PAY PAL plaćanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Jun 29, 2006.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Može li mi neko objasniti šta je ovo, kako to radi, šta treba za to jer hoću nešta da kupim preko ebay-a

    Pravo da pitam može li ova memorija OCZ 1GB PC4400 DDR-550 EL Gold Limited Edition na ABIT KN8 matičnu (nForce 4 shipset, DDR Memorija DDR400, 333, 266)
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Iz BiH nemozes placati PayPal-om... najblize - Slovenija.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    a može li ova memorija da stane u matičnu
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    MOze se ubosti, a kako ce raditi... Vjerovatno na 400MHz
     
  5. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Moze i iz Bosne... dosta raje iz BiH koristi paypal.
    Fora je u tome kada hoces da regas acc, paypal ne da jer otkrije da si iz bosne i jednostavno ne mozes krairat acc... ali udes na njihvu stranicu preko proxy-a i regas regularno acc koji radi i samo preko kreditne kartice prebacis love na paypal acc i kupujes.
    Znam ih par iz BiH koji su na ovaj nacin kupovali preko paypal-a.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kad vec imas kreditnu karticu, onda ne vidim smisao pay pal-a. Svugdje mozes placati kreditno karticom.
     
  7. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    I to sto kazes.... ja ionako ne koristim paypal a i nemam kreditnu karticu i ne trebaju mi al eto kome treba paypal acc eto mu objasnjenje kako moze i iz bosne ;)

    A naprimjer napravis paypal acc i das nekom para ko ima kreditnu karticu i zamolis ga da samo uzme pare a sa svoje kreditne kartice da prebaci toliko para na tvoj paypal acc i onda imas paypal acc a nemas kreditnu karticu i mozes kupovati :)
     
  8. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Ja koristim PayPal već jednu godinu uspješno, bez kreditne kartice i živim u BiH.

    emir.dzs je to fino objasnio. Na taj način se može koristiti PayPal i ako si u BiH.
    Ja koristim sličnu metodu; VPN preko servera jednog prijatelja iz holandije.

    Novac na PayPal account mi stiže na kraju svakog mjeseca kao plata.
    Radim za internet stranicu http://www.techpowerup.com/ i tako mi plaćaju preko PayPal-a.

    To je za mene dobra prilika za kupovinu raznih stvari na eBay-u i mnogim drugim web stranicama.

    @Dog_Father
    PayPal je sigurniji, brži i jednostavniji način plaćanja na eBay-u (i drugdje).

    To mu daje prednost nad kreditnim karticama. Zato ga i mnogi koriste koji imaju već kreditnu karticu.