1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nema novog telefona od 200 KM da valja,posebno iz radnje sa racunom.
    Za te pare se ne cjepidlaci.
    Onaj note 8 je top telefon za onu cijenu ako je stvarno nov ili barem ocuvan kao nov.
    Samsung A02,A03 core i tako ti modeli ne vrijede para a svi su i skuplji od 200 KM u radnji,novi.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Evo i ja pregledah olx, nevjerovatno kako se promijeni situacija, prije mozda 7 dana ja mami na ugovor tako uzeo, 130Km i bilo ih na olx za 200 isto iz telekoma, pretpostavljam ljudi kupovali na ugovore i preprodavali.
    Bas dobar telefon za te pare...
     
    Last edited: May 14, 2023
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci najbolje ici na taj samsung u bh telecomu za 190KM, ok hvala!
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je bila akcija neka 2 mjeseca u BHTu na taj model...i na moj paket moja tv net s je bio popust 150 KM i izasao bi me tako oko 130-140 KM i neckao sam se da li da ga uzmem,jer svakako nisam potpisao ugovor za moja tv ali nisam htio,nesto ne volim te rate,otplate i tako to...naucio sve za kes kupiti i jbga.
    A mogao sam i ja preprodati
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa moze se za kes kupiti (u jednoj rati) ali fazon sto imas taj popust kod njih.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa mozda moze ali opet ugovor 2 godine a ja nadjem telefon po toj cijeni i ovako,ako mi treba :D
    Jednom sam na 12 mjeseci uzeo telefon u BHTu...ne znam,ja jednostavno ne uzimam nista na rate,kredite,otplate i tako to...nisam naucio na to i ne radim evo ni kada imam popust.
    A svakako cekam kakvu akciju za moju tv da naleti,pa cu tu uzeti ugovor 2 godine i popust kakav iskoristiti

    btw. sada je A14 aktuelni model i A13 vise nema nikako u ponudi a A14 ne valja ...tj.A14 5G je puno bolji model od 4G varijante a evo vidim da je u BHTa 4G opcija.
    Pa pazite da se ne zajebete...na 5G je puno bolji procesor i ekran je 90 Hz a na4G je 60 Hz a cijena je u par KM razlike
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Jbt kad se sjetim K750 bio 300KM nov u radnji sa garanciom, danas ne mozes telefon kupit da valja za te pare.

    Elem, gledma ovaj gcam pravi dosta svjetlije fotke i na oko ljepse ali puno blura. Pojede detalje. Vjerovatno viši ISO pa sakriva šum. Mozda je solucija korisiti obe kamere. Dobro je pa je gcam stabilan. Nije ni jednom rusio. Ona solucija sa par sekundi nocnog snimanja je epic. Overall ja zadovoljan sa kamerom. Smeta mi taj retro bullshit ali st ose kvalitete tice, najbolja kamera koju sam imao. A gdje je senzor sa 13 PRO. A T PRO trebaju jos najaviti. Ne moze osnovna verzija biti #1.

    [​IMG]

    [​IMG]

    3.5x zoom je stvarno sjajan.

    [​IMG]

    100% crop
    [​IMG]

    [​IMG]

    100% crop
    [​IMG]
     
    zippoo likes this.
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Dobre su fotke...samo ja i ne slikam toliko,osim sto mi za neke artikle trebaju dobre fotke a to uradim sa Lumia 950 :D
    A po noci se svi telefoni pate i zavisi od okidanja do okidanja i kvalitet ali toj kameri ne fali nista evo ni po noci.
    A po danu su svakako vrhunske.
     
    NAILS likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    K750 izašao 2005. kada si mogao mjesec pregurati sa 300km


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa jeste,ali je i plata bila 300-400 KM pa izadje na isto.
    I tada si morao dati cijelu platu za iole dobar telefon a i sada moras dati platu za iole dobar telefon.
    A to koja je brojka...meni nikada nije igralo ulogu...nego sta mogu sa tom cifrom
    I moj prvi mobitel Sony Ericson k300i je bio oko 360 KM a poslije njega i K550i...isto tako sam ga platio i jos uzeo neku Sony SD karticu ,koju sam platio 70 KM i to na pijaci kod piljara sve.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    a gdje izvuce k750 :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato sto je tad dobar telefon bio za te pare. Malo se zezam. Šalu na stranu, svi ti jeftini telefoni su odron. Evo koristim aktivno A53 sa drugim brojem, trom je samo dok se otkljuca preko skenera. Ne znam da li je do updatea ili sto su zadnja dva telefona bila 2 klase iznad, ali muka koristiti. Ništa na njemu nemam osim vibera. Web browsing smor. A telefon 700+ KM.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Factory reset, nesto nije ok.
     
    Haker likes this.
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Stigao Hyper OS i na Xiaomi 11T
    Uopste nisam ni pratio ni ocekivao da ce na 11T doci u ovoj godini.

    [​IMG]
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Šta mu ga to sad dođe, kao neka najnovija verzija nekadašnjeg miui? Ili nešto drugačije?

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Vala da mi update ne dodje u 365 dana batalio bih ga odmah.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da...MIUI je gotova prica,ide u zaborav...novi Xiaomi OS je Hyper OS...koji ce objediniti sve njihove uredjaje...od auta,telefona,televizora,IoT i sve sto imaju u svojoj gami.
    Sistem je vec gotov i evo polako ide update na mnoge uredjaje...ali nema sada na pocetku nista drasticno vidljivo i ono oku ugodno...tako da ja necu raditi update jos,sigurno ima bugova,jer je frisak sistem.Ko zna,mozda ce mi i nestati update sa telefona,kao na MIUI-ju ako odmah ne uradis update :D
     
    dams82 likes this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jako bitna stvar ako ne dodje :D
    Pa evo MIUI radi savrseno...ne treba meni Hyper OS uopste ,ali dobro...kada se ustabili malo uradim update ,svakako se osim nekih rasporeda u settingsima i action centra nista ne mijenja.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Nekad sam to sve pratio i bio u toku, a zadnjih godina skroz slabo, ako mi dođe kakav update uradim I to je to s tim da već par godina ne koristim xiaomi pa još manje sam u toku o njima. Ali dobra je zamisao da svi uređaji imaju isti OS i da budu 100% kompatibilni .

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa naravno da mi je bitno. ne bih nikad bacio pare na takozvani high end telefon, a da moram cekati na veci update preko godinu dana.

    nisam ni ja osoba koja konstantno apdejtuje, ali vala, ovo su stvari koje ja vala ne mogu dopustiti.


    Ma miui samo rebrandovan. U zadnje vrijeme su krenuli sa tim. Izbacili su Mi ime iz modela, pa su izbacili onu maskotu.