veza uvjek stabilna.. nemam limita, niti kakav shit.. plus staticni ip.. a nemam skydsl.. mislim da je skydsl sranje :)
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    I ja mislim da je skyDSL sranje. Al ga imam jer sam dosad skinuo dosta toga sto mi treba a nema kupit u BiH ili hrvatskoj :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Re: ma kakva noc

    pozdrav,

    skydsl servis sam testirao 2 sedmice nakon cega sam prepustio paket kolegi. za to vrijeme, brzina i servis su bili jako dobri, a koliko se sjecam, u tekstu sam naveo da brzina opada tokom dana. u vrijeme pisanja teksta opterecenost satelita nije bila velika (kao sto sada navodite), a takodjer, nisam upoznat ni sa kakvim limitima o kojim vi govorite? dnevni limit na skydsl ne postoji.

    takodjer, navedeno je da se prioretit 1 moze iskoristiti u download svrhe (dakle, preko nekih 4-5 gb) ako se "pametno" koristi, tj. kada nije peak time, u suprotnom, skydsl u prioritetu 1 je dostojan za surfanje te povremeni download, dakle kao sa nekom trenutnom konekcijom, samo uz vecu brzinu.

    ekipa skydsl-a je nesto ranije obecala da ce uskoro na raspolaganju biti i dodatni satelit, kako bi sadasnji "rasteretio". rezultati kao i sam tekst koji sam obavio - napisao, bazirani su na mom subjektivnom iskustvu tokom 15dnevnog testiranja servisa, a ukoliko imate problema sa brzinom ili necim drugim, trebali bi da se obratite tehnickoj ekipi skydsl-a.
     
  9. strawa

    strawa Aktivista

    Re: ma kakva noc

    tih 60 mb je offline limit preko mail accounta, nema veze sa normalnim online radom, eto ja za 15 dana downloadovo preko 5,5 Gb - dakle no limit
     
  10. lato

    lato Novi član

    replika

    kao prvo onih 60MB se ne odnosi na ofline ogranicenje(za 1 mjesec)vec
    dnevno ogranicenje.znaci ,da ako skidate dnevno MANJE od 60mb onda
    mozete racunati na brzine vece od vase dialup veze.
    glavni i oddgovorni kaze:nema ogranicenja ali ako se ponasate kao razuman surfer?a ako pravite teski download(preko 120mb) onda vam brzina pane
    na2-3kb/s.kod mene nema tehnickih problema,a ti si za 15 dana
    uspio skinuti i prikazati nam dva printscreena gdje su brzine do jaja.
    bas si bio objektivan,nema sta.
    a ako uplatim prioritet,znaci 512MB placam 50km?a jedan cd(+dobijem i
    CD medij)od 800MB kosta 2km.znaci kad sve saberem jedan cd preko
    "neogranicenog" skydsl me kosta oko 60km! i to jos mozda bude i neispravan,
    pa ce me izaci preko 100km.jebiga enise
     
  11. Esh

    Esh HWB

    ovo sam sve napisao u onom tekstu, ali evo (i zadnji put) moram ponoviti:

    - ogranicenja na download nema
    - brzina downloada opada sa velicinom fajla koji se downloaduje
    - strawa je neki dan skinuo 700 mb za 45 min
    - dobivanje pune brzine u prioritetu 1 dobiva se koristenjem servisa u rane jutarnje sate
    - fino sam ti napisao da je brzina tokom dana dosta losa (al nije bilo toliko kriticno ko sto sada izvjestavaju)
    - navedeni screenovi su pokazali brzine koje sam ostvario i ne predstavljaju prosjek
    - za 15tak dana skinuto je nekih 3 gb podataka
    - naglasio sam da s skydsl pr1 ne mozes ocekivati skidanje filmova, igara i sl. vec da se moze iskoristiti kao upgrade 56k veze (npr)
    - ne odredjujem ja cijenu servisa niti sam u skydsl tehnickom timu, ako je brzina preko dana losa, ja bih prvi njima poslao mail i pitao o cemu se radi da koristim taj servis.

    .. ja bih za 50 km / p / m volio imat i 256-512k al konstantno..
     
  12. strawa

    strawa Aktivista

    Re: replika

    pobrko si tu par stvari, doplata za veci prioritet (npr. 512 kbps) se odnosi na garanciju da ti brzina nece padat ispod te koju si uplatio (za prioritet 1 nema te garancije), dakle to 512 nije kolicina u megabajtima nego brzina veze u kilobitima.
    sa 512 kbps mislim da je prosjecna brzina downloada 50-60 kilobajta u sec.
    sto je super.
    fazon je sto u jutarnjim satima i sa prioritetom 1 mozes ocekivati ogromne brzine jer im masine nisu opterecene u ta doba tako da (istina je) skinuo sam 700mb za oko 45 minuta,
    tih 60 mb je offline download, kada si online nemas nikakvog limita
    preko dana jest lose mada cesto za downloade od 3-5mb drzi i preko 512 kbps
    mislim da ne bi bilo lose s nekim zajedno placat prioritet 2 popola i onda je podnosljivo uz odlicnu brzinu downloada (o surfanju da i ne pricam)
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    E nije. Koliko MB prioriteta nadoplatis toliko mozes skinuti. Mozes surfati do 5. prioriteta. Neki sam dan vidio grafove brzine skyDSL-a koji se osvjezavaju svakih 5 min. "Heavy download" korisnici preko dana nekad imaju i 0Mbit/s. Dok je kod "lakih" min oko 1Mbit/s. A sa prirotiteom 6 brzina je stalno 10-16 Mbit/s. Najbrze ces sa 1 prioritetom skidat od 2-6 ujutro.

    Al slusajte... vi se tu zalite a to kosta SAMO 50KM.... pa mislim... kad dobijete 256k vezu u BiH bez limita za 50KM javite...
     
  14. strawa

    strawa Aktivista

    sta nije?
    prioritet je garantovana brzina a ne doplata za toliko i toliko mb.
     
  15. Shenron

    Shenron Komšija

    NIJE!!!! PROCITAJ MALO TAMO FORUM!!!!
    Ako imas 512MB prioriteta mozes skinuti 512MB u visem prioritetu... nije to nikakva garantovana brzina!!!!!.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ma dajte ljudi ja 50km potrošim mjesečno samo na surfanje sa 56k po najjeftinijoj tarifi (carnet), tu i tamo koji mp3 i to je to.
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Lako je vama sa carnetom... nemate pretplate a jeftino je skroz.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma jeftino je to, ali spoooooooooro.
     
  19. strawa

    strawa Aktivista

    auch u pravu si, nisam na to obratio paznju
    to vec suxa debelo, ne isplati se
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja bi rađe ADSL ili ISDN , jebajiga , makar je stabilno :lol:
     
Thread Status:
Not open for further replies.