Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. DSA

    DSA Aktivista

    Kojih? Pa ova dvojica sa SK Sr dozivljavaju ekstazu srece kad RB i Verstapen uzme, ja odavno nisam slusao dva veca kretena neprofesionalnija
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Danas cijeli dan radio pa nisam gledao uzivo ali kada sam dosao kuci,pustio snimak.
    Utrka kao utrka onako manje vise monotona ali to se i ocekivalo obzirom na stazu a plus jos kisa.
    Sainz ispade bas bezveze...Lecreck izgorio u zelji da bude drugi,napravi gresku i ode na 9. mjesto...kasnije se malo vratio.

    Ona dvojica iz Red Bulla rutinski odvezli od prvog do zadnjeg kruga na celu i pokupili kajmak.

    Formule bez DRSa jedva da mogu jedna drugu prestici...ili su vozaci naucili da uz pomoc DRSa lagano prodju ili su ovako bez tih pomagala svi bolidi u pet deka .

    Hamilton kao da mu je ovo prva sezona u F1...tako vozi u zadnje vrijeme :D
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Meni je baš bilo super gledati borbu bez DRS, Imola je uvijek bila jedna od najtežih za prestizati ali je super gledati kako grade priliku nekoliko krivina prije i onda napad a bilo je prestizanja. DRS ove sezone je too much, vidi se da su uspjeli sa čišćenjem zraka iza bolida sa ovim pravilima, uvjeren sam da bi trke bile bolje bez DRS-a.
    Leclerc je fakat zaslužio šljagu iza uha, ponaša se nekad kao tinejdžer, kao da mu je druga sezona, realno u varijanti alta ispadaju samo levati.
     
    dino73n likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    I meni je bilo bolje bez drs-a ali samo zato jer je mokro. Čim se staza osušila nema više preticanja, da je bilo svo vrijeme suho i da nema drs ne bi vidjeli ništa.
    Rade pravila dobro, na nekim stazama treba značajno ograničiti drs.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Da nije bilo DRS Verstapen na proslim trkama ne bi nijednom prestigao Leclerca
     
  6. nFare

    nFare Komšija

    Ne bi bilo ni onih izvještačenih vraćanja pozicija sporijeg vozača samo zato što što ima drs. Sve se svelo na šturo statističko brojanje preticanja na utrkama. Meni je sto put interesantiji build up pred preticanje, branjenje pozicije, taktika itd. Pa jedna od najuzbudljivih utrka ikad je ganjanje Šumahera i Alonsa u imoli 2005\06

    DRS je za raju koji gledaju F1 samo da vide kad će se neko slupati

    Isto kao da si dozvolio da igrači budu metar u ofsajdu samo da bi bilo više golova, jer moš misliti fudbal je dosadan jer se malo poentira.
     
    zippoo and Stevie_Ray like this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nova pravila F1 su dosta izvjestacena i nekako nazor.
    Nego,zasto je ukinuto dosipanje goriva...je li to ima neko logicno objasnjenje ili eto cisto izmjena pravila?

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Počelo otkako je Vettel započeo naprđivanje o polarnim medvjedima i kad je Massa zijanio titulu 2008 vukući otkačeno crijevo puno goriva preko boxova. Trend, pritisak javnosti, zelenilo... Licemjerstvo kao što sve drugo.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemoj dirat Vettela, ostajao je nakon utrke i isao pomoci u uklanjanju smeca. Za to svaki respekt. Ljudina je i jedini vozac koji nema profil na drustvenim mrezama.
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Ja, sigurno je svratio kod Grete na kafu i vratio se vozom kući :D, i njemačke opsjednutosti zaštite podataka i praćenja privatnosti, ma hajde sad
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Slažem se, i meni je najdraže bilo dok je bilo dosipanje goriva pa taktiziranje sa količinom goriva. Koja je drkica kada onaj koji je imao više goriva ostane na stazi pa ubija vremena i tako nadoknadi pozicije, meni lično bolje od bilo kakvog preticanja.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I Trulli na pole-u sa 8 kila goriva.
    Mozda je dijelom nostalgija ali tad je bilo zanimljivije.

    Da nema DRS-a nista se ne bi desavalo, cak i onako po vlaznoj stazi svi su bili zaglavili.
     
  13. DSA

    DSA Aktivista

    Vratite nam sipanje goriva i dva proizvodjaca guma, eto vam drs i ostala sranja
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sjecam se tamo u 2000.-tim Sumaher i mislim da je tada bio Hakinen sa njim,trkaju se za titulu i finac ga cijepa,nije dosipao gorivo i nestade mu goriva par krivina pred ciljom

    E to su bile drame...ja ovu sada F1 nisam pratio 10 godina,jer je bilo bezveze...prosle godine opet poceo malo i odgledao mozda pola sezone,jer vise nisam mogao,ljeti se radi vise.

    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
    Ajdin87 likes this.
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Joj i ja se toga sjecam, draga bile dobre :)
    Mada sjetimo se prosle sezone vrhunska je bila.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kako vrijeme prolazi taj dogadjaj dobija nove opise.
    2001. bilo, u sezoni kad Mika nije bio ni priblizno u borbi za titulu, i crko mu motor, nije nestalo goriva.

    Isto kao i ono famozno pretjecanje na Spa, nista epsko nije bilo ali godinama dobija vecu famu.
     
    nFare likes this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Bilo je jednom da je nestalo goriva...a motori crkavaju cesce.
    Mozda to nije ovaj opisani dogadjaj ali se sjecam da je nestalo goriva i ovaj je izasao iz bolida i gura bolid :D
     
  18. nFare

    nFare Komšija

    Ep se gradio kroz youtube i forume :D, doprinos build up-a prethodnog kruga kad je Šumi na kočenju mijenjao pravac i rizikovao sudar, kasnije je nastala legendarna meme od toga... Kako nije epsko...

    [​IMG]
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Trista slicnih i boljih i prije i poslije toga.
    Prakticno zaobilazak uz pomoc backmarkera, bolid mu bio pofino brzi, iza je bio samo jer se izvrtio prije toga.
     
    Haker likes this.
  20. nFare

    nFare Komšija

    Previše pragmatično gledaš, legenda je legenda.
    Ista stvar (da malo podbodem hakera) je Kimijevo preticanje Fisichelle u Suzuki u zadnjem krugu, gdje je ovaj potpuno pogrešno branio poziciju a pri tom bio u dobro sporijem bolidu, ali se gleda čitav dojam.
    Da je ono mjesto Šumija bio Wurz, ne bi to niko ni spomenuo...