BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Što se tice boxa svakako sam sebi nabavio fire tv stick pa sad koliko bi bio dobar bht neki android box to je pitanje.

    Npr zamisli ZTE android box :D nema potrebe.


    MojaTV web app je buducnost, bolje su platili novu app neko novi sajt.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ajde da dočekamo tu optiku, rado ću im davati novce. Očajnost me i jedino bacila u ruke Telemahu. Evo sad se pojavljuje i problem na fiskalnim kasama, neke mi kolege javljaju da kada zamijene SIM karticu BHT-a nekom Eronetovom karticu svi problemi nestaju. I tako, malo po malo, baza korisnika se osipa na svim poljima. Neki drugi operateri daju i procenat na ugovore koje ostvarimo, od njih nema ni toga niti nekih drugih pogodnosti.

    Na firmi imam ugovor s četiri mobitela, internetom i fiksnim telefonom, što je oko 150 KM mjesečno, i kada želim uzeti uređaj dođe me skuplje nego da imam jedan ugovor na Eronetu od 30 KM :D

    Uglavnom, popravljaju zaključno sa 14. 2. 2021 ne vrijedi, u najboljem slučaju situacija je status quo. Desetine situacija kod mojih klijenata, linkovi koji uspijevaju ostvariti 5, 7, 10, 15 Mbps (plaćaju 20, 50...) i borba je da se to ostvari. U mnogim tim slučajevima, upload 0,3 Mbps (!?) Ako ljudi nemaju vezu, tu je velika nespremnost da se situacija popravi već se problemi svaljuju na infrastrukturu. Da se tu godišnje obrće 200.000 KM ajde dobro, razumio bih kompaniju da ne može riješiti sve te probleme... iskreno nadam se da će to uskoro. Valjda neko čita sve ovo :D
     
    Last edited: Feb 14, 2021
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Za firme imaju neki paketi,za mobilnu,gdje ti na kraju godine vracaju dio novca ili imas pravo kupiti opreme za te pare,recimo mobitele...to mnoge firme koriste,mozda si ti odabrao pogresan paket.

    Ja znam da postoje problemi na bakru ali evo ide optika i u to se ulaze...logicno da nece ulagati vise u prastaru tehnologiju.
    Meni su uveli optiku prije 15 dana i sve perfektno radi...nije ni zakasljucalo ovih dana.
    Koristim dva STBa ,internet na desktopu i 2-3 mobitela na wifi.

    A ako hocete da brze dobijete optiku na lokaciji...zovite ih i trazite vece pakete i brzine,onda oni izadju na teren i vide mogu li odakle provuci optiku do lokacije.

    Evo i brat je tako,zivi u zgradi i dosla je optika negdje blizu zgrade ali nije uslo u zgradu i on zvao i trazio i dogovorio se sa upraviteljom i sada ce svi stanovi u tom ulazu dobiti opticki prikljucak,dakle uraditi ce pripremu pa ko koristi,koristi.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jel ovo greska neka da su svi paketi 1000/200? Nema vise nikakve razlike u paketima.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Last edited: Feb 14, 2021
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Vjerovatno je greska i ispraviti ce pocekom sedmice.
    Ali ne vjerujem da je greska i povecanje brzine,jer meni su sa 50 Mbps u petak digli na 100 Mbps...u isto vrijeme kada su promijenili i ove brzine na stranici.

    Ja se nadam da ce ostati barem ova brzina...otvara instant sve,dok na 50 Mbps ipak treba sacekati 2 sekunde da ucita stranicu.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ovo se nece desiti ni 2030 godine :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prije cemo preci na pretplatu Starlinku nego te brzine da dodju u telecom.
     
    iPlay likes this.
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa te brzine imaju u BHT, samo što koštaju :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I tamo stoji da BHT garantuje minimalno 60% od navedene brzine?
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kroz optiku mogu isporuciti 95% sigurno


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Imaju ako si kraj pošte :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa kakvi su to gubitci na optici???

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dzaba sva optika kad nemaju kapacitete da isporuce te brzine.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    U kojem smislu nemaju?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nemaju toliki kapacitet prema vani. Ne vjerujem da ga iko u BiH ima i da ikome još treba. Ko će downloadovati 1Gbps? I ako to radiš, radiš par sekundi, pola sata, nećes raditi pola dana ili par dana... Nemaš toliki kapacitet ni s druge strane.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. nivla

    nivla Komšija

    pa sve se zasniva na teoriji da nece bas svi korisnici vuc na max brzini, neki hoce ali vecina nece ni priblizno, nijedan nadprovider nema mogucnost da ponudi max potpisanu brzinu svim korisnicima u isto vrijeme
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ja mislim da je vrijeme da se provajderi sada malo vise fokusiraju na upload i da tu dizu brzine.
    Za kucne korisnike DL preko 200 Mbps je apsolutno nepotreban i neces brzinu zagusiti haman pa nikada.

    Za profesionalne korisnike i firme kojima treba veca brzina,oni ce to i uzeti...bitno je da imaju mogucnost.

    I poraditi na aplikaciji za smart uredjaje i ubaciti sto vise HD kanala i svi ce biti zadovoljni.

    Sd kanali na 55 inca izgledaju stvarno ocajno...kao analognu da gledam



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako nepotreban, igre 100GB :D