Titlovi 2 :D

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by tERMINator x, Aug 7, 2006.

  1. tERMINator x

    tERMINator x Aktivista

    Napokon sam nasao odgovor sa teme https://forum.hardwarebase.net/viewtopic ... ght=#56226
    Fazon je u tome sto se samo trebaju prebaciti film i .sub (ili koji vec fajl za titlove) u jedan folder i ako vam je dobar dvd player pustit ce ga.
    E,sada me interesuje posto su ti titlovi premali za citanje (na TV-u),da li postoji neka opcija da ih povecam?
    EDIT:Takodjer ne cita mi nasa slova,nego ili ih izostavi ili stavi neki "svoj" znak :(
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. PSYCHONAUTS

    PSYCHONAUTS Novi član

    Imas pored brojnih programa i "Projekt Igi" za pustanje titlova, ako ti neka medija ne otvara subtitl. Vrlo je jednostavan i praktican, i mozes da ga skines sa ovog sajta http://www.srebrenik network. Za velicinu slova ne znam, samo znam da se cijela slika moze uvecati na tv-u, treba to malo procackati u playeru. A za nase kvacice idi na Control Panel-Regional and language options-advanced i pod unicode stavi Bosnian(Latin,Bosnia and Herzegovina).
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Napravi se tzv. NEO subtitle. Ima program koji služi upravo za prilagođavanje titlova za gledanje na kućnom kinu. Ne znam tačno naziv pošto mi se jedan jaran bavi tim, ali mogu se raspitati.

    Dakle, možeš isto kao i u BSPlayer-u recimo, staviti velika žuta slova i promijeniti decoding na Central European tako da imaš puni prikaz naših kvakastih slova.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. tERMINator x

    tERMINator x Aktivista

  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne otvaram novu temu. .da pitam ovde ako nije prob..

    Koji je najjednostavini nacin gledanja divx-avi filmova, klipova ...sa titlovima u fazonu.. skinuo sam posebno titlove sad ne treba da ih nalijepom vec ono.. da ih player sam oprepozna il sta vec.

    Koriustim samo VLC i Media Player Classic playere. N ijedan nije prepoznao titlove i ne vidim nacina kako da ih ubacim. Pokusao sam ono da ih preimenujem na isti naziv kao i klip al ine ide.

    Sad jel meni trebaju neki drugi playeri, dal su titlovi neodgovarajuci il ima neka caka ?
     
  6. pac

    pac Komšija

    BSPlayer: kad pokrenes video pritisnes ctrl+l i izaberes titlove i toje to.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vecina playera prepoznaje titlove, medju njima i gom, bs, vlc itd.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sa VLC-om desni klik na klip, pa Video pa Subtitles pa Load file... :)
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ili jednostavno pustit video, pa drop subtitl u prozor VLCa kad film krene :D
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nista to sa ostalima ne finkcionise.. ne prepoznaju titlove a kad ih nabacim kad je video u toku samo prekine emitiranje. Znam da sam sve to prije radio al sad nece. Nisam godinama trebao titlove ..znam da je nekako reko radilo al sad nece pa da sta nisam zaboravio.

    Sad radi kako treba samo sa BSPlayer i ako mi se ni malo ne svidja al nema veze.. trebalo mi je samo za Jeff Dunham-a.

    tnx pac,
     
  11. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    bez DirectVobSub filtera, u Media Player Classic titlovi ne rade...barem ne meni
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U MPC-u moras ukljuciti VMR7 ili VMR9 da bi ispravno prikazivao titlove. Kada pocne film, onda ga samo odvuci u MPC prozor i gotovo. Naravno titl mora imati odgovarajuci framerate da bi sve bilo dobro.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni titlovi rade i u media playeru 11, u istom direktoriju kao film, identican naziv kao i film, i prepozna ih bez problema, i WMP, WMP classic, i BSPlayer i VLC...
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    zna li ko gdje mogu naci nase subtitlove za dokumentarce Clash of the Dinosaurs (sva 4 dijela)?
     
  15. pac

    pac Komšija

    Probaj titlovi.net
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Probao al izbaci zilion Clash of the Titans i Clash of the Gods, a ja zbavih ovu Clash of the Dinosaurs u 720p ,extra mocan doku o dinosaurusima pa mi treba titl da moze stari odgledat :)
     
  17. pac

    pac Komšija

    Pa eto iz ljubavi prema roditeljima baci se na posao i sam prevedi :D