1. ming

    ming Veteran foruma

    Malo foliranja:

    [​IMG]

    Koji fillrate 5616 8)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Malo se hvalimo.
     
  3. ROFLMAO

    ROFLMAO Novi član

    malo smo ossx :p
     
  4. Ace_

    Ace_ Aktivista

    joj ovaj Ossx posta poznat :D

    btw jelde nema ljepseg osjecaja od otkljucavanja cjevovoda i clockanja grafe :D
     
  5. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    to je neki bug, ipak se radi o BETA verziji Everesta :mrgreen: ...treba sacekati oficijelnu verziju :D
     
  6. ROFLMAO

    ROFLMAO Novi član

    ja sam ipak pomislio na photoshop :mrgreen: ja mislim da je to ona nova od nvidie
     
  7. starac

    starac Novi član

    Samo 350/820? :smt001 Može to još!
    Prije skoro godinu dana sam prijatelju prodao Leadtek 6800. Karta šiba na 425/970, otključana 16x1,6. Normalno, rađen je flash biosa i voltmod.
    Pozdrav svim forumašima!
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ne moze smanjena voltaza.
     
  9. starac

    starac Novi član

    Smanjena!? Pa nije valjda ispod fabričkih vrijednosti?
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Smanjena da radi na 300mhz i to je to, provjerio sam na netu.
     
  11. starac

    starac Novi član

    Pa to ti je difoltna brzina jezgra. Fabričke frekvencije bi trebale biti 300mhz za jezgro i 700 za memoriju, a voltaža 1.1v? No voltažu možeš podići na 1.3v pa i više jer isto jezgro imaju i GT/Ultra modeli, tj. NV40. GT model radi na 1.3v. Jesi probao dizati frekv. memorije još?
    Normalno sve to traži bolje hlađenje, no bit će da ti imaš VF700 na toj karti? Ko je proizvođač karte?
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Leadtek i imam VF-700cu, covjece sve mi je jasno necu da se igram sa voltazom. Znam ja da je 1.3 da bi ona isla u nebesa.
     
  13. Chem

    Chem Komšija

    poslusaj sulu, starac,-a on je iskusniji :mrgreen:
    ne diraj voltazu bezze je to samo moze lose da ispadne
     
  14. starac

    starac Novi član

    @sulu
    Kako hoćeš. Ja to ne bih mogao tako gledati. Mislim imaš potencijal, dobro hlađenje, i još je Leadtek u pitanju. Mislim ono, kad se već foliraš :D

    Poštovanje!

    @Alhemicar
    Nemoj biti tako siguran u to ko je iskusniji. :wink: Bez zajebancije, ne volim sebe hvaliti niti podcjenjivati nekoga, no imam dovoljno iskustva, pogotovo u ovoj oblasti.
    Većina ljudi zazire od overkloka, još kad čuju da treba dizati voltažu nastaje :shock: Rizik uvijek postoji, ali ako mogu proizvođači overklokati, mogu i ja! Princip je isti.
    U ovom slučaju nema šta loše da ispadne. U pitanju je NV40 jezgro, i svaki primjerak može raditi na 1.3v, pa i na većim vrijednostima. Još kad je u pitanju brand kao što je Leadtek koji je Nvidijin najvjerniji partner. Leadtek nikada nije proizveo niti jednu kartu sa ATI čipom. U vrijeme NV40 kružile su glasine da je Leadtek dobio od Nvidije veliku količinu kvalitetnih čipova sa ispravnim pajplajnima. Kasnije se to obistinilo, jer se većina 6800nu/le karti se mogla otključati na 16x1,6.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Covjece meni je to sve jasno, proc mi zna po 500mhz biti iznad defaulta. Prije ove karte je bila moddana 9800se, a prije toga nafrljena gainwardova GF3 Ti200 GS, poznajem tematiku :mrgreen:

    Nemam garancije tako da necu da idem u ekstreme dosta i ovo.