Procjena mashine

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Nani, Aug 6, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Nani

    Nani Komšija

    Ljudi brat mi uskoro salje iz Portlanda Intel core 2 duo konfiguraciju E6700 sa asusovkom i G80 cim izadje,sto znaci da konfa iz potpisa ide na prodaju, sta mislite koliko bi mogao dobit, mislim samo na centralnu jedinicu.
    AMD 64 3500+ BOX Venice core
    ASUS A8N-E Deluxe NF4 Ultra
    ASUS EXTREME 7800GTX 450/1300
    2*512 MB DDR 400 ST (2-2-2-5)
    250GB SATA 2 Hitachi
    Benq DWD-RW Lightscribe
    Razer Copperhead
    TT Modovano kuciste sa 480W napajanjem i round kablovima za svaki ide uredjaj
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Ide li sta posebno?
     
  3. Sale

    Sale Aktivista

    Bil mogao prodavati razvrstano, tj mislim da koliko bi procjenio taj svoj hard disk 250 GB :smt002
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    mene bi proc i grafa zanimali, mozda i kuciste ako bude pinke
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Moze posebno, nije problem, prodajem sve osim HDD-a ne mogu opet 200 giga podataka prebacivat. De procjenjujte pa nisma bezez stavio topic. I da zna li iko okvirno datum izlaska g80?
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    koju god da cijenu stavim nece bit realna...
    evo za proc pocetna 180km
    za grafu sad sam skonto da je gtx da je u po cijene tog kesha nemam
    ; :?
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Joooj mehe mi obozavam ovo :D , pa legendo pa dobro znas da ne mogu da dam proc ispod 250 km, ne zanima me sto je AMD oborio cijene kad zaliha venice cora ima jako malo, a dok se kod nas cjene obore i ti isti procesori budu na lageru proci ce dosta vremena. Ovaj proc je jos uvijek kod nas izmedju 450 i 500 kmica. Ne overclockiram komponente nikad tako da je sve ko zuca i da nema gram prasine na komponentama jer sam *ebeni ludjak. Zvao sam u cro da pitam za proc sa venice corom i za dual core jezgrom kazu mi lijepo ljudi da nemaju procesora na stanju jer je potraznja kod dobavljaca velika. Hmmm. ne znam jel to dobro ili lose kako za koga. Sve u svemu proc ima garanciju do februara 2007 godine. Koliko sma nacuo da ce nasi tukci maksimalno da ga spuste do 320 sa pdvom. Haj znaj sta je istina. Naci ce se uvijek neko i kupiti bilo sta, a meni se ne zuri sa prodajom. Ko bude realan i razmislio dobro moze odje dobro proc :D Okvirno proc +mat oko 4 glave, grafulja uf ebote to je teska stvar, tvornicki je klokana(450/1300) Limited version sa unutarnjim bakrenim hladnjacima sa punim bundlom i kutijama kao i sve ostalo posto je novo. Dere klokane 7900GT za 5%, tako da me ne zanima prica o evga karticama u plusu o kojim bi mogao dosta ovom prilikom negativno da napisem. Okvirno oko 7 glava. Memorija-3 godine garancije sa heat sprederima okvirno 150 KM. Ko misli da moze bolje proci po radnjama go for it!
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nov 3700+(San Diego, 1MB cache-a) u Plusu je 275KM. Tako da tvoj polovan 3500+ NIKAKO ne moze vrijedit vise od 200KM. Pomiri se s tim. A uskoro ce i X2 3800+ bit oko 320KM, ako vec nije.
    BTW SVAKI Venice 3000+ ce ti ic na 2,2GHz bez ikakvog dizanja napona i bez dodatnog hladjenja...to je bukvalno isti proc, tvoj samo ima 11 mnozilac.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    De reci cijenu ploce i Audigyja.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kod mene u firmi 2 glave tacno 3500+
    posto je rabljeni sada je 170km ponuda :D bez cincilatora
     
