1. NAILS

    NAILS Moderator

    Moguce da je do softvera. Igrao sam se sa oni postavkama sto ima i "ne ide", nikako da dobijem neutralni prikaz. Imam osjecaj da dominantna boja baca na ostale oko sobe.e Kao da se preljeva. Kao neki post processing efekat. Mozda i jeste, mozda je na drugim modelima isti ekran bolji, odnosno da se sa drugim romom dobije bolja slika. Al jbg.. nisu moji telefoni da probam a svi su na stocku.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Plava dominira jer su ga oni tako podesili. Ja nemam taj problem. Valjda je lakše odraditi root nego i podesiti nego tražiti novi telefon.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    ako ovaj moj note 5 ima kontrast blizu 2000 onda mi monitor koji je oko 600 ima 6000 :D Evo sad gledam na gsmareni iphone 5 ima kontrast 1320, a izgleda za 2 klase bolje od note5. Ova vrijednost onda nista ne znaci. Meni se cini da ovi xiaomi telefoni imaju prenisku vrijednost game, nizu od sRGB standarda 2,2 pa je sve nekako svjetlije i dull. Ima li neki programcic na storu za mijenjanje game fona? :D

    EDIT: Nadjoh ove 2 aplikacije idem probat
    https://play.google.com/store/apps/details?id=bully.games.displaycalibration&hl=en_US
    https://play.google.com/store/apps/details?id=co.uk.quickdoc.screenbalance&hl=en_US
     
    Last edited: Sep 28, 2018
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probao ovaj calibrate display I meni ko da je ispravio gamu, puno bolje to sad izgleda. De neka još neko proba.

    Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
     
  7. Esprit

    Esprit Aktivista

    Meni se na Redmi 5 plus verziji nakon samo 4-5 mjeseci pojaviše žute mrlje na displeju.
    Kupljen je ovdje kod nas, kod Pachomobile ali u gornjem dijelu ekrana mi je trun ciknulo staklo i vjerujem da mi zbog toga ne bi uvažio garanciju.
    Sranje jbg[​IMG]

    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
     
  8. kio

    kio Komšija

    Ima li ko preporuku za baby monitor kakav :)
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    Xiaomi
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni uopste nije los display na redmi 5 plus
    ne moze se porediti sa amoledom ali generalno meni je ovo ok
    btw. sto se tice ovog novog miuijq,zna li neko kako nastimati da mi na lockscreenu ne prikazuje sta pise ako neko pise na viber,messenger i fb
    do updatea nije pisalo,sada pise a nista nisam uspio naci pod notifikacijama

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ides na Settings pa Lock screen, pa Advanced, pa druga opcija odozgor On the lock screen i dobiješ ove tri mogućnosti

    [​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mislim da je to to...hvala kole
    ja trazio pod pogresnom opcijom

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  13. magic

    magic Guest

    Pozdrav svima, ja vec neko vrijeme imam Xiomi telefon i prezadovoljan sam. Nekako su mi ulili povjerenje u kineske telefone. Sad razmisljam da kupim Cubot. Sta vi mislite o tome ?
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mi smo provjerili Xiaomi i OK je. Kada bi covjek krenuo da testira sve ostale "Kineze" to bi bio veoma dug put ;)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cubot predpostavljam ima mediatek cip i to se nemoze porediti sa SD u xiaomi koje mi koristimo.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Ne pokušavaj,Huawei,Xiaomi,Meizu,OnePlus, su otprilike ono što vrijedi od kineza na našem tržištu,ostalo nije neka sreća...
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    trebas razgraniciti sta valja a sta ne valja od "kineza"
    imas kineze koji su u top 10 proizvodjaca u svijetu i imas ove jeftine kineze,koje ja zovem cetvrta klasa telefona,koji su sve nego dobri ,rade se bez ikakve kontrole kvaliteta i bez ispravki gresaka ...tako da je takva kupovina macak u vreci i najveci problem je ako se pokvari,niko nema dijelova i ne popravlja te uradjeja...dobri su dok rade i cim se pojavi prvi problem,bacaj ga
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    A ako ti se desi problem na xiaomi-u, popravljat ces ga? Generalno se rijetko koji telefon isplati popravljati osim ako kvar nije tipa ostecenje usb ulaza i slicno.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I vjerovatno se na netu mogu pronaći dijelovi. Ni za ove brendirane telefone ne mozes nekad naci dijelove.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa prednost telefona do 300km je ako krepa nije smak svijeta. Drugu se razbio ekran od s7 hop 300km ga došao.