Asusov TV tuner

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by lifechooser, Aug 8, 2006.

  1. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    ...i to model P7131.

    Surfajući naletih na ponudu u IT Compu za 89 keka. Zanima me valja li to čemu (googlajući sam samo našao pohvale, nažalost većinom se radi o firmama/stranicama koje ga i prodaju, pa mi to baš i nije nešto mjerodavno). Po nekim specifikacijama mi se ne čini loše, al eto, dodatna mišljenja su uvijek dobrodošla :D

    Takođe kao opcija mi je Leadtek WinFast 2000 XP, samo nisam uspio naći ko ga prodaje u SA i po kojoj cijeni.Plafon što bi dao je neka stoja, nisam baš nešto na ti sa lovom u zadnje vrijeme. Još kad bi bila neka konkretna usporedba ova dva tunera bilo bi xtra :-D - takođe dobrodošle informacije.

    Thx unaprijed
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    WinFast je bolja opcija, strpi se dok ne stigne u radnje.
     
  3. FearLess

    FearLess Aktivista

    bolja i jeftinija varijanta

    ja imam WinFast, radi cak dobro i sa antenom
     
  4. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    thx guys....u međuvremenu - našao sam winfast u plusu (makar piše da ga imaju), uklapa se u zadanih 100 keka....znači uskoro je moj!
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Samo pazi da ima teletext i FM tuner.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ovaj ti je asus whql mmc kompatibilan
    tj ako imas media centar xp samo instaliraj drivere
     
  7. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Winfast je expert verzija, 100 maraka u plusu (samo još platica da legne), teletext i fm stereo ima, sudeći po leadtekovim specifikacijama samo mu još ugrađen frižider fali pa da više ne izlazim iz sobe :mrgreen:

    Nekad akad ga izguštam, možda i dam skromno mišljenje o razlici između navedenih specifikacija i stvarne upotrebne vrijednosti - ako koga zanima :wink:
     
  8. gnome

    gnome Novi član

    Jesi li ga kupio? I ako moze neka recenzija, kako slusa?
    Ja zelim pod hitno da kupim tv tuner, medjutim neki koji nesto 'fata i sa sobnom antenom.

    Ovo je ponuda u plusu:

    TV TUNER AverTV Cardbus PVR PCMCIA 158.8
    TV TUNER GIGABYTE HYBRID, DVB-T&analog 152.30
    TV TUNER HAUPPAUGE WinTV Express, video cap. 81.79
    TV TUNER PINNACLE PCTV PMC 110i, REMOTE 124.10
    TV TUNER+FM LEADTEK 2000XP DELUXE 89.10
    TV TUNER+FM LEADTEK 2000XP EXPERT 94.01

    TV TUNER+FM LEADTEK CINEMA 98.53
    TV TUNER+FM LEADTEK PVR2000 169.70
    TV TUNER+FM PINNACLE PCTV 40i 104.8
    TV TUNER+FM PINNACLE PCTV 50i, REMOTE 92.13
    TV TUNER+FM SECURITY PRO TV CARD 236.50
    TV TUNER+FM TERRATEC CINERGY 400 PCMCIA 200.72
    TV TUNER+FM TERRATEC CINERGY 400i, remote 115.64
    TV TUNER+FM TUL ATI THEATER 550PRO PCX 162.65


    Ima i ovaj donji leadtekov. Ima li iko koristan savjet?
    I, da, do 100 KM.
     
  9. gnome

    gnome Novi član

    Kupila LEADTEK 2000XP EXPERT.
    SAd zasad zadovoljna, jedino sto imam problema pri snimanju, audio/video sinhronizacija ne valja nikako, ali kontam da se moze utweakat.
    Ima li ko pametan savjet?
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    kupi jaci procesor... onako ugrubo :D
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ja cu si uzet Leadtekicu. I SS2 :)
     
  12. gnome

    gnome Novi član

    Mislis da je do procesora?
    Imam AMD Sempron, radi na 2800+, pa hebemu valjda je dosta, kartica izasla birvaktile
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve preko 1,5GHz je apsolutno dovoljno, jedino timeshifting zna bit skakljiv...
     
  14. gnome

    gnome Novi član

    Ma timeshifting i ne koristim, nego kad mashim nesto hocu da snimim, i cvrc milojka, ne moze.
    Snimi on njega, i video ide , ali sinkro sa zvukom je shit.
    I skinula sam najnovije drajvere, ali nije do toga.
    Sto je jos crnje, buraz utweakao svoju da radi pod linuxom, a moja nece pod windozama, isti shit.
    Ne znam sta cu mi, nervira me pravo.
     
  15. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    pa sad, jest malo shit zvuk na snimku, nisam se previse time ni zezao jer mi nesto pretjerano i ne treba, al jesi mozda probala u settingsima pojacati zvuk na record volume? A kao fajnal soslusn, pojacaj wave, snimljeni ton se preko njega pojacava.
     
  16. gnome

    gnome Novi član

    NIje problem u jacini tona, nego u audio/video sinkronizaciji.
    Znas ono, prvo cujes ton pa tek onda sa velikim kasnjenjem se pomicu usne?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam nikad imao TV karticu, ali bi trebala bit neka opcija za to. Neko podesavanje...
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam imao manli onaj tv001 model. Imao isti problem, Rjesio sa Dscaler-om.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ote mi rijec iz usta. :) Dsscaler je jako dobar program, a i besplatan je. Cak i sa losijim TV karticama daje bitno bolju sliku nego software koji dodje uz karticu, ali to ide preko CPU-a, treba imat relativno jak proc da bi se bolje isfiltrirala slika.
     
  20. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Hm, ja tih problema nemam....da sam na tvom mjestu pokušao bih uninstall-install samog programčića, možda i drajvera.....probaj, ne košta