  11. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ovakve su mi teme najjace, procjenite moj komp i onda ga autor topica procjeni :D
    jos su mi jaci ovi ljudi koji dadnu 5000KM za komp i hoce da ga za godinu prodaju za 4000, moj prijatelj sada kupuje bjesan komp(7950GX2) i ja mu govorim da to nece vrijediti za godinu dana ni upola koliko vrijedi nov ali on ima para i spreman ih je baciti
    btw blago Nvidiji dok je ovakvih ljudi :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ja kazem :lol: Ako se i daju pare za grafu, uvijek je najisplativije uzet mainstream grafu, a danas su to 7600GT i X1800GTO. Najmanje im pada cijena(uvijek ce se za njih dobit lijepe pare) a nude puno za ulozen novac.
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Pod jedan sve sto vidis milislim na centralnu platio sam prije godinu 2000 vjerovao ili ne, ja na centralnu ne dajem 5000 tako da ne vidim sta je smijesno. I nisam procjenio nego sam napisao "okvirno" cjene-procitaj dobro. O ovome smo raspravjali, prije Ace al ocigledno ti na svaki post das komentar pa onda kasnije veze nemas sta si pisao. Ko ima pare TEBE boli briga sta ce snjima i na kraju za koliko ce sta prodat, tvoje je ako ti cjena odgovara da ga kupis ili ne kupis a ne da dajes ljubomorne komantare. Ocigledno se ne isplati prodavat sad amd 64-bitnu konfiguraciju, jer su cjene nenormalno pale! Koliko ljudi ima na forumu koji su prije mjesec il 2 dali za iste procesore od 350 pa do 600 km a sad ne vrijede ni 2 glave, znaci ne isplati se prodavat. To je nebitno, ima ljudi da kazu poput peacemakera, syssa, sulu-a, stihoklepca jer ljudi rade u firmama i znaju jel u redu cjena ili nije i na kraju krajeva isplati li se prodavat. Ne ocekujem da cu dobit za konfu kako ti kazes 4000 ali sigurno je necu ni dat djaba!!! Da i blago nVidii dok je ovakvih ljudi a ti se vuci na 9550 jos 5 godina i nikad nemoj ni dinara dat al to mene ***** boli jer je to tvoja stvar, kao sto je moja koliko cu ja da dam na konfiguraciju! Jasnije ista?
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    AMD 64 3500+ BOX Venice core 180KM
    ASUS A8N-E Deluxe NF4 Ultra 160KM
    ASUS EXTREME 7800GTX 450/1300 600KM
    2*512 MB DDR 400 ST (2-2-2-5) 150KM
    250GB SATA 2 Hitachi 140KM
    Benq DWD-RW Lightscribe 80KM
    Razer Copperhead 90KM
    TT Modovano kuciste sa 480W napajanjem i round kablovima za svaki ide uredjaj 120KM

    Et to su moje procjene
    i et ja bi ako moze proc
    ;)
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Da to je otprilike to, samo sto HDD je kupljen prije mjesec dana i recimo dao bih ga za 150, i grafulju za 650 ali ovo je ok. Brao stihoklepac i cujemo se u vezi ovoga :wink:
     
  16. Neo

    Neo Novi član

    How much kesha za taj Asus a8n-e deluxe i koji je tvoj lokejsn?
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Aj raja da ne bude vise boolshita ovde sve na pm pa se boom dogovoril!
    Lock the topic
     
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija


    Hehehe, živio Intel, bar je vazda "skup" :lol:

    Mada nisam ja luđak za tim, uzeo bih i kakav AMD X2 da ga se gdje jeftino dočepam.

    Nani imaš PM u vezi memorije
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobra procjena, slazem se u potpunosti.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    ja bih malo ploce ako moze sta na obraz :mrgreen:

    i kad rece malo da je zakljucamo :wink:
     
Thread Status:
Not open for further replies.