BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ima tabela na dnu sajta. 167 bodova = 5KM i to je najniži iznos koji možeš dobiti. Dalje samo 167 množiš sa cijelim brojem 2, 3, 4... i dobijaš protuvrijednost bodova u KM. Poziv na 1444 rješava sve.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    bez zajebancije ali ja stvarno ne vidim tu tabelu
    ako moze link
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Posjeti optičara. Sa prvog sajta koji ti google nađe, u dnu imaš ovo:

    [​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Super, onda ću zvat kad bude vrijeme. Ja uvijek skupim za 20ak KM popusta na kraju godine...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Hvala kolins
    aj dobro je...imati cu cener umanjenja i mogu odmah prijaviti ...jer ovo sto skupim jos 40 bodova za dva racuna mi nece nista pomoci
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Za 39 bodova možeš uzeti MojaTV web na mjesec (protuvrijednost 1,17KM), samo nemoj zaboraviti odjaviti nakon isteka tog mjeseca jer nastavljaš biti pretplatnik te usluge.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Dobro ste me podsjetili... Do sada sam uvijek koristio ove bodove za smanjenje računa u ovom periodu, tj. da bude umanjen za mjesec decembar.

    Bonitetni period za skupljanje bodova je od 01.01.2020.– 31.12.2020. godine. Po isteku definisanog perioda neiskorišteni prikupljeni bodovi i pogodnosti se poništavaju.

    Po ovome bih mogao umanjiti račun za januar iduće god, tj. kada završim posljednje plaćanje računa u ovoj god kako bih sakupio što više bodova :)
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Ev cak je i mail dosao da se iskoriste bodovi do kraja godine ja imam 960. Valjda moze u dec se iskoristiti za novembarake racune.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Samo pazite da vam popust ne pređe iznos računa. Ako je račun npr. 41KM, ne može se iskoristiti npr. 45KM popusta. Ne može ti doći račun sa iznosom -4KM :) zato ja koristim bonus poene u više navrata. U suprotnom će vam propasti poeni.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 10, 2020
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo ja prijavio umanjenje 10 KM,ovo ostalo bodova necu ni iskoristiti,ne treba mi nista

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Prošle god sam raspodijelio na mojutv i mobilni račun te poene, tako da i to može :)
     
  12. Kalen12

    Kalen12 Novi član

    Pozdrav,
    Imam problem sa brzinom i stabilnoscu interneta. Naime, koristim paket koji isporucuje 25/1 Mbps brzinu, ali na speedtest-u pokazuje samo 10Mbps i to ako je preko LAN kabla povezano, tehnicar iz BH Telecoma je utvrdio da na glavni vod tj. kablo dolazi 20+ Mbps. Koristim samo ZTE H108N modem koji su oni postavili. Moje pitanje je da li mogu sta uraditi po pitanju poboljsanja interneta i WiFi konekcije? Razmisljao sam i da na svoju ruku konfiguriram neki router sa 5GHz band-om. Unaprijed hvala. :)
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa dio od te brzine ti ide za STB...ako imas dva STB a onda duplo a ono sto ti ostane imas download.To ti je do losih kablova tj.parice i vjerovatno ne mozes nista popraviti dok ne dodje optika do tebe.
    Za tako male brzine ti ne treba 5GHz router,neces nista dobiti,samo baciti pare na router

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    10/1 je normalna brzina.
    25/1 je marketing brzina gdje lažu raju.

    ADSL
    VDSl trebaju da te prebace

    Sad je štrajk kod njih pa ne znam rade li monteri.

    Al ugasi svakako resivere i vidi koliko baca

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. Kalen12

    Kalen12 Novi član

    Da, u pitanju su dva STB-a. Isključio sam ih i testirao brzinu, povecanje je bilo 1-2 Mbps, odnosno nista znacajno. Zvao sam ih kao da prijavim kvar pa sada cekam da vidim mogu li oni sta.
    VDSL? Nisam upoznat s time, jedino sam davno procitao da su to automatski valjda trebali prebaciti korisnike sa ADSL na VDSL.
    Pretposatvio sam da bi router mozda mogao rijesiti problem, bez obzira da li je 2.4GHz ili 5GHz, vec cisto zato da "rastereti" mrezu i zato sto se ovaj modem cini jako losim.
    Također, cuo sam da bi moglo imati veze sa Access Point-om sto se tice WiFi signala pa sam i zbog tog pomislio da bi router mogao pomoci.
    Uzgred, da li neko ima iskustva sa pojacivacima WiFi-a i da li se oni uopste isplate?
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Dok te ne prebace na VDSL to je to.

    10-12 mbps download imaš.

    Automataski nece prebaciti, bolje da više ljudi koristi ADSL 10 tak mbps :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imas i caku...trazi jaci paket...uzmi neki pofino jaci i neka ti donesu jacu opremu,router i sve ostalo i koristi jedan mjesec i onda se vrati na stari paket i imati ces vecu brzinu...oni garantuju kao do 25 Mbps a jaca oprema ce ti ostati i biti ces prebacen na VDSL automatski...osim ako si bas u nekom kraju gdje ne postoje tehnicke mogucnosti za to
    vracanje na slabiji paket se placa 10 KM jednokratno,tako da nije neki iznos
     
  18. Koke

    Koke Novi član

    Nek ti promjene to ZTE smece boljim nesto boljim modemom i prebace na VDSL time bi rijesio problem...

    Poslano sa mog ZTE Blade A452 koristeći Tapatalk
     
  19. Kalen12

    Kalen12 Novi član

    Pokusat cu prvo to da me prebace na VDSL i pogledaju kablove. A za modem nisam siguran, pitao sam prije godinu otprilike da li imaju neki bolji kazu kao to su jedini koje imaju, ti i jos neki stariji, ali uglavnom samo ZTE modeme imaju navodno. Zvao sam ih vec tako da ocekujem poziv da vidim to za VDSL i novi modem. To za VDSL treba da rijesim sa tehnicarima koji treba da me nazovu, ili da direktno odem u postu ili nazovem za info o usluzi?

    Zanimljivo, znaci moguce je da sljedeci mjesec koristim drugi MojaTV full paket a naredni iza toga da se vratim na stari.
    Također, sta mislite da li bi sa prebacivanjem na brzinu od 50/8 Mbps postavili tu noviju opremu?
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vidi koji paketi imaju i koji bi ti generalno odgovarao...prijavi se da hoces veci paket i cekaj da ti dodju postaviti opremu...mozes i taj 50/8 i onda te svakako moraju prebaciti na VDSL i vidjeti ce da li tvoje parice mogu gurati tu btzinu
    ako sve bude stabilno i ako ti bude odgovaralo a neces taj paket,onda slijedeci mjesec zatrazi nizi paket i trebao bi imati brzinu 25/2 ili 25/5...ne znam sada koje pakete ima BHT,uglavnom to imas na stranici sve
    jer oni svima kao garantuju brzinu do 25 Mbps...a znam da su ovo neki radili i da nije bilo problema,pa probaj i ti

    ja ih ne bi nista zvao da mi pregledaju ,jer sada strajkuju pa i ne rade a i kada rade,prioritet im je da dodju onima koji imaju probleme...a ovako ces jednim udarcem ubiti dvije muhe