1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I ja takodjer. Kod mene je Nova Launcher, pa svakako ne vidim neku extra razliku :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izgleda da samo brze bateriju trosi a sa zadnji updatom su bili popravili curenje baterije
    evo vec sam na 72%

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa i ja sam isto na novoj.Ono sto sam primijetio je da mi sad ne pokazuje vise custom logo operatora tj ime koje sam postavio iako je namjesteno da pokazuje.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    to sada pokazuje na lock screenu

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Primijetio sam.Bas bezze.Cini mi se da je prije bilo i na statusbaru i na lock screenu.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma to ti je nebitno...pa nemas 20 kartica u telefonu
    meni i bolje da ocisti ekran od nebitnih stvari


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ali mi je pravo cool ovaj novi volume i brightness bar :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Mene nervira kada se zaključa mob i slušaju pjesme, nema shortcut da se prebaci na iduću pjesmu bez otključavanja. Moras se ponovo otključati i prešaltati na iduću ...
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam radi toga prešao na ove romove jer sve to ima, a sve to svakom treba. Sada ne mogu bez double tap to sleep, da mjenjam pjesme na volume tipke kada je telefon zaključan i još par opcija.
     
    Esh likes this.
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ova opcija ima vec 7-8 godina, sjecam se jos davno na cm romovima od 4.0 ics.a to je bilo

    Duze drzis volume up i down tipku za saltanje pjesama, pravo prakticna stvar, ali od oema jos niko nije ubacio

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da bi Viber radio normalno moram ukljuciti u viberu ovo da non stop odrzava wifi, al cini mi se da onda baterija pravo brzo odlazi. Kako je kod vas ovo podeseno? Isto mi push za gmail ne radi kako treba vec moram nastimat da provjerava mail periodicno.

    [​IMG]a
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod men je ta opcija po defaultu i nemam problema ni sa viberom ni sa baterijom.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Cijene šajomi telefona su smijesne. Kvaliteta izrade pod rukom je super. Deset puta bolja nego plastikaneri koji kostaju duplo vise. Performanse su top..

    ..ali brate, ekrani su tragedija. 4x, 4, 5 plus. Kako god stimao, WB je jako los. Kao da ima neki filter koji se ne moze ukloniti da dobijes neutralne boje. Samsungovi TFT ekrani iz starih mid range telefona izuvaju pored šajomia.

    Opet kazem, za koju cijenu dobijes uredjaj je ludilo. I nisam neko ko bulji u telefon po forumima, fejsbuku i ostalim pizdarijama ali mi zatreba da pogledma neke slike. Kolega uzeo 4x pa kontam, kod njega je jedan od bolji xiaomi ekrana, ne moze biti kao 5 plus nema šanse, bi'ce sigurno moj slijedeci telefon. Cim sam ga upalio, ohladilo mi. Najbolje se vidi na bijeloj. Sve nesto baca na neku crvenkastu dok hladne boje kako god stimao, ne dolaze do izražaja. Kao da ima neka mrena preko ekrana i ako stavim na high kontrast i max brightness.

    Da imaju identicne spec kao 5+ ili 4x ali da je 200KM skuplji samo radi boljeg ekrana, kupio bih. Sad mi sve nekako mehh. Kontam radije onda zteti J7 2017.

    Imaju li model sa "premium" ekranom, nebitno koja je cijena ?
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako sam dobro upratio jedino Mi8 ima Super AMOLED ekrane.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Jbg, zato kosta milju. Cak ni Mi Note 3 koji kosta 550KM, nema SAMOLED. Vec ovaj IPS kao note 5 i note 4x.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene bijela vise vuce na plavu na Note 5. Taj filter se moze stimati na rootanom telefonu. Nije displej toliko los koliko ga fabricki oni podese takvog kakav jeste.

    Kad odvrnem brightnes stvari se poprave ali navikne covjek i ne smeta mi toliko.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam konto kupiti pocophone i sad ko kontam al cim pogledam u ovaj note 5 ohladim se :D Zna li ko je li ista bolji display na pocophonu? Na YT ko izgleda malo bolji.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eto sad poceli ste izmisljati, nevalja nista displej. Za ovu cijenu nema boljeg telefona, moze mi pricati ko sta hoce.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa jeste za 300KM koliko košta note 5, ali ako je i na pocophonu od 600KM isti display onda radije nešto slabije performansama a sa oledom.

    Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
     
    Esh likes this.
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Note 5 je 420KM kod nas, jedino ako mislis na cijenu iz Kine.
    A prema gsmareni kontrast je bolji na Note 5 nego na Pocophone tako da nisam siguran sta je bolje.
    Imas i Samsunga A6+ sa amoled ekranom za 520KM, ali eto i to se smatra smecem zbog SD 450. Tako da je najbolje Mi 8